گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 97/01/19 - 14:55
  • تعداد بازدید خبر : 3422
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
نخستین نشست هیات رئیسه دانشگاه در سال نو برگزار شد

دکتر کریمی: برخلاف پیش‌بینی‌های ناامیدانه، امسال هم دانشگاه از بحران مالی عبور می کند

در نخستین نشست هیات رئیسه دانشگاه در سال نو، بازدیدهای نوروزی از بیمارستان ارزیابی و میزان پیشرفت برنامه عملیاتی هریک از معاونت‌ها در شش ماه گذشته بررسی شد.

75640.mp3 دکتر کریمی: برخلاف پیش‌بینی‌های ناامیدانه، امسال هم دانشگاه از بحران مالی عبور می کند

گالری عکس
در این نشست صبح یکشنبه 19 فرودین 97 در سالن شورای دانشگاه تشکیل شد، دکتر کریمی رییس دانشگاه با تبریک سال نو و ابراز قدردانی و تشکر ویژه خود از تلاش همکارانی که در تعطیلات نوروزی در بیمارستان ها و واحدهای بهداشتی خدمت رسانی کردند گفت: به‌تمامی همکارانی که در طول سال گذشته در پیشبرد اهداف دانشگاه تلاش کردند؛ بخصوص همکارانی که در تعطیلات نوروزی در واحدهای بهداشتی و درمانی به مردم خدمت‌رسانی کردند و دوستانی که در این ایام از این واحدها بازدید داشتند خسته نباشید می‌گویم.
دکتر کریمی از عقد قرارداد زمین 24 هکتاری واقع در منطقه 18 تهران خبر داد و گفت: بخشی از این زمین به بیمارستان مرکز طبی 2 اختصاص پیدا می‌کند و بخش‌های دیگر آن نیز برای تأسیس پارک علم و فناوری و دانشکده‌های دیگر می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد.
وی با رد این پیش‌بینی که امسال دانشگاه با بحران مالی مواجه می‌شود افزود: همیشه پایان سال‌هایی که ابتدای مسئولیتم در دانشگاه بود، این ذهنیت را داشتم که سال جدید با بحران مالی مواجه می‌شویم درحالی‌که در طول همه این سال‌ها تجربه کرده‌ام؛ سال‌ها کمی سخت‌تر و یا آسان‌تر، با فشار بیشتر و یا کمتر از پس هم می‌گذرند. سال گذشته هم با همه سختی‌ها و مشکلاتش به پایان رسید. امسال هم با انسجام تیمی که در هیات رئیسه وجود دارد  دانشگاه به پیشرفت و توسعه خود ادامه خواهد داد.
دکتر کریمی با تأکید براینکه دانشگاه در هر شرایطی باید بر مبنای تعقل، آرامش، صداقت و تعامل اداره شود افزود: روش دیگری جز این نمی‌تواند موفق باشد و یا اگر هم موفق شود باعث اذیت خودمان و دیگران می‌شود. در هر شرایطی مهم این است که مسائل با تعقل،  آرامش، تعامل و در جلسات کارشناسی بررسی شود.
رییس دانشگاه بابیان اینکه باید از جلسات غیر کارشناسی و بی‌حاصل پرهیز کرد  افزود: به‌جای تشکیل جلسات طولانی‌مدت، غیر کارشناسی و خسته‌کننده باید مسائل در جلسات تخصصی و کارشناسی مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.
وی با تأکید دوباره بر روان‌سازی و واگذاری امور جاری گفت: بایستی فرایندهای روزمره خود در حوزه‌های مختلف را بازنگری کنید و هر آنچه لازم است به محیط واگذار کنید در این صورت فرصت بیشتری برای فکر کردن و پرداختن به کارهای اساسی دانشگاه خواهید داشت. اما در کنار این واگذاری نباید از مسائل مهم واحد خود بی‌اطلاع باشید.
دکتر کریمی یکی از دغدغه‌های مهم خود را یافتن راهکاری برای تعامل بیشتر با بدنه دانشگاه دانست و افزود: احساس می‌کنم در طول این سال‌ها، بین مدیریت و بدنه دانشگاه فاصله ایجادشده است. اینکه تصمیمات مدیریت دانشگاه، چقدر در بدنه اجرایی می‌شود مسئله مهمی  است که ذهنم را مشغول کرده است. هرچند که در این 6 ماه تلاش‌هایی را در این زمینه داشته‌ام و نشست‌های متعددی را در بیمارستان‌ها و دانشکده‌ها برگزار کرده‌ام؛ اما این موضوع جدی است که تأکیددارم امسال بیشتر روی آن کار شود.
وی حضور در جلسات هیات رئیسه دانشکده‌ها را از دیگر برنامه‌های خود در سال 97 عنوان کرد و گفت: امسال تعامل بیشتر  با اعضای هیات رئیسه دانشکده‌ها در برنامه‌های خود قرار داده‌ام. سال گذشته در هیات رئیسه دانشکده پزشکی شرکت کردم فردا هم در هیات رئیسه دانشکده بهداشت حضور میابم تا از نزدیک در جریان مسائل دانشکده‌ها قرار بگیرم.
دکتر کریمی با تأکید بر بررسی مسائل آموزشی و پژوهشی بیمارستان‌ها گفت: امسال بازدیدهایی را با تأکید بر محورهای آموزشی و پژوهشی از بیمارستان‌ها خواهم داشت تا اگر روسا و معاونان بیمارستان‌ها و همچنین اعضای هیات علمی و فراگیران مسائلی در این زمینه‌دارند موردبررسی قرار گیرد. به این منظور اواخر سال گذشته بازدیدی از بیمارستان بهرامی داشتم که نتایج مفیدی داشت.
وی افزود: معاونان دانشگاه نیز متناسب با حوزه کاری خود باید از بیمارستان‌ها، دانشکده‌ها و واحدهای مختلف دانشگاه بازدید کنند تا ارتباط هیات رئیسه با بدنه اعم از اعضای هیات علمی، فراگیران و کارکنان دانشگاه افزایش یابد. البته باید بررسی کنیم که از چه راه‌های دیگری می‌توان این ارتباط را تقویت کرد.
رییس دانشگاه خواستار انعکاس رویدادهای مهم واحدهای مختلف در وب‌سایت دانشگاه شد و گفت: باید ارتباط دانشکده‌ها و بیمارستان‌ها با سایت دانشگاه تقویت شود و تلاش‌های برجسته همه همکاران در حوزه‌های مختلف دیده شود.
دکتر کریمی در پایان سخنان خود بار دیگر از تلاش‌های همکارانی که در ایام نوروز در واحدهای بهداشتی و درمانی فعالیت داشتند قدردانی کرد و گفت: هدف ما از بازدیدهای نوروزی عرض خسته نباشید به اعضای هیات علمی، پرستاران و تمامی کارکنان در سطوح مختلف مراکز بهداشتی و درمانی بود که در این ایام به‌جای حضور در کنار خانواده‌های خود، مشغول خدمت‌رسانی بودند. در طول سال هم نظارت‌ها و بازدیدها باید در چارچوب ضوابط و بدون هیچ‌گونه برخورد نامناسب با کادر بیمارستان‌ها صورت گیرد و اگر موردی هم دیده شد به‌طور صحیح با آن برخورد شود.
در ادامه جلسه، دکتر نفیسی، دکتر سهراب پور، دکتر حلب چی، دکتر دلاوری، دکتر رستمیان، دکتر رضایی، دکتر امینی، دکتر کردی، دکتر بیگلر، دکتر صحرائیان، دکتر صادق نیت، دکتر فتوحی و دکتر پارساپور از اعضای هیات رییسه، با ارزیابی مثبت خود از بازدیدهای نوروزی از عملکرد بیمارستان ها در این ایام قدردانی کردند.
سپس هریک از معاونان دانشگاه، به تشریح عملکرد واحدهای زیرمجموعه خود در 6 ماه گذشته پرداختند و مهمترین چالش ها و فرصت های پیش روی اهداف دانشگاه را مورد بررسی قرار دادند.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: مهدی کیهان

  • گروه خبری : رئیس دانشگاه,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 75640
خبرنگار
سمیرا  كرمي

سمیرا كرمي