گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1400/04/28 - 16:15
  • تعداد بازدید خبر : 457
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
امضای 4 تفاهم نامه در حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی

دکتر کریمی: دانشگاه، زنده به نقد دانشجوست و دانشجو محور بالندگی دانشگاه است

به منظور توسعه خدمات رفاهی دانشجویان، چهار تفاهم نامه در زمینه توسعه زیرساخت های خوابگاهی، توسعه اماکن ورزشی، اعطای تسهیلات خرید تجهیزات الکترونیک برای دانشجویان و تسهیلات ودیعه مسکن به امضا رسید.

193527.mp3 دکتر کریمی: دانشگاه، زنده به نقد دانشجوست و دانشجو محور بالندگی دانشگاه است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در نشستی که 28 تیرماه 1400 با حضور معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت برگزار شد، گزارش عملکرد و پیشرفت های معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه بررسی و 4 تفاهم نامه پیرامون آن امضا شد.

در این نشست دکتر عباسعلی کریمی، رئیس دانشگاه، ضمن یادآوری دوران دانشجویی خود گفت: به خاطر دارم هنگامی که به عنوان دانشجو به خوابگاه مراجعه کردم، در اتاقی سه تخته که تمام وسایل آن نو بود مستقر شدم. سالها بعد هنگامی که مسئولیت دانشگاه را بر عهده گرفتم در اولین اقدام، بازدید از خوابگاه های دانشجویی را در دستور کار قرار دادم و به سراغ همان اتاق دوران دانشجویی رفتم اما با دیدن فضای خوابگاه بسیار متاثر شدم.

وی حضور دانشجویان دانشگاه در پارک لاله برای ثبت نام و بعضا خوابیدن در پارک را مناسب دانشگاه ندانست و تاکید کرد: نخستین نیاز دانشجویان شهرستانی در بدو ورود به دانشگاه، فضای امنی برای خواب و تغذیه مناسب است از این رو در همان روزهای نخست از معاون دانشجویی و تیم توسعه دانشگاه خواستم تا با جدیت به این مسئله رسیدگی کنند.

رئیس دانشگاه، با بیان اینکه دانشگاه از ابعاد مختلف آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، فرهنگی و درمانی تشکیل شده است و نمی توان آن را تنها در یک حوزه دید، تصریح کرد: در نخستین جلسات هیئت رئیسه، مسئله غفلت از حوزه دانشجویی را مطرح کردم و به تدریج آنها را اقناع کردم که دانشگاه در این مسئله غفلت کرده و از آنها خواستم تا توجه ویژه ای به دانشجویان و دغدغه های آنها داشته باشند.

دکتر کریمی، افزود: اگر دانشجو را از دانشگاه و بیمار را از بیمارستان حذف کنیم، ماهیت دانشگاه چه می شود؟ از این رو حتی اگر بزرگ ترین معلمان آموزشی را در دانشگاه داشته باشیم، اما دانشجویان را ندید بگیریم، مفهوم دانشگاه زیر سوال رفته است. گاهی به همکاران بیمارستان که از بیماران گله می کنند می گویم که حضور شما وابسته به این بیماران است و اگر بیماران نباشند، مفهوم بیمارستان چیست؟

وی کمبودهای حوزه دانشجویی را زجرآور و آزاردهنده خواند و گفت: با این نگاه سعی کردیم تا در زمینه خوابگاه، تغذیه، ورزشی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اصلاحاتی انجام دهیم تا دانشجویان در محیط دانشجویی تعامل کردن را تمرین کنند.

رئیس دانشگاه، جوان گرایی را از افتخارات دوران ریاست خود عنوان کرد و یادآور شد: افتخارم این است که برعکس بسیاری از افراد که فقط شعار جوان گرایی می دهند، تک تک روسای بیمارستان ها و مدیران ستادی را از کمترین سن ممکن انتخاب کردم و یکی از شانس هایم این بود که همکاران خوبی در کنارم بودند و بدون هیچ چشم داشتی کار کردند.

دکتر کریمی، ساخت آشپزخانه صنعتی، بازسازی و نو سازی فضای خوابگاهی و ایجاد زمین چمن را از مهم ترین اقدامات حوزه دانشجویی دانست و گفت: خوشبختانه توانستیم در زمینه توسعه و بهسازی فضای خوابگاهی راهی باز کنیم و ریل گذاری های مناسبی انجام دهیم که با تغییر مدیران نیز این مسیر ادامه یابد.

وی تداوم این روند توسعه ای را مثبت ارزیابی کرد و افزود: قطعا این دانشگاه قدیمی 170 ساله که بسیاری از بناهای آن کهنه شده باید بازسازی و نوسازی شود. عجیب است که در جامعه ای که مدام شعار ازدواج سر می دهد، حتی چند خوابگاه تاهلی آبرومند نداریم. گاهی آنقدر غرق ساخت و ساز بی رویه در بیمارستان هستیم که اگر 10 درصد این ساخت و سازها در حوزه دانشجویی صورت می گرفت، می توانست تغییرات چشم گیری در این حوزه ایجاد کند.

رئیس دانشگاه، ضمن قدردانی از زحمات همکاران، در حوزه معاونت توسعه و دانشجویی، ابراز امیدواری کرد تا مدیران بعدی، بیشتر هوای دانشجویان را داشته باشند و گفت: دانشگاه، زنده به نقد دانشجوست و دانشجو محور بالندگی دانشگاه است. ما نیز به عنوان پدر مجموعه، باید برای نقدهای آنها گوش شنوا داشته باشیم.

  • گروه خبری : رئیس دانشگاه,ستاد مرکزی روابط عمومی,گروه خبری RSS,ماه نمای دانشگاه ,برندآفرینی دانشجویی
  • کد خبر : 193527
نسیم  قرائیان
خبرنگار

نسیم قرائیان

فیلم بردار

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید