گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1400/10/22 - 13:48
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 30
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

معاونت غذا و دارو، دوره کشوری آموزشی تلفیق دارویی را ویژه داروسازان برگزار می کند

دوره کشوری آموزشی تلفیق دارویی با هدف ارتقا دانش و خدمات داروسازان، مطابق با استانداردهای ابلاغی وزات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با نظارت سازمان غذا و دارو، در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران برگزار می شود.

205562.mp3 معاونت غذا و دارو، دوره کشوری آموزشی تلفیق دارویی را ویژه داروسازان برگزار می کند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت غذا و دارو، دکتر بهرام دارایی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و دارو طی نامه ای به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور اعلام کرد: همانطورکه مستحضرید، واکنشهای ناخواسته، خطاها و ناهمخوانیهای دارویی از مهمترین چالشهای بیماران و کادر درمان میباشد که در راستای کاهش این اشتباهات و ارتقاء سطح ایمنی دارویی حین بستری و پس از ترخیص بیمار، خدمت تلفیق دارویی توسط داروسازان در بیمارستان ها ارائه می شود.
با توجه به اهمیت ارائه صحیح این خدمت، دوره کشوری آموزشی تلفیق دارویی با هدف ارتقا دانش و خدمات داروسازان، مطابق با استاندارد های ابلاغی وزات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با نظارت سازمان غذا و دارو، توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران برگزار می شود.
 لذا خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید تا از هر بیمارستان حداقل یک نفر داروساز مسئول ارائه خدمت تلفیق دارویی، از طریق سامانه آموزش های آزاد دانشگاه علوم پزشکی تهران(سماد) به این آدرس در این دوره شرکت کند.
همچنین الزامی است شرکت کنندگان در زمان ثبت نام اطلاعات شهر محل فعالیت، بیمارستان محل فعالیت و مدت سابقه کار در بیمارستان را در قسمت توضیحات در سامانه سماد واردکنند.
 ثبت نام فعلی برای شرکت در دوره تئوری این آموزش می باشد، که پس از برگزاری قسمت تئوری از شرکت کنندگان آزمونی به عمل خواهد آمد که در صورت کسب حدنصاب نمره لازم، شرکت کنندگان گواهی موقت دوره تلفیق دارویی مورد تایید سازمان غذا و دارو را دریافت خواهند کرد و شرایط ثبت نام و شرکت در دوره آموزش عملی را کسب می کنند.
شرکت کنندگان موظف اند در بازه زمانی شش ماهه پس از دریافت گواهی موقت خود، برای آموزش بخش عملی در بیمارستان های مجری ثبت نام کنند.
اطلاع رسانی نحوه ثبت نام و شرکت در دوره آموزش عملی در بیمارستان ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

  • گروه خبری : معاونت غذا و دارو
  • کد خبر : 205562
خديجه  آب پر
خبرنگار

خديجه آب پر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید