• تاریخ انتشار : 1399/12/10 - 14:08
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 1910
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

تجلیل از مراقبان سلامت و بهورزان معاونت بهداشت

رئیس دانشگاه: در زنجیره نظام سلامت، کار بهورزان بسیار ارزشمند و اثرگذار است

در حاشیه برگزاری وبینار کشوری گرامیداشت روز بهورز، دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه، از مراقبان سلامت و بهورزان دانشگاه با اهدای لوح سپاسی قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، یک‌شنبه 10 اسفند 1399 وبینار کشوری بزرگداشت روز بهورز که به‌صورت ویدئو کنفرانس با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزیر و دکتر جعفرصادق تبریزی رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت و روسا و معاونان بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد ضمن قدردانی از دکتر کریستف هملمن نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران از تمامی مراقبان سلامت، بهورزان و مربیان بهورزی برگزیده کشور تجلیل شد.

در حاشیه این وبینار، رئیس دانشگاه ضمن ابراز تشکر قلبی از تمامی فعالان و تلاشگران حوزه بهداشت دانشگاه گفت: کار شما بهورزان در انتهای زنجیره نظام سلامت، بسیار ارزشمند و اثرگذار است. در مراسم امروز با دیدن فیلم‌هایی از خدمات بهورزان در روستاهای دورافتاده کشور بارها چشمانم خیس شد. برگزاری این جلسات در توجه بیشتر مسئولان به پایین‌ترین سطوح ارائه خدمات سلامت، لازم و خوب است. من هم بهداشتی هستم؛ اگرچه رشته تخصصی‌ام درمانی است ولی طرحم را از روستایی در ایلام آغاز کردم. امیدوارم همواره سلامت باشید.

معاون بهداشت دانشگاه در این مراسم با اشاره به افتخاراتی که مراقبان سلامت و بهورزان دانشگاه به‌ویژه در یک سال اخیر آفریدند گفت: ما در برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت حدود 10 درصد از سطح متوسط کشوری بالاتریم. در بحث واکسیناسیون و مراقبت از کودکان عالی هستیم و حتی در شرایط کرونا افت نکردیم. پوشش مادران باردار ما باوجود کووید 19 دو برابر شده است این‌ها همه از افتخارات حوزه بهداشت دانشگاه و ناشی از زحمات شما مراقبان سلامت و بهورزان عزیز است. با اطمینان می‌گویم شما سطح سواد سلامت جمعیت تحت پوشش دانشگاه را بالا بردید.

دکتر علیرضا دلاوری در ادامه با اشاره به ایثارگری‌های بهورزان در بحران کرونا افزود: من کاملاً در جریان فداکاری‌های شبانه‌روزی اغلب شما در یک سال اخیر هستم. ما در بهداشت روان و مدیریت سوگ نمونه‌ایم و توانستیم 91 درصد کسانی را که در کرونا فوت کردند را خدمت دهیم. به همه شما برگزیدگان دانشگاه و همکارانتان در محیط افتخار می‌کنم و خدا قوت می‌گویم. ما هم هر آنچه از دستمان ساخته است برای حمایت از شما انجام می‌دهیم.

در این مراسم از سیما جلالی کارشناس مسئول بهورزی معاونت بهداشت، زینب اسکندری مراقب سلامت مرکز بهداشت جنوب تهران، فهیمه محبی مراقب سلامت شبکه بهداشت شهر ری، مریم موسوی مراقب سلامت شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر و مژگان اسکندری بهورز شهرستان اسلامشهر با اهدای لوح سپاسی قدردانی شد.
دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال حاضر دارای 44 خانه بهداشت روستایی و 93 بهورز است.
توضیح این که روز ملی بهورز در تقویم ایران 12 شهریور است که امسال به دلیل پاندمی کرونا با تاخیر برگزار شد.
عکس: قاسم صفاری 

  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی,گروه خبری RSS,ماه نمای دانشگاه ,مراسم ها و همایش ها
  • کد خبر : 170967
نجمه باهو
تهیه کننده:

نجمه باهو

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *