گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1399/07/24 - 13:07
  • تعداد بازدید خبر : 95
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

نشست ارتقای درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان سینا برگزار شد

در این نشست به بررسی نحوه ارتقای فضای فیزیکی درمانگاه تخصصی و چگونگی تسهیل در روند نوبت دهی، پذیرش و مدت زمان انتظار برای ویزیت پرداخته شد.

162648.mp3 نشست ارتقای درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان سینا برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیمارستان سینا، نشست شناسایی موانع و ارتقای درمانگاه تخصصی بیمارستان سینا، سه شنبه 23 مهر 99 در سالن شورای ریاست بیمارستان برگزار شد.
دکتر محمد طالب پور، رئیس بیمارستان سینا، ضمن بیان تبریک و تشکر از دکتر حسین عبدالرزاقی در راستای قبول سمت رئیس درمانگاه تخصصی بیمارستان گفت: هدف از برگزاری این جلسه تسهیل پذیرش، ویزیت و مراجعه بیماران به درمانگاه است و در این راستا ایده هایی در زمینه ایجاد ارتقا در سیستم های صندوق، نوبت دهی و پذیرش بیمار از طریق به کارگیری تکنولوژی فناوری اطلاعات مطرح است همچنین یکی دیگر از اهداف این جلسه ارتقای فضای فیزیکی درمانگاه است که در این زمینه طبقه منفی 1 در حال حاضر به صورت کامل بازسازی شده و این روند برای دیگر طبقات نیز قابل اجرا ست.
وی در ادامه افزود: با توجه به کمبود فضا درمانگاه، می توان به کمک یکسری تغییرات ساده، رفت آمد مراجعان را تسهیل کرد. یکی از این تغییرات جابه جایی بایگانی از طبقه همکف درمانگاه است. تمام سعی ما در درمانگاه این است که از تراکم افراد در درمانگاه تخصصی بکاهیم پس در ابتدای ورودی باید بیماران اطلاعات مورد نیاز در زمینه ساختمان درمانگاه را کسب کنند تا به راحتی به مقصود خود دست یابند. ساختمان درمانگاه از 4 طبقه تشکیل شده که باید در هر طبقه سیستم پذیرش و صندوق تعبیه شود تا از تراکم جمعیت در طبقه همکف کاسته شود. دکتر طالب پور همچنین بر ایجاد انگیزه در کارکنان درمانگاه در راستای بهینه سازی روند درمان بیماران تاکید کرد.
دکتر عبدالرزاقی با تاکید بر تسریع در پذیرش بیماران عنوان داشت: علت تاخیر حضور استادان و دستیاران در درمانگاه، تاخیر در پذیرش بیماران است و مساله دیگر از لحاظ ساختاری، برقرار تهویه مناسب در فضای طبقات درمانگاه است. وی همچنین مجهزسازی درمانگاه را نیز ضروری دانست.
اکرم آخوندی، سرپرستار درمانگاه تخصصی به تشریح نحوه پذیرش و ویزیت بیماران در فضای کنونی درمانگاه پرداخت و مشکلاتی درمانگاه را مطرح کرد.
علی آذرهوش، مسئول درآمد و ترخیص و مریم دباغ، مسئول مدارک پزشکی این مرکز نیز به بیان نحوه مدیریت پذیرش، ترخیص و بایگانی پرونده بیماران سرپایی درمانگاه تخصصی پرداختند و نظرات خود را در راستای بهبود عملکرد این واحدها عنوان  کردند.
مهندس مرتضی تیموری، مسئول واحد ای تی بیمارستان نیز در راستای ارتقا سطح کیفی پذیرش و نوبت دهی بیماران در زمینه نحوه بکارگیری سیستم فناوری اطلاعات در درمانگاه تخصصی به بیان نکاتی پرداخت.
رضا آسیابی، مسئول روابط عمومی بیمارستان با تاکید بر توسعه فضای فیزیکی درمانگاه تخصصی بیمارستان گفت: در مبحث اصلاح ساختار درمانگاه توجه به زیباسازی فضا از اهمیت خاصی برخوردار است.
سوریا بابایی، مدیر دفتر پرستاری ضمن ابراز خرسندی از پذیرش مسئولیت درمانگاه توسط دکتر عبدالرزاقی بر ضرورت اصلاح ساختاری درمانگاه تخصصی تاکید کرد.

  • گروه خبری : بیمارستان سینا
  • کد خبر : 162648
کلمات کلیدی
رضا  آسيابي
خبرنگار

رضا آسيابي

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید