• تاریخ انتشار : 1399/11/20 - 15:56
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 1281
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

افتتاح آزمایشگاه شماره 2 مرکز ملی آنفلوانزای دانشکده بهداشت

دکتر کریمی: در دانشگاه علوم پزشکی تهران نگاه ملی داریم و کار ملی می کنیم

آزمایشگاه شماره 2 مرکز ملی آنفلوانزای دانشکده بهداشت با حضور دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه، دکتر محمود بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع دانشگاه، دکتر محمدعلی صحراییان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، دکتر ماشاالله ترابی مدیر روابط عمومی دانشگاه، دکتر کاظم ندافی رئیس دانشکده، دکتر طلعت مختاری آزاد رئیس مرکز ملی انفلوانزا، دکتر وحید سلیمی مدیر گروه ویروس شناسی دانشکده و برخی از اعضای هیئت علمی و کارکنان آزمایشگاه به بهره برداری رسمی رسید.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده بهداشت، در مراسم دوشنبه 20 بهمن 99، دکتر سلیمی توضیحاتی در خصوص فعالیت های آزمایشگاه آنفلوانزا ارائه کرد.
وی گفت: با توجه به ظرفیت و دقت این دستگاه ها و همچنین تکنولوژی بالا خوشحال هستیم که توانسته ایم آن ها را در اختیار داشته باشیم. البته با توجه به تیم انفورماتیک قوی در آزمایشگاه ما، نیاز به شرکت مادر برای کمک در این زمینه به حداقل رسیده است.
دکتر سلیمی گفت: برای راه اندازی بخشی از آزمایشگاه لازم بود که دوره ای دو هفته ای در خارج از کشور دیده شود که خوشبختانه با توجه به شرایط و آمادگی نیروی انسانی، این دوره به صورت مجازی و در زمانی بسیار کوتاهتر انجام و این بخش از آزمایشگاه راه اندازی شد.
وی گفت: با استفاده از ظرفیت های دستگاه های جدید در این آزمایشگاه قادریم که بیماری های جدید در زمینه های مختلف ویروسی، باکتریایی، انگلی و ... را تشخیص دهیم.
در ادامه دکتر مختاری آزاد درباره راه اندازی دستگاه های جدید مرکز و فرایندهای تهیه آن ها توضیحاتی ارائه کرد.
دکتر ژیلا یاوریان از اعضای هیئت علمی گروه ویروس شناسی  نیز توضیحاتی تخصصی درباره نمونه هایی که ژنوم ها و توالی آن ها با استفاده از این دستگاه جدید انجام شده بود، همچنین نمونه هایی که در موج های مختلف پاندمی کرونا در اختیار داشتند، میزان سرایت پذیری آن ها و مقایسه آن ها با ویروس کرونا در دیگر کشورها ارائه و به سوالات پاسخ داد.
دکتر کریمی گفت: گسترش آزمایشگاه ها باعث حفظ و نگهداری آن ها می شود، ما در دانشگاه نگاه ملی داریم و کار ملی می کنیم. نیروی انسانی متخصص برای انجام کارها مهم بوده و استفاده از ظرفیت آن ها نیز بسیار مهم است.
در پایان دکتر ندافی با تشکر از رئیس دانشگاه رفع سریع تر مشکلات موجود برای ادامه و ارائه بهتر خدمات را خواستار شد.
  • گروه خبری : دانشکده بهداشت,گروه خبری RSS,ماه نمای دانشگاه ,مراسم ها و همایش ها
  • کد خبر : 170272
نسیبه  جلالوند
تهیه کننده

نسیبه جلالوند

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *