گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 97/01/28 - 09:53
  • تعداد بازدید خبر : 1338
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران از نخستین نشست انجمن های علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه های وزارت بهداشت

نخستین نشست انجمن های علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور به میزبانی انجمن علمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

75827.mp3 میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران از نخستین نشست انجمن های علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه های وزارت بهداشت

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی، این نشست در دو روز پنج شنبه و جمعه 23 و 24 فروردین ماه 1397 در دو نوبت صبح و بعداز ظهر به مدت 14 ساعت در سالن اجلاس سازمان مرکزی دانشگاه، با حضور دکتر فرزین حلب چی معاون دانشجویی فرهنگی، عاشوری کارشناس انجمن های علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و 30 نفر از دبیران و نمایندگان انجمن های علمی دانشجویان دانشگاه ها و دانشکده های وزارت متبوع برگزار شد.
در ابتدای نشست پس از پخش آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، دکتر حلب چی ضمن خیر مقدم و تبریک سال نو به حاضران، اظهار امیدواری کرد که انجمن های علمی با برگزاری این نشست ها به اهداف خودشان برسند.
وی از سابقه تأسیس و آغاز به کار مرکز پژوهش های علمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران، نتایج و دستاوردهایی که تاکنون به دست آمده گفت و ادامه داد: ما خیلی اوقات در حوزه آموزش و پژوهش کار می کنیم و در نهایت با نمره، مقاله و ... سنجیده می شویم، ولی اگر بخواهیم با کوله باری از علم و دانش در حوزه علمی کشور وارد و بازدهی داشته باشیم، باید مشی علمی داشته باشیم.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: یکی از دغدغه های ما در رأس هیأت علمی کشور وجود افراد علمی زیاد ولی با فاصله از مردم است و در واقع رفتار علمی نداریم.
طاها بیات دانشجوی پزشکی، دبیر انجمن علمی دانشجویان دانشگاه و دبیر اجرایی این نشست در این باره گفت: هدف از برگزاری این نشست ایجاد زمینه همکاری مشترک بین انجمن های دانشگاهی بود که در نهایت با برگزاری انتخابات، دبیر و اعضای شورای مرکزی معرفی شدند.
وی افزود: دانشجویان پزشکی در این شبکه بزرگ با کمک همتایان و همکاران آینده خود، فرصت فعالیت، تعریف و اجرای پروژه‌های مختلف علمی در حیطه‌های مرتبط با رشته خود و سلامت عمومی را خواهند داشت و با توجه به اهمیت رشد علمی و ارتقای مهارت‌ها و توانمندی‌های خود در این زمینه، ساختارهایی را برای آموزش و ایجاد حمایت‌های فنی و مادی، در درون خود ایجاد خواهند کرد.
بیات همچنین از برقراری ارتباطات بین دانشجویان دانشکده‌های مختلف پزشکی در سراسر کشور در راستای ارتقای دانش و توانمندی‌های دانشجویان پزشکی و نیز خدمت‌رسانی به اجتماع و کمک به ارتقای سلامت خبر داد.
طاها بیات دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان دبیر شورای مرکزی انجمن علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه ها و دانشکده های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کوثر شعبانی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، محمدامین سپهری از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس، فرزاد عزیزی نیا از دانشگاه علوم پزشکی تبریز، آناهیتا شعبانی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان، فرشید جاودانی از دانشگاه علوم پزشکی جهرم، مسعود نجفی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، علی عزیزی از دانشگاه علوم پزشکی اراک و محسن میرشمسی از دانشگاه علوم پزشکی یزد به عنوان اعضای شورای مرکزی معرفی شدند.
همچنین چهار کمیته اجرایی 'آموزش پزشکی'، 'سلامت عمومی'، 'حقوق بیماران و صلح' و 'سلامت باروری' به عنوان حیطه های اصلی فعالیت و کمیته های اجرایی انجمن مشخص شدند.
توضیح اینکه در پایان، اعضای حاضر در نشست برنامه عملکردی انجمن را تا زمان برگزاری نشست بعدی که در مردادماه 97 برگزار خواهد شد، تصویب کردند.

  • گروه خبری : معاونت دانشجویی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 75827
خبرنگار