گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/07/28 - 12:36
  • تعداد بازدید خبر : 387
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

سومین دوره زندگی هوشمندانه با حضور مدیر امور ایثارگران برگزار شد

دکتر حامدی گفت: احساس ارزشمندی حسی درونی است اگر شما درک کنید که می‌توانید فردی با ارزشمند باشید در ابتدا از خودتان شروع کنید و بعد دیگران می‌توانند به آن ارزش دهند.

93561.mp3 سومین دوره زندگی هوشمندانه با حضور مدیر امور ایثارگران برگزار شد

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی دفتر امور ایثارگران، سومین جلسه زندگی هوشمندانه سه‌شنبه 23 مهر 98 با حضور دکتر احسان مقیمی، مدیر امور ایثارگران، دکتر رباب حامدی روانشناس و دکتر مهتاب بیات، مشاور امور زنان با حضور بیش از 50 شرکت‌کننده در سالن اجتماعات معاونت غذا و دارو برگزار شد.
در ابتدا دکتر مقیمی ضمن خیرمقدم به مهمانان و تشکر از حضور دکتر حامدی و تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی به مباحث جلسه قبل اشاره کرد و گفت: امروز هم در این جلسه به بحث احساس ارزشمندی پرداخته می‌شود.
 در ادامه دکتر حامدی به معنی احساس ارزشمندی اشاره کرد و گفت: احساس ارزشمندی می‌تواند یک عامل درونی باشد و ربطی به توانایی‌های ما ندارد وقتی ما این احساس را نداشته باشیم کل زندگی ماتحت تأثیر قرار می‌گیرد و ارتباطی خوبی با خود و دیگران نخواهیم داشت و دائماً دچار مشکلات مختلفی می‌شویم. به همین دلیل است که باید آن را حیاتی در نظر بگیریم.
وی افزود: ما باید خودمان را همان‌طور که هستیم با هر خصوصیتی بپذیریم. هرکسی برای خود یک فردی محترم است و جدا از داشته‌های خود باید به وجود انسانی خود احترام بگذارد و نیاز به عامل بیرونی دیگری هم دارد.
 دکتر حامدی با تأکید به این نکته که احساس ارزشمندی حسی درونی است اگر شما درک کنید که می‌توانید فردی با ارزشمند باشید ابتدا از خود شروع و سپس دیگران می‌توانند به آن بها دهند.
وی در ادامه مبحث احساس ارزشمندی گفت: هرکسی در طول زندگی به موانع مختلفی برمی‌خورد و باید قبول کنیم که همیشه وجود دارند. هنر ما این باشد که از قبل موانع احتمالی آماده‌باشیم و بدانیم هر مسئله‌ای اگر یک‌بار اتفاق بیافتد طبیعی است و اگر بیشتر تکرار شود باید مهارت حل مسئله خود را تقویت کنیم.
دکتر حامدی در راستای احساس ارزشمندی به مبحث کمال‌گرایی هم اشاره‌ای کرد و گفت: متأسفانه بسیاری از ما به دلیل کمال‌گرایی بیش‌ازاندازه فراموش می‌کنیم که نمی‌توانیم در همه زمینه‌ها بهترین باشیم و در هر زمینه‌ای خودمان را با بهترین‌ها مقایسه می‌کنیم و همین موضوع باعث می‌شود که میزان نارضایتی در خود بسیار بالا ببریم و باید این نکته را در نظر داشته باشیم که هرکسی می‌تواند فقط در چند حیطه محدود جزو بهترین‌ها باشد.
خبر و عکس: زهرا اسماعیلی

 

.

  • گروه خبری : دفتر امور ایثارگران,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 93561
کلمات کلیدی
خبرنگار
زهرا  اسمعيلي - عکس

زهرا اسمعيلي - عکس