گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/07/02 - 12:26
  • تعداد بازدید خبر : 76
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

رئیس بیمارستان فارابی: راه مقابله با پیک احتمالی کووید-19 افزایش نظارت بر رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی است

جلسه هیئت رییسه بیمارستان فارابی با اولویت ارزیابی مجدد و افزایش نظارت بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط کارکنان و مراجعان تشکیل شد.

161831.mp3 رئیس بیمارستان فارابی: راه مقابله با پیک احتمالی کووید-19 افزایش نظارت بر رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی است
رییس بیمارستان فارابی: راه مقابله با پیک احتمالی کووید-19 افزایش نظارت بر رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی است
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیمارستان فارابی، دکتر محمدرضا اکبری، رئیس بیمارستان در جلسه هیئت رئیسه این مرکز با اشاره به آغاز فصل پاییز و احتمال افزایش شیوع کووید-۱۹ خواستار افزایش نظارت بر شیوه نامه های بهداشتی در بیمارستان فارابی شد.
در این جلسه که صبح چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ با حضور دکتر علیرضا خدابنده معاون آموزشی، دکتر محمدطاهر رجبی، معاون پژوهشی، دکتر حمید ریاضی، معاون درمان، دکتر محمد سلیمانی، معاون بین الملل، سعید مرادی، مدیر و فریده آژیر، مدیر پرستاری بیمارستان فارابی برگزار شد، دکتر اکبری حفظ کیفیت خدمات رسانی به مراجعان در زمان شیوع کووید-۱۹ را مهم دانست و گفت: بیمارستان فارابی روزانه پذیرای تعداد زیادی از بیماران و همراهان آنان است و با توجه به این موضوع و شرایط کنونی احتمال انتقال ویروس کرونا در این مرکز افزایش می‌باید. ابتلای کارکنان به ویژه کادر درمان نیز قطعا باعث ایجاد مشکل در ارائه خدمات به بیماران خواهد شد.
وی ارزیابی مجدد شیوه نامه های بهداشتی در واحدهای بیمارستان به ویژه در بخش‌های درمانی را ضروری تلقی کرد و افزود: با توجه به بررسی‌های انجام شده در کشور احتمالا در آستانه پیک سوم شیوع ویروس کرونا هستیم و همین امر باعث شده تا لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از لوازم حفاظت فردی توسط کارکنان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. بنده معتقدم راه مقابله با پیک احتمالی کووید-۱۹ افزایش نظارت بر رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی است و در فصل پاییز نیازمند بررسی و ارزیابی مجدد این پروتکل‌ها در سطح بیمارستان فارابی هستیم.
رئیس بیمارستان فارابی از معاون درمان و مدیر پرستاری بیمارستان خواست تا نظارت بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی از سوی کارکنان را افزایش دهند تا احتمال ابتلای آنان به کووید-۱۹ کاهش یابد.
دکتر ریاضی نیز از تشکیل کارگروه مشترک با دفتر پرستاری بیمارستان برای آمادگی در برابر پیک احتمال این بیماری خبر داد و گفت: در این کارگروه احتمال اعمال محدویت و تغییرات جدید در پذیرش بیماران و نظارت بر شیوه نامه های بهداشتی از سوی کارکنان بررسی خواهد شد.
بررسی گزارش جراحی‌های لغو شده موضوع دیگری بود که در این جلسه بررسی شد و معاون درمان و مدیر بیمارستان فارابی توضیحاتی را در این باره ارائه کردند.  
  • گروه خبری : بیمارستان فارابی,گروه خبری RSS,اخبار
  • کد خبر : 161831
خبرنگار
سید عباس  قاضی میرسعید

سید عباس قاضی میرسعید

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید