گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1400/01/03 - 22:42
  • تعداد بازدید خبر : 310
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

معاون بهداشت دانشگاه: ما به شعار هر شبکه یک آزمایشگاه دست‌یافتیم

معاون بهداشت دانشگاه از افزایش کیفیت و تنوع تعداد آزمایش تخصصی برای ارائه خدمات بهتر به مردم در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

171696.mp3 معاون بهداشت دانشگاه: ما به شعار هر شبکه یک آزمایشگاه دست‌یافتیم

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مرکز بهداشت جنوب تهران، در سومین روز بهار ۱۴۰۰ دکتر علیرضا دلاوری، معاون بهداشت دانشگاه با همراهی دکتر محمدرضا سلمانی، رئیس این مرکز از آزمایشگاه مرجع بهداشت بازدید و از زحمات کارکنان در این ایام قدردانی کرد.
دکتر دلاوری در این بازدید به کارهای اساسی که در حوزه آزمایشگاه مرجع بهداشت در سال گذشته انجام شد اشاره کرد و گفت: تمام سیستم آزمایشگاه را به نرم‌افزار سیما وصل کردیم که این نرم‌افزار به شعار هر شبکه یک آزمایشگاه کمک کرد.
وی در ادامه افزود: در حال حاضر نمونه‌ها در شبکه‌ها گرفته می‌شود و در آزمایشگاه مرکزی شبکه‌های ری، اسلامشهر و جنوب تهران انجام می‌شود و از طریق این نرم‌افزار جواب آزمایش به شبکه‌ها ارسال می‌شود و ۳ میلیون جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران با کمترین تردد می توانند به تمام آزمایشگاه‌هایی که آزمایش تخصصی با تعرفه دولتی انجام می‌دهند دسترسی داشته باشند.
معاون بهداشت دانشگاه به دومین کاری که در سال ۹۹ انجام شد اشاره کرد و گفت: درکل شبکه‌های آزمایشگاه، حدود یک‌میلیون و صد هزار آزمایش در سال در حوزه بهداشت انجام می‌شود و با شعار سال ۱۴۰۰ در این حوزه به افزایش آزمایش‌ها به دو برابر این میزان که حدود دو میلیون آزمایش در سال است خواهیم رسید و با افزایش مراکز نمونه‌گیری در مراکز خدمات جامع سلامت و همچنین با قراردادهای برون‌سپاری از طریق بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران، این هدف محقق خواهد شد.
دکتر دلاوری به انجام آزمایش‌های سلولی و مولکولی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با وسایل اهدایی و خریدهایی که از طریق هیئت‌امنای ارزی انجام شد در حال حاضر، هزار آزمایش PCR در روز در معاونت بهداشت انجام می‌شود و ما قطعاً تا ماه آینده با دستگاه‌های جدیدی که خریداری‌شده است این تعداد آزمایش را به دو هزار آزمایش در روز افزایش می‌دهیم.
وی در ادامه از زحمات دکتر غلامرضا حمزه لو، مسئول آزمایشگاه مرجع بهداشت تشکر کرد و گفت: برای اینکه آزمایش PCR از سراسر مراکز تحت پوشش دانشگاه و فرودگاه بین‌المللی امام (ره) ارسال می‌شود تا روز سوم فروردین اصلاً تعطیلی نداشتیم و همکاران مشغول به کار هستند و از تک‌تک آن‌ها ممنون هستم.
معاون بهداشت دانشگاه در پایان گفت: در حوزه آزمایشگاه معاونت بهداشت دانشگاه قطعاً در بحث بهره‌وری، افزایش کیفیت و تنوع تعداد آزمایش تخصصی برای ارائه خدمات بهتر مردم قدم برمی‌داریم.

  • گروه خبری : مرکز بهداشت جنوب تهران ,گروه خبری RSS,ماه نمای دانشگاه
  • کد خبر : 171696
نگار  دیوبندی
خبرنگار

نگار دیوبندی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید