گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/27 - 09:51
  • تعداد بازدید خبر : 1173
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

شبکه سلامت سیما به حامیان جشنواره فیلم و عکس اخلاق پزشکی پیوست

در پی دیدار مسؤولان جشنواره اخلاق پزشکی با مدیر شبکه سلامت سیما، این شبکه به جمع حامیان جشنواره فیلم و عکس اخلاق پزشکی پیوست.

94274.mp3 شبکه سلامت سیما به حامیان جشنواره فیلم و عکس اخلاق پزشکی پیوست

در این دیدار، دکتر مجتبی پارسا (مسؤول دبیرخانه دائمی کنگره اخلاق پزشکی) و دکتر محمد کیاسالار (دبیر جشنواره فیلم و عکس اخلاق پزشکی) درباره اهداف و برنامه‌های جشنواره اخلاق پزشکی با دکتر محمدمهدی قاسمی (مدیر شبکه سلامت سیما) گفتگو کردند.
تا کنون معاونت آموزشی وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی کشور، انجمن اخلاق پزشکی ایران، مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و مازندران برای حمایت و همراهی این جشنواره که با سرپرستی شورای عالی اخلاق پزشکی کشور برگزار می‌شود، اعلام آمادگی کرده‌اند. اکنون نیز سلامت سیما به جمع حامیان جشنواره اخلاق پزشکی پیوست.
جشنواره فیلم و عکس اخلاق پزشکی، همزمان با هفتمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی، از ۱۶ تا ۱۸ بهمن ۹۸ در ساری برگزار می‌شود.
این جشنواره که مشتمل بر سه بخش (فیلم مستند، فیلم کوتاه و عکس) است، طیف متنوعی از مضامین اخلاق پزشکی، همچون رابطه پزشک و بیمار، تاریخ پزشکی، حقوق بیمار، مراقبت‌های پایان حیات، مرگ مغزی، پیوند اعضا، سقط جنین، اتانازی، ناباروری و درمان‌های کمک‌باروری، رعایت حریم خصوصی بیماران، رازداری، اخلاق حرفه‌ای و سازمانی، حقیقت‌گویی و دادن خبر بد به بیمار، اخلاق در پژوهش و آموزش، اخلاق در بلایا و فوریت‌ها، تعارض منافع و مواردی از این دست را در بر می‌گیرد.
دبیرخانه این جشنواره ۳۰ آذرماه را آخرین فرصت برای ارسال آثار عنوان کرده است. علاقمندان برای ارسال آثار و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پرتال جشنواره به آدرس mehr.tums.ac.ir مراجعه نمایند.
 

  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی
  • کد خبر : 94274
خبرنگار
نسیم  قرائيان

نسیم قرائيان