گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/01/09 - 12:50
  • تعداد بازدید خبر : 65
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

متخصص روانپزشکی بیمارستان سینا از اقدامات روانپزشکی این مرکز در مقابله با کرونا ویروس گفت

دکتر پانته آ آریا، متخصص روانپزشکی بیمارستان سینا از برگزاری جلسه گروه درمانی حمایتی به صورت انلاین و مجازی برای کارکنان پرستاری این مرکز خبر داد.

152769.mp3 متخصص روانپزشکی بیمارستان سینا از اقدامات روانپزشکی این مرکز در مقابله با کرونا ویروس گفت
دکتر پانته آ آریا، متخصص روانپزشکی بیمارستان سینا

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، از زمان شیوع کرونا در جامعه، بیمارستان سینا یکی از مراکز درمانی بود که در این زمینه به ارائه خدمت پرداخت و پذیرای شمار زیادی از مراجعان شد. در بیمارستان سینا کمیته ای همدل و همفکر از گروه های درمانی مختلف برای مقابله با این بیماری تشکیل شد تا این مرکزدرمانی بتواند از حل چالشی بزرگ برآید. یکی از این گروه های درمانی روانپزشکی بود که برای مبارزه با این ویروس وارد میدان شد در همین راستا برای آگاهی از اقدامات انجام شده در زمینه روانپزشکی با دکتر پانته آ آریا، متخصص روانپزشکی این مرکز به گفتگو نشستم و وی در خصوص اقدامات انجام شده اینچنین گفت که با هم می خوانیم.

، خانم دکتر لطفا در خصوص اقدامات انجام شده در زمینه روانپزشکی برای مقابله با کرونا ویروس توضیح می فرمائید.

عرض سلام، ادب و احترام و تبریک سال نو به خانواده بزرگ و عزیز سینا به خصوص عزیزانی که در خط اول مواجعه با بیماری کرونا هستند. خسته نباشید و خدا قوت می گویم به استادان، دستیاران عزیز، پرستاران، بهیاران، نیروهای انتظامی و خدماتی که برای مبارزه با این بیماری در تلاش هستند.

باید عرض کنم بیمارستان  سینا به عنوان  قدیمی  ترین  بیمارستان  کشور و مهمترین  بیمارستان جنوب  تهران  همیشه  تاریخ  ساز بوده و خواهد  بود. این مرکز از قدیم الایام در ارائه خدمات تشخیصی و درمانی پیشتار بوده است و با این پشتوانه تاریخی از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور از همان روزهای نخست برای مقابله با بحران کرونا به صورت منسجم و ساختارمند آماده و پذیرای بیماران شد و در همان ساعات ابتدایی به  دستور ریاست بیمارستان، کمیته بحران این مرکز تشکیل و هر روز جوانب مسائل به خوبی در این کمیته سنجیده می شود.

و از همان  روزهای  نخست  با  فرض بروز آسیب های روانشناختی در کادر درمان و بیماران، کمیته سلامت روان کرونا بلافاصله  تشکیل  شد. ما  در  کمیته  سلامت  روان  بعد از  مشاهده  و  بررسی  مشکلات  و احتمال آسیب های روانشناختی در بیماران  و  کادردرمان، دستورالعملی  جامعی تهیه  کردیم. این  دستور العمل  برای جامعه بیمارستانی و  در دو سطح  پیشگیری  و درمان طراحی شده است.  ‌

در سطح  پیشگیری  به  منظور کاهش  ترس  و اضطراب و کنترل  استرس در کادر  درمان و بیماران  مراجعه  کننده  یا  همراهان  بیمار،  انواع  پمفلت های  آموزشی، فایل های  صوتی و امکان  برقراری برای  تماس حضوری و مجازی با روانشناس و روانپزشک   را  فراهم  کردیم.

همچنین  از این هفته  اولین  جلسه گروه درمانی حمایتی را به صورت انلاین و مجازی  برای  کارکنان پرستاری تشکیل  خواهیم داد. که بدون شک حاصل  توجه  بیمارستان  سینا به اهمیت سلامت روان در کادر درمان است.

در بخش درمان نیز ویزیت  و مشاوره  روان پزشکی  بصورت  ۲۴ ساعته  برای  کادر درمان و بیماران فراهم  شد و با توجه  به اینکه بیماران  بستری در بخش های کووید  ممکن است بیقراری، ترس، بی خوابی  و  انواع اختلالات  روان پزشکی را تجربه  کنند. برای  دستیاران  خط اول مواجعه  3  فلوچارت  تهیه  و تنظیم شده است  که  در صورت  بروز هریک از اختلالات  فوق  یا  تداخلات  دارویی از آن  استفاده  کنند.

از دیگر  اقدامات   کمیته  سلامت  روان  همکاری با گروه طب ورزش و تغذیه  بود. که  فایل  های صوتی و پمفلت های آموزشی برای تغذیه  سالم در شرایط  استرس و تمرینات  ورزشی برای کاهش استرس و خستگی آماده شد و در گروه های مجازی قرار داده  شد.

این  شرح مختصری بود از فعالیت های کمیته سلامت روان بیمارستان سینا و البته ما به طور مرتب مشکلات  را رصد و متناسب با  آنها  سعی خواهیم  کرد راهکار مناسب ارائه دهیم.

در انتها با تشکر از شما و همکاران عزیز، برای سلامتی بیماران و کادر درمان بیمارستان سینا آروزی سلامتی دارم.

  • گروه خبری : بیمارستان سینا
  • کد خبر : 152769
خبرنگار
رضا  آسيابي

رضا آسيابي

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید