گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/06/30 - 14:39
  • تعداد بازدید خبر : 506
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

رونمایی از سامانه یکپارچه مدیریت آزمایشگاهی در شبکه‌های بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران

معاون بهداشت دانشگاه در مراسم رونمایی از سامانه یکپارچه مدیریت آزمایشگاهی با بیان اینکه در بحث مسائل بالینی یکی از مهم‌ترین بحث‌های جدی ما بحث آزمایشگاه است گفت: دقت، کیفیت، سرعت و کاهش هزینه‌ها و از همه مهم‌تر «عدالت در دسترسی» همیشه دغدغه سیستم‌های درمانی و بهداشتی در کشور بوده است.

161694.mp3 رونمایی از سامانه یکپارچه مدیریت آزمایشگاهی در شبکه‌های بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در آئین رونمایی از این سامانه که ظهر روز یکشنبه 30 شهریور 99 در محل آزمایشگاه مرجع معاونت بهداشت در خیابان بهشت برگزار شد، دکتر علیرضا دلاوری، معاون بهداشت، دکتر سینا مرعشی، مدیر مرکز آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه، دکتر سعید تأملی و دکتر محمدرضا قیوم زاده، معاونان فنی و اجرایی و مسئولان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکي تهران و مجریان این طرح در دانشگاه علم و صنعت حضور داشتند.
معاون بهداشت دانشگاه در این مراسم با بیان اینکه در بحث مسائل بالینی یکی از مهم‌ترین بحث‌های جدی ما بحث آزمایشگاه است گفت: دقت، کیفیت، سرعت و کاهش هزینه‌ها و از همه مهم‌تر «عدالت در دسترسی» همیشه دغدغه سیستم‌های درمانی و بهداشتی در کشور بوده است.
دکتر دلاوری افزود: ما در دانشگاه علوم پزشکی تهران از سال 96 شعاری را با عنوان «هر شبکه بهداشت و درمان، یک آزمایشگاه» برای خودمان قرار دادیم که نگاه این شعار به کیفیت و ارائه خدمات یکپارچه در سطح آزمایشگاه‌ها بود.
وی با ابراز خرسندی از اقدام مشترک دانشگاه علم و صنعت و شرکت سینا انفورماتیک با دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با این اتفاق می‌توانیم به‌صورت عملی همه آزمایشگاه‌های حوزه بهداشت دانشگاه را به هم متصل کنیم و به جهت عدالت در سلامت به‌ویژه دسترسی آسان، این امکان فراهم است که از دورترین نقطه منطقه تحت نظر دانشگاه در 60 کیلومتری تهران مثل قیام دشت و جنوب اسلامشهر، آزمایش‌ها را با یک کیفیت و مکانیسم و با دسترسی مناسب و با تعرفه دولتی در اختیار هوطنان قرار دهیم.
دکتر دلاوری با قدردانی از دانشگاه علم و صنعت و شرکت سیماانفورماتیک گفت: خوشبختانه از بازخوردهایی که کارشناسان آزمایشگاه ما داشتند به نظر می‌رسد این سیستم کارآمد خواهد بود و امیدواریم با راه‌اندازی این سیستم در دانشگاه علوم پزشکی تهران در جهت خدمات آزمایشگاهی که بسیار نزدیک به بحث ارائه خدمات درمان به افراد است قدم مثبتی برداریم.
دکتر محمدرضا رسولی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه علم و صنعت و مجری طرح هم گفت: این اتفاق تجربه‌ای است از یک تعامل مثبت بین حوزه «صنعت و دانشگاه» و توانستیم ظرفیت‌های علمی را با نیازهایی که در حوزه سلامت بود با هم پیوند بزنیم و با یک نگاه فناورانه یک الگوی جدیدی از ارائه خدمات را در حوزه خدمات آزمایشگاهی به‌عنوان اولین تجربه شبکه‌های آزمایشگاهی در بخش دولتی رقم بزنیم.
وی افزود: به لطف همتی که دوستان در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران و حوزه آزمایشگاه مرجع معاونت بهداشت این دانشگاه و عنایتی که دکتر دلاوری با روحیه تحول‌گرا و تحول‌آفرینشان دارند و همکاری مؤثر دکتر حمزه لو مسئول آزمایشگاه‌های معاونت داشتند منجر شد که یک تجربه نو را رقم بزنیم و امیدوارم این مسیر نو تسری پیدا کند و اتفاقات بهتری در حوزه سلامت کشور بیفتد و مایه خیروبرکت برای کشور و جامعه باشد و در این دوران تحریم بتواند باری را از روی دوش حوزه سلامت کشورمان بردارد.
دکتر عبدالله ازقندی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه علم و صنعت و رئیس هیئت‌مدیره این شرکت هم گفت: این نرم‌افزار به‌صورت کامل پیاده و اجرایی شده و نتایج آن در ارتباط با احراز هویت، تبادل داده و ارسال جواب‌های باکیفیت، باسرعت و بادقت مشخص است.
وی افزود: این نرم‌افزار در بخش درمان و در بخش خصوصی در بین حداقل 60 آزمایشگاه از دوسال پیش در جریان است و در بخش بهداشت اولین واحد معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران استقبال کرد و امروز ثمره را آن را می‌بینیم. امیدواریم مراکز دیگر بهداشتی و سپس درمانی به این جرگه بپیوندد و از مزایای این نرم‌افزار استفاده کنند.
دکتر ازقندی بابیان اینکه «صحت»، «دقت» و «سرعت» شعار ماست گفت: با این نرم‌افزار به‌محض اینکه نمونه‌ها به آزمایشگاه مرجع می‌رسد ظرف 4 تا 6 ساعت جواب آزمایش در سیستم مرکزی که پذیرش کرده است ارسال خواهد شد.

  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی,گروه خبری RSS,گروه خبری اینستاگرام
  • کد خبر : 161694
کلمات کلیدی
خبرنگار
مهدی  گلپایگانی

مهدی گلپایگانی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید