گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/01/08 - 10:56
  • تعداد بازدید خبر : 175
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

راهنمای مدیریت ملاحظات اخلاقی در اپیدمی‌های واگیر

سازمان جهانی بهداشت راهنمای مدیریت ملاحظات اخلاقی در اپیدمی‌های واگیر را برای کمک به سیاست‌گذاران، ارائه‌دهندگان خدمات سلامت، محققان و دیگر گروه‌های مرتبط برای پیش‌بینی و آمادگی پاسخ به چالش‌های خطیر اخلاقی در کنترل و پاسخ سریع به موقعیت‌های اپیدمی تدوین کرد.

152745.mp3 راهنمای مدیریت ملاحظات اخلاقی در اپیدمی‌های واگیر

اپیدمی بیماری‌های عفونی اغلب با عدم قطعیت علمی، بی‌نظمی اجتماعی و سازمانی و جو کلی ترس و عدم اعتماد مشخص می‌شود. همواره، کشورهایی که بیشتر تحت‌تاثیر اپیدمی‌ها قرار گرفته‌اند، منابع محدود، ساختارهای قانونی و سیاست‌گذاری توسعه‌نیافته و سیستم‌های سلامت فاقد انعطاف‌پذیری مقابله با شرایط بحرانی دارند.
سیاست‌گذاران و حرفه‌مندان سلامت عمومی در مواجهه با محدودیت‌های زمانی و محدودیت‌های منابع، ممکن است مجبور به وزن‌دهی و اولویت‌بندی ارزش‌های اخلاقی بالقوه در تعارض با یکدیگر شوند. سازمان جهانی بهداشت به دنبال اپیدمی ابولا راهنمای مدیریت ملاحظات اخلاقی در اپیدمی‌های واگیر را برای کمک به سیاست‌گذاران، ارائه‌دهندگان خدمات سلامت، محققان و دیگر گروه‌های مرتبط برای پیش‌بینی و آمادگی پاسخ به چالش‌های خطیر اخلاقی در کنترل و پاسخ سریع به موقعیت‌های اپیدمی تدوین کرده است. مستند حاضر ترجمه کامل این راهنماست.

برای دریافت فایل اینجا کلیک نمایید.

  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی,گروه خبری RSS,اخبار ,راهنما و دستورالعمل‌ها
  • کد خبر : 152745
خبرنگار
مهدی  گلپایگانی

مهدی گلپایگانی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید