گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1400/09/03 - 11:51
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 324
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

فراخوان ثبت‌نام در «دوره پیشرفته ارزیابی فن‌آوری سلامت»

موسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران در راستای «روند افزایشی تعداد طرح‌های ارزیابی فن‌آوری سلامت و افزایش کاربرد نتایج این طرح‌ها در تصمیم‌گیری‌های نظام سلامت ایران»، دوره پیشرفته ارزیابی فن‌آوری سلامت را برگزار کند.

200976.mp3 فراخوان ثبت‌نام در «دوره پیشرفته ارزیابی فن‌آوری سلامت»
فراخوان ثبت‌نام «دوره پیشرفته ارزیابی فن‌آوری سلامت»
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، علم ارزیابی فناوری سلامت طی دهه اخیر در کشور ما رشد بسیار زیادی داشته است: این علم درواقع پلی بین انجام تحقیقات و تصمیم‌گیری در زمینه ورود و استفاده از فناوری‌های سلامت در نظام سلامت کشور است. هرسال بسته به نیاز واحدهای مختلف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعداد قابل‌توجهی طرح‌های ارزیابی فناوری سلامت به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و همچنین موسسه ملی تحقیقات سلامت سپرده می‌شود، این موسسه هم طبق فرایندی شفاف، انجام این طرح‌ها را به پژوهشگران سطح کشور برون‌سپاری می‌کند. 
با توجه به روند افزایشی تعداد طرح‌های ارزیابی فن‌آوری سلامت و افزایش کاربرد نتایج این طرح‌ها در تصمیم‌گیری‌های نظام سلامت ایران، نیاز به افزایش ظرفیت‌های ملی به‌منظور انجام طرح‌ها و ارتقای کیفیت آن‌ها احساس می‌شود. براین اساس موسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران، در نظر دارد یک دوره پیشرفته ارزیابی فن‌آوری سلامت را با اهداف؛ تقویت ظرفیت‌های ملی برای انجام طرح‌های ارزیابی فن‌آوری سلامت، ارتقای کیفیت طرح‌های ارزیابی فن‌آوری سلامت و  استانداردسازی نحوه انجام و گزارش یافته‌های طرح‌های ارزیابی فناوری سلامت برگزار می‌کند. 
افرادی که برای شرکت در این دوره انتخاب (حدود 20 نفر) شوند و دوره مذکور را با موفقیت به پایان برسانند، در فرایند برون‌سپاری انجام طرح‌های ارزیابی فناوری سلامت موسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران در اولویت خواهند بود.  
این دوره به‌صورت حضوری و به مدت 7 روز (هرروز از ساعت 8:30 تا 17)  برگزار خواهد شد که در 3 روز ابتدایی آن مباحث مربوط به‌مرور نظام‌مند و متاآنالیز و 4 روز بعدی مباحث مربوط به ارزشیابی اقتصادی بیان خواهد شد. 
این دوره در سالن همایش‌های  موسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران و در تاریخ‌های 30 آذر و 1، 2، 6، 7،  8 و 9 دی‌ماه 1400 برگزار خواهد شد. . ضمناً به همراه داشتن لپ‌تاپ الزامی است.
افراد متقاضی شرکت در این دوره باید دارای شرایطی ازجمله؛ آشنایی کامل با نظام سلامت، آشنایی با روش تحقیق در علوم سلامت به‌ویژه انجام مطالعات مرور نظام‌مند، تسلط نسبی به زبان انگلیسی و آشنایی نسبی با انجام مطالعات  ارزیابی فناوری سلامت و ارزشیابی اقتصادی باشند. 
دانش‌آموختگان مقطع ارشد یا دکترای رشته‌های مرتبط با حیطه نظام سلامت شامل رشته‌های اقتصاد سلامت، سیاست‌گذاری سلامت، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، اپیدمیولوژی، ارزیابی فناوری سلامت و اقتصاد دارو به‌شرط دارا بودن شرایط فوق در اولویت خواهند بود.
ثبت‌نام در این دوره رایگان بوده و علاقه‌مندان به ثبت‌نام در دوره باید رزومه خود را از طریق ایمیل حداکثر تا تاریخ 10 آذر 1400  به آدرس hegnihr@gmail.com  ارسال کنند. پس از بررسی مدارک متقاضیان شرکت در دوره، افراد واجد شرایط توسط موسسه ملی تحقیقات سلامت انتخاب‌شده و اطلاع‌رسانی خواهد شد. 
توضیح اینکه به‌منظور اعطای مدرک دوره، در صورت امکان شرکت‌کنندگان بایستی تمام‌روزها در کارگاه حاضر بوده و درصورتی‌که بیش از نصف روزهای کارگاه را غیبت کنند، مدرک دوره به آن‌ها اعطا نخواهد شد. 
 
  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 200976
الهام علی
خبرنگار

الهام علی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید