گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/05/15 - 16:54
  • تعداد بازدید خبر : 895
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

مدیر امور مالی دانشگاه علوم پزشکی تهران افتتاح پروژه مرکز آکادمیک بیمارستان فارابی را یکی از اولویت های این دانشگاه دانست

آزاد چترروز، مدیر امور مالی دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور در پروژه در حال ساخت مرکز آکادمیک بیمارستان فارابی از نزدیک شاهد روند پیشرفت این پروژه بود.

160007.mp3 مدیر امور مالی دانشگاه علوم پزشکی تهران افتتاح پروژه مرکز آکادمیک بیمارستان فارابی را یکی از اولویت های این دانشگاه دانست
مدیر امور مالی دانشگاه علوم پزشکی تهران افتتاح پروژه مرکز آکادمیک بیمارستان فارابی را یکی از اولویت های این دانشگاه دانست
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیمارستان فارابی، دکتر محمدرضا اکبری، رییس بیمارستان فارابی به همراه آزاده چترروز، مدیر امور مالی و مهندس بهزاد مکری، مدیر فنی و نظارت بر طرحهای عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران و جمعی از مسئولان بیمارستان فارابی صبح چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ از پروژه در حال ساخت مرکز آکادمیک این بیمارستان بازدید کرد.
در جلسه‌ای که تشکیل شد چترروز تکمیل پروژه مرکز آکادمیک بیمارستان فارابی را بااهمیت دانست و گفت: از زمانی که هماهنگی بین بخش‌ های مختلف این پروژه بیشتر شده شاهد آن هستیم که سرعت پیشرفت کار نیز افزایش یافته است. اگر بخواهیم همت کنیم که این پروژه را تا سال آینده افتتاح کنیم قطعا باید تلاش خود را نیز بیشتر کنیم. به همین منظور لازم است که جلسات بیشتری را به صورت هفتگی یا هر دو هفته برگزار کنیم تا بتوانیم این هماهنگی را حفظ کنیم در غیر اینصورت با تأخیر در افتتاح این پروژه مواجه خواهیم شد.  
وی با اشاره به شرایط اقتصادی این پروژه افزود: باید شرایط پیمانکار را درک کنیم. اگر قرار است پیمانکار این پروژه را به سرانجام برساند کارفرما باید در مدت زمان باقی مانده تا افتتاح پروژه از پیمانکار حمایت کند. مدیر امور مالی دانشگاه در ادامه افزود: خدا را شکر که توانسته‌ایمپروژه‌های متعددی را در سطح دانشگاه علوم پزشکی تهران به سرانجام برسانیم و اکنون اولویت ما تکمیل و افتتاح پروژه مرکز آکادمیک بیمارستان فارابی است. باید از فرصت‌های موجود استفاده کرد زیرا هرگونه تاخیر در افتتاح این پروژه باعث ضرر مالی خواهد بود. در سطح دانشگاه پیگیر این هستیم تا با حمایت‌های بیشتر به ویژه حمایت مالی، این پروژه هرچه سریع‌تر افتتاح شود و امیدواریم وضعیت پیشرفت پروژه نیز به عنوان مثال تا دو ماه دیگر به گونه‌ایباشد که ما برای خرید تجهیزات مورد نیاز بیمارستان اقدام کنید.
مهندس حمید عبدالرزاق، مدیر طرح پروژه مرکز آکادمیک بیمارستان فارابی نیز با ضروری دانستن برگزاری جلسات دوره‌ایمرتبط با این پروژه گفت: همانطور که مدیر امور مالی دانشگاه گفتند ما به هیچ عنوان نمی‌خواهیم پیمانکار در این شرایط متضرر شود و  تلاش می‌ کنیم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران و بیمارستان فارابی تمام راهکارهای قانونی را به کار ببندیم تا پیمانکار دچار زیان مالی نشود و خسارت‌های احتمالی جبران شود. البته با وجود شرایط اقتصادی کشور و مشکلات موجود، پیشرفت این پروژه به صورت روزانه رصد می‌ شود و گزارش‌های مربوط نیز ارائه خواهد شد.
سپس مهندس مکری با اشاره به صحبت‌ های مدیر امور مالی دانشگاه اظهار داشت: پافشاری ما از ابتدا بر اجرای مقررات بود و پیمانکار هم انصافاً همکاری لازم را به عمل آورد. زمان بندی هم نشان می‌ دهد که اگر مشکلی هم در پیشرفت پروژه وجود داشته فقط به دلیل مسائل مالی و اعتباری است. مشکلات مالی هم که در همه پروژه‌ها وجود دارد و فقط مختص پروژه فارابی نیست. پیشرفت این پروژه تا به امروز نیز مرهون زحمات یک گروه منسجم متشکل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، بیمارستان فارابی، مشاور، پیمانکار و دست‌ اندرکاران این پروژه بوده است.
در ادامه این جلسه دکتر اکبری با ابراز خوشنودی از تشکیل این جلسه گفت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود خیلی از پروژه‌ها دچار مشکل شده‌ اند و کارفرماهای زیادی به دنبال پیمانکاران برای تکمیل پروژه‌های خود هستند. هدف ما نیز از تشکیل این جلسه‌ها این است که بگوییم برخلاف این موضوع ما به شدت به دنبال حمایت از پیمانکار و مشاور هستیم تا کار پیشرفت کند. به همین دلیل از مدیر امور مالی دانشگاه درخواست کردیم تا امروز ما را در این جلسه همراهی کند و می‌خواهیم پیمانکار این موضوع را بداند که کارفرما کاملاً پیگیری مشکلات پروژه است. وی در ادامه با حمایت از پیمانکار پروژه مرکز آکادمیک بیمارستان فارابی افزود: صحبت‌هاییکه در راستای حمایت از پیمانکار گفته می‌شود شعار نیست. خوشبختانه با توجه به مذاکرات انجام شده با خانم چترروز تکمیل و افتتاح هرچه سریعتر این پروژه در اولویت دانشگاه قرار دارد. امیدوارم که این جلسه و جلسات آینده نیز به گونه‌ایباشد که بتوانیم هرچه سریعتر این پروژه را به سرانجام برسانیم.
در پایان نیز مهندسان مشاور و پیمانکار نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با روند پیشرفت و راهکارهای افزایش سرعت تکمیل پروژه بیان کردند.
  • گروه خبری : بیمارستان فارابی,گروه خبری RSS,گروه خبری اینستاگرام
  • کد خبر : 160007
خبرنگار
سید عباس  قاضی میرسعید

سید عباس قاضی میرسعید

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید