گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/04 - 20:14
  • تعداد بازدید خبر : 463
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

متولد ماه آبان/ 4 آبان سالروز تولد اولین رئیس زن و بیست و هفتمین رئیس دانشکده پزشکی تهران

بخش تقويم دانشکده پزشکي در نظر دارد به مناسبت سالروز تولد اساتيد دانشکده، به معرفی اجمالی ایشان بپردازد و به این بهانه از این بزرگواران یاد کند.

93835.mp3 متولد ماه آبان/ 4 آبان سالروز تولد اولین رئیس زن و بیست و هفتمین رئیس دانشکده پزشکی تهران
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، دکتر فاطمه سادات نیری متولد 4 آبان 1340 تهران است، وی فوق تخصص نوزادان و عضو هیات علمی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران است، همچنین اولین بانویی که به ریاست دانشکده پزشکی تهران منصوب شده است وی در سالهای 88 تا 92 ریاست دانشکده پزشکی دانشگاه تهران را بر عهده داشت.
 عضويت پيوسته فرهنگستان علوم پزشکی، رياست بخش نوزادان و NICU بيمارستان وليعصر مجتمع بيمارستاني امام خميني؛ رياست بيمارستان وليعصر؛ مدير گروه کودکان، عضو کميته کشوري ارتقاء سلامت مادر و نوزاد، عضو هيئت مديره انجمن پزشکان نوزادان ايران ،عضو هيئت مديره انجمن پريناتولوژي؛ فعاليت و پژوهش در زمينه ارتقاء سلامت نوزادان، تغذيه با شير مادر، مسائل اخلاقي پزشکي مرتبط با نوزادان بخشی از کارنامه درخشان و سوابق اجرایی دکتر نیری است.
جايزه و تقديرنامه دانشگاهي جشنواره مطهري براي راه‌اندازي مرکز مهارت‌هاي باليني پريناتال و نئوناتال ، جايزه و تقديرنامه احراز مقام دوم مرکز تحقيقات مادر، جنين و نوزاد در رتبه‌بندي کشوري مراکز تحقيقات نیز بخشی از جوایزی است که دکتر نیری دریافت کرده است. وی همچنین شركت در تأليف 2 كتاب، 21 مقاله در نشريات فارسي و 16 مقاله در نشريات بين‌المللي را در کارنامه علمی خود دارد.
خبر: مینا محمدی
  • گروه خبری : دانشکده پزشکی
  • کد خبر : 93835
کلمات کلیدی
خبرنگار
مینا  محمدی

مینا محمدی