گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/07/07 - 10:55
  • تعداد بازدید خبر : 36
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

معاون درمان بیمارستان فارابی بر اجرای کامل شیوه نامه های بهداشتی در این بیمارستان تاکید کرد

دکتر حمید ریاضی، معاون درمان بیمارستان فارابی در جلسه کارگروه پیشگیری از کووید-19 اجرای کامل شیوه نامه های بهداشتی توسط کارکنان و مراجعه کنندگان در این بیمارستان را ضروری دانست.

162006.mp3 معاون درمان بیمارستان فارابی بر اجرای کامل شیوه نامه های بهداشتی در این بیمارستان تاکید کرد
معاون درمان بیمارستان فارابی بر اجرای کامل شیوه نامه های بهداشتی در این بیمارستان تاکید کرد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیمارستان فارابی، جلسه کارگروه پیشگیری از کووید-۱۹ صبح یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ با حضور دکتر حمید ریاضی، معاون درمان، دکتر محمدسلیمانی، مسئول فنی، سعید مرادی، مدیر و فریده آژیر، مدیر پرستاری این بیمارستان برگزار شد.
رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی توسط کارکنان و مراجعه کنندگان اولین موضوعی بود که معاون درمان بیمارستان فارابی به آن اشاره کرد و اظهار داشت: در برخی مواقع شاهد آن هستیم که شیوه نامه‌های بهداشتی توسط مراجعه کنندگان اجرا نمی‌شود. این در حالی است که بیمارستان فارابی روزانه پذیرای تعداد زیادی از بیماران از سراسر کشور می‌باشد. بیمارانی که ممکن است برای مدت زمانی در سالن ها، درمانگاه‌ها و اتاق‌های عمل در صف انتظار معاینه و جراحی باشند و همچنین کارکنان و کادر درمانی که با آن‌ها در ارتباط هستند و همین موضوع خطر ابتلا به کووید-۱۹ را افزایش می‌دهد. پس رعایت این شیوه نامه‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.
وی با ابراز خشنودی از حضور اعضای هیئت علمی گروه چشم دانشگاه و بیمارستان فارابی در این کارگروه گفت: با توجه به اهمیت پیشگیری از انتقال کووید-۱۹ و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در بیمارستان ها، تعدادی از اعضای هیئت علمی را نیز دعوت کردیم تا با استفاده از تجربیات و پیشنهادات آنان با همکاری واحد کنترل عفونت و مدیریت بحران بتوانیم به یک جمع بندی کامل دست پیدا کنیم.  
دکتر ریاضی نظارت بر اجرای کامل شیوه نامه‌های بهداشتی در بیمارستان را اصل مهم در پیشگیری از کووید-۱۹ دانست و افزود: همانطور که می‌دانیم و ابتدای این جلسه نیز به آن اشاره شد بیمارستان فارابی همواره پذیرای بیماران زیادی است. بسیاری از بیماران مراجعه کننده به این بیمارستان بیمارانی هستند که به صورت دوره‌ایبرای ادامه روند درمان خود به این مرکز مراجعه می‌کنند و به هیچ عنوان نباید در برنامه درمان آنان تاخیری ایجاد شود. ما برای مدیریت این شرایط نیازمند یک برنامه ریزی دقیق برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی هستیم و برای رعایت این شیوه نامه‌ها توسط همه کارکنان و مراجعه کنندگان علاوه بر نظارت، نیازمند همکاری کارکنان و مراجعه کنندگان هستیم.
در ادامه پیشنهاداتی از سوی اعضای کارگروه مطرح شد که اطلاع رسانی در خصوص استفاده از ماسک توسط مراجعه کنندگان در هنگام ورود به بیمارستان و نظارت بر اجرای آن، جلوگیری از تجمع بیماران در درمانگاه‌ها و بخش ها، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی پیشگیری از کووید-۱۹ توسط کارکنان به ویژه رعایت فاصله گذاری اجتماعی در زمان صرف غذا و استفاده از رسانه‌ها در آموزش کارکنان و بیماران از مهمترین این پیشنهادات بودند.
  • گروه خبری : بیمارستان فارابی
  • کد خبر : 162006
خبرنگار
سید عباس  قاضی میرسعید

سید عباس قاضی میرسعید

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید