گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 90/11/01 - 00:00
  • تعداد بازدید خبر : 39
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه

رحلت نبي مكرم اسلام حضرت محمد مصطفي(ص) و شهادت كريم اهل بيت حضرت امام حسن مجتبي(ع) تسليت باد

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران: رسول خدا(ص) فرمود: اگر از ترس خدا از چيزي درگذري، خداوند بهتر از آن را به تو خواهد داد./ امام حسن مجتبي(ع) فرمود: هيچ گروهى با يكديگر مشورت نكرده اند، مگر آن كه به رشد رسيده اند.

27620.mp3 رحلت نبي مكرم اسلام حضرت محمد مصطفي(ص) و شهادت كريم اهل بيت حضرت امام حسن مجتبي(ع) تسليت باد

ملائك آسمان صف در صف بر در بهشت به استقبال ايستاده اند. بهشت را عطر محمّدي فرا گرفته است.  به استقبال او در عروج ملكوتي اش به سوي معبود جبرئيل در سويي و ميكائيل در سويي ديگر و فرشته مرگ روبرو. گاهِ وداعِ پيامبر(ص)رسيده است، به اذن خدا، روح الهي رسول اكرم(ص) از تن پر مي كشد. علي مرتضي، فاطمه زهرا، حسن و حسين عليهم السلام اندوهبار چون پروانگاني بر دور شمع، بر گردش حلقه زده اند. ناگاه روح بلند و ملكوتي پيامبر از ميان دست هاي مهربان علي(ع)به آسمان پر مي كشد. علي(ع) دست ها را كه هنوز پر از بوي خوش پيامبر بود بر چهره مي كشد. ملائك الهي به ياري وي آمده اند، رسول گرامي اسلام به دست همدم و ياورش علي(ع) غسل داده و كفن مي شود. على(ع) وارد قبر شده و چهره مبارك پيامبر(ص) رامي گشايد، قطرات اشك مانع آن است كه ديدگان حضرتش را ببيند، چه لحظه ي دردناكي است  او بايد همه وجود خود را به خاك بسپارد، در اين  لحظات سختي و تنهايي امير المومنين چنين مي فرمايد:" پدر و مادرم فداي تو اي رسول خدا، با مرگ تو رشته پيامبري و فرود آمدن پيام الهي و اخبار آسماني گسست. مصيبت تو، ديگر مصيبت ديدگان را به شكيبايي واداشت و همه را در مصيبت تو يكسان عزادار كرد. اگر به شكيبايي امر نمي كردي و از بي تابي نهي نمي فرمودي، آن قدر اشك مي ريختم تا اشك هايم تمام شود و اين درد جانكاه هميشه در من مي ماند و اندوهم جاودانه مي شد كه همه اين ها در مصيبت تو ناچيز است. چه بايد كرد كه زندگي را دوباره نمي توان بازگرداند و مرگ را نمي شود مانع شد پدر و مادرم فداي تو! ما را در پيشگاه پروردگارت ياد كن و در ياد خود نگه دار."
يا امام حسن! روزگار غربتت را پاياني نيست، روزگاري در شبيخون خيانت ها و توطئه ها، تن به صلحي سبز مي دهي به اجبار تا دين بماند و روزگاري ديگر، در حريم خانه خود، آشنايي بيگانه از پشت خنجر مي زند، سال ها بود پشت صبر را به خاك رسانده بودي، با اين حال، هر كه از هر كجا بي نصيب مي ماند، نشانه خانه ات را مي گرفت و ناگاه، خود را روبروي دروازه كرامتت مي ديد و بي پروا طلب مي كرد حاجتش را. داستان غربتت هنوز ادامه دارد. بوي غربت حنجره ات، جهاني را غريبانه به گريه مي اندازد. آمده ام تا زائر مزار بي چراغت باشم، تا بر سفره كرامتت، ميهمان شوم، اي كريم اهل بيت!
پيامبر اكرم(ص) در روز 28 صفر سال يازدهم هجري و در سن 63 سالگي به نداي حق لبيك گفت و چشم از جهان فاني فرو بست. امام حسن مجتبي(ع) نيز در 28 صفر سال پنجاه هجري در سن 47 سالگي به دستور معاويه بن ابي سفيان و به دست جعده دختر اَشْعَثِ بنِ قِيس مسموم شد و بر اثر همان زهر به شهادت رسيد.


سخناني گوهربار از رسول گرامي اسلام(ص):
- اگر از ترس خدا از چيزي درگذري، خداوند بهتر از آن را به تو خواهد داد. (مسند احمد، مسند البصريين، ح ۱۹۸۱۳)
- هر كس بدهكار ناتوانى را مهلت دهد، براى هر روزش ثواب صدقه اي در راه خدا باشد. (أعيان الشّيعة، 1/305)
- علاقه نسبت به رياست و ثروت سبب روئيدن نفاق در قلب و درون خواهد شد. (مجموعة ورّام، ص 264)
- زمانى بر مردم خواهد آمد كه صبر نمودن در برابر مسائل دين و عمل به دستورات آن همانند در دست گرفتن آتش گداخته است . (أمالى طوسى، 2/92)
- بدترين افراد كسى است كه آخرت خود را به دنيايش بفروشد و بدتر از او آن كسى خواهد بود كه آخرت خود را براى دنياى ديگرى بفروشد. (من لايحضره الفقيه، 4/353)

جملاتي گرانقدر از امام حسن مجتبي(ع):
- همنشيني با اهل دين ، شرف دنيا و آخرت است. (تحف العقول، ص ۴۲۰)
- هيچ گروهى با يكديگر مشورت نكرده اند مگر آن كه به رشد رسيده اند. (أعيان الشّيعة، 1/577)
- براي هر چيزي دليلي بايد و دليل خردمند تفكر است، و دليل تفكر خاموشي. (تحف العقول، ص ۴۰۶)
- بردباري زينت شخص، وفاى به عهد نشانه جوانمردى و شتابزدگى نشانه بى خردى است. (كلمة الامام الحسن(ع)، ص 198)
- از كبر و خودخواهي بپرهيز، كه هر كسي در دلش به اندازه دانه اي كبر باشد، داخل بهشت نمي شود. (تحف العقول، ص ۴۲۵)
- علم و دانش را فرا گيريد و چنانچه نتوانستيد آنرا در حافظه خود نگه داريد، بنويسيد و در منازل خود قرار دهيد. (إحقاق الحقّ، 11/235)
 گردآوري و تنظيم: محبوبه بهلولي

  • گروه خبری : روابط عمومی قدیمی,مطالب فرهنگی قدیمی
  • کد خبر : 27620
کلمات کلیدی
خبرنگار
مدیر سیستم

مدیر سیستم