گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1400/09/03 - 12:02
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 39
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
برگزاری جلسه کمیته مدیریت اطلاعات سلامت و فناوری اطلاعات بیمارستان فارابی

مدیر بیمارستان فارابی: فرایندهای بیمارستانی مانند حلقه های به هم متصل هستند

در جلسه کمیته مدیریت اطلاعات سلامت و فناوری اطلاعات بیمارستان فارابی بر تغییر برخی از فرایندها برای رفع نواقص موجود در پرونده بیماران تاکید شد.

201028.mp3 مدیر بیمارستان فارابی: فرایندهای بیمارستانی مانند حلقه های به هم متصل هستند
جلسه کمیته مدیریت اطلاعات سلامت و فناوری اطلاعات بیمارستان فارابی
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیمارستان فارابی، جلسه کمیته مدیریت اطلاعات سلامت و فناوری اطلاعات این بیمارستان بامداد چهارشنبه 3 آذر 1400 با حضور سعید مرادی، مدیر و فریده آژیر، مدیر پرستاری این مرکز برگزار شد. در این جلسه لیلا فیضی نیا، مسئول واحد مدارک پزشکی بیمارستان فارابی به مقایسه انواع نقص های موجود در پرونده های بیماران پرداخت. وی در این مقایسه نقص های موجود را به تفکیک برگ های پرونده بیان کرد و ثبت مهر و امضای پزشک و پرستار، تکمیل برگ گزارش جراحی و ثبت کامل درخواست مشاوره در پرونده ها را نیازمند توجه بیشتر دانست و رفع نواقص آن ها را از عوامل موثر در ارزشیابی عملکرد بیمارستان و کاهش کسورات بیمه ای دانست.
در ادامه مرادی نیز با تاکید بر رفع نقص های موجود در پرونده های بیماران اظهار داشت: با توجه به مواردی که در جلسه امروز بیان شد برخی از فرایندها نیازمند تغییر هستند. با توجه به اینکه فرایندهای بیمارستانی مانند حلقه های به هم متصل هستند، می توان گفت وجود مشکل در هر یک از این حلقه ها می تواند سایر فرایندها را نیز دچار مشکل کند. پس باید با کار دقیق و کارشناسی نقص های موجود در پرونده ها را یک به یک حل کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم. 
بررسی تغییرات ایجاد شده در فرم تزریق داخل چشمی موضوع دیگری بود که در این کمیته مطرح شد و مرادی در این باره گفت: بیمارستان فارابی با تجربه بالایی که در طراحی و تنظیم فرم های درمانی دارد در این زمینه صاحب نظر است و می تواند پیشنهادات خوبی را درمورد تغییر و اصلاح فرم های درمانی بیمارستان ارائه کند. اما توجه به این نکته ضروری است که هرگونه تغییر باید در کمیته ها و جلسات مربوطه مطرح شده و در نهایت با مجوز معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران تغییرات مورد نظر در فرم ها اعمال شود. وی در پایان خواستار دقت بیشتر در تکمیل پرونده  بیماران جراحی شده و افزود: در این زمینه نیاز به همکاری بیشتر مسئولان بخش ها و اتاق های عمل داریم. زیرا  رفع این نواقص نیازمند کار گروهی بیشتر است.
  • گروه خبری : بیمارستان فارابی
  • کد خبر : 201028
سید عباس  قاضی میرسعید
خبرنگار

سید عباس قاضی میرسعید

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید