گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/06/26 - 15:25
  • تعداد بازدید خبر : 335
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ساختمان جدید بیمارستان رازی، با 176 تخت پنجشنبه 27 شهریور افتتاح می شود/ پیام رئیس دانشگاه به مناسبت راه اندازی این پروژه

دکتر عباسعلی کریمی در آستانه راه اندازی ساختمان جدید بیمارستان رازی در پیامی از تمامی دست‌اندرکارانی که در ساخت و راه‌اندازی این پروژه حمایت کرده‌اند قدردانی کرد.

161572.mp3 ساختمان جدید بیمارستان رازی، با 176 تخت پنجشنبه 27 شهریور افتتاح می شود/ پیام رئیس دانشگاه به مناسبت راه اندازی این پروژه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، متن پیام به این شرح است:
زیرساخت‌های نظام سلامت به‌عنوان یکی از ظرفیت‌های جامعه شهری، نقش ممتازی ایفا می‌کنند و در یک دورنمای مبتنی بر آینده‌نگری می‌توانند به‌عنوان دروازه‌های دستیابی به اهداف عالی توسعه و پیشرفت کشور تأثیر بسزایی داشته باشند.

رشد جمعیت کلان‌شهر تهران در دو دهه اخیر، پایتخت کشور را با نیازهای جدیدی مواجه کرده است که بسترسازی مناسب زیرساخت‌های بهداشتی، درمانی و آموزشی یکی از اولویت‌های اساسی آن است. از سوی دیگر محدودیت‌های منابع در سال‌های اخیر، موجب کاهش اعتبارات تخصیص برای ساخت‌وساز و تأمین تجهیزات این زیرساخت‌ها شده است. لیکن این محدودیت‌ها هیچ‌گاه نتوانست موجب توقف روند رشد و توسعه در این دانشگاه شود.

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران افتخار دارد تا اعلام نماید که با یاری خداوند و همکاری و مشارکت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جمعیت خیرین نظام سلامت، اقداماتی اساسی و بنیادین در بخش پروژه‌های عمرانی به انجام رسیده است.

نتیجه یکی از فعالیت های دانشگاه راه‌اندازی ساختمان جدید بیمارستان رازی، با 176 تخت است.

برخلاف آنچه تصور می‌شود؛ شهر تهران با کمبود تخت بیمارستانی و دانشگاه علوم پزشکی تهران در حوزه دانشجویی، با کمبود خوابگاه و سایر امکانات دانشجویی مواجه است که امیدواریم بسیاری از چالش‌های این حوزه برطرف شود.

خوشحالم اعلام کنم، در آینده نزدیک بالغ بر 2250 تخت دیگر به مجموعه آموزشی درمانی دانشگاه افزوده می‌شود. براین اساس دو بیمارستان بزرگ مهدی کلینیک و شریعتی 2 با ظرفیت 2 هزار تخت بیمارستانی و زیربنای بالغ‌بر 220 هزار مترمربع و همچنین بیمارستان مرکز طبی کودکان 2، با 27 هزار مترمربع زیربنا و 250 تخت بیمارستانی به‌زودی آماده بهره‌برداری می‌شود.

در پایان از تمامی دست‌اندرکارانی که در ساخت و راه‌اندازی این پروژه حمایت کرده‌اند تشکر و قدردانی می‌کنم.

دکتر عباسعلی کریمی
توضیح اینکه رئیس جمهور این ساختمان را ساعت 11 روز پنجشنبه 27 شهریور به صورت مجازی افتتاح می کند.

  • گروه خبری : رئیس دانشگاه,ستاد مرکزی روابط عمومی,گروه خبری RSS,گروه خبری اینستاگرام
  • کد خبر : 161572
خبرنگار
مهدی  گلپایگانی

مهدی گلپایگانی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید