گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1400/09/04 - 19:08
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 766
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
دکتر قناعتی: خودسازی و خودباوری در کنار صبر و استقامت مهم‌ترین رکن برای ساختن کشوری بهتر است

نشست رئیس دانشگاه و دانشجویان فعال در حوزه بسیج دانشجویی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در دیدار با دانشجویان فعال در حوزه بسیج دانشجویی، استقامت را مهم‌ترین اصل برای پیروزی در عرصه‌های پیشرفت کشور، اسلام و دین دانست و گفت: اگر به بررسی سال‌های قبل از انقلاب تا به امروز بپردازیم خواهیم دید استقامت عامل پیروزی ما در کارزارهای مختلف همچون انقلاب، جنگ، مقابله با گروهک‌های ضدانقلاب و مواجهه با تحریم‌ها در سایه لطف پروردگار بوده است و صبر و استقامت می‌تواند در بحران‌ها و حوادث پیش رو، بدنه کشور را از هجوم تمامی عناصر مخرب حفظ کند.

201090.mp3 نشست رئیس دانشگاه و دانشجویان فعال در حوزه بسیج دانشجویی
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت دانشجویی فرهنگی، این جلسه روز پنجشنبه 4 آذر 1400 ساعت 10 تا 12 در سالن دارالفنون طبقه نهم ساختمان مرکزی دانشگاه، همزمان با گرامیداشت هفته بسیج با حضور دکتر قناعتی رئیس دانشگاه و دانشجویان فعال در حوزه بسیج دانشجویی برگزار شد.
در ابتدا حاضرین جلسه به بیان ظرفیت‌ها، دغدغه‌ها، چالش‌ها و فرصت‌های موجود در حوزه بسیج دانشجویی پرداختند و گزارشی از وضعیت طرح هادی و همچنین فعالیت‌های جهادی و واکسیناسیون ارائه دادند.
دکتر قناعتی ضمن قدردانی از فعالیت‌های صورت گرفته به‌خصوص واکسیناسیون "کرونا" گفت: بسیج همیشه در کنار مردم و دولت نقش خود را به‌خوبی ایفا کرده است و نکته حائز اهمیتی که می‌تواند ما را به سمت پیشرفت و موفقیت هدایت کند تمرکز بر توانایی‌ها و خودباوری است.
 وی با بیان نمونه‌هایی از خودباوری‌ها و رشادت‌های 8 سال دفاع مقدس افزود: نگاه به درون و شناسایی و بهبود ظرفیت‌ها، مقدمات پیشرفت و بهبود کشور در عرصه‌های مختلف است و تنها درصورتی‌که اعضای جامعه به خودباوری برسند و در جهت ساخت و آبادانی کشور قدم بردارند می‌توانیم شاهد کشوری آبادتر و بهتر باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران استقامت را مهم‌ترین اصل برای پیروزی در عرصه‌های پیشرفت کشور، اسلام و دین دانست و گفت: اگر به بررسی سال‌های قبل از انقلاب تا به امروز بپردازیم خواهیم دید استقامت عامل پیروزی ما در کارزارهای مختلف همچون انقلاب، جنگ، مقابله با گروهک‌های ضدانقلاب و مواجهه با تحریم‌ها در سایه لطف پروردگار بوده است و صبر و استقامت می‌تواند در بحران‌ها و حوادث پیش رو، بدنه کشور را از هجوم تمامی عناصر مخرب حفظ کند.
در ادامه دانشجویان نظرات و خواسته‌های خود را در مورد چالش‌های آموزش مجازی و امکانات صنفی و رفاهی خود اعلام کردند و دکتر قناعتی در پاسخ به سؤالات مطروحه گفت: بر اساس دستورالعمل‌ها و همچنین ضوابط اعلام شده از سوی وزارتخانه، دانشگاه‌ها به سمت حضوری شدن می‌روند و تیم اجرایی دانشگاه در حال آماده‌سازی امکانات آموزشی، رفاهی و صنفی دانشجویان هستند.
وی در ادامه تصریح کرد دانشگاه موظف است در راستای حل مشکلات دانشجویان از تمام ظرفیت خود استفاده کند.
دکتر قناعتی، حفظ جایگاه و شان اساتید را یک اصل مهم و راهبردی برای بهبود وضعیت آموزشی دانست و گفت: در فرهنگ ایرانی اسلامی ما حفظ شان و جایگاه والدین و استاد بسیار والا و با اهمیت است.
 وی در ادامه افزود: متأسفانه شاهد شروع یک جریان از طریق فضای مجازی و فرهنگ غربی هستیم که می‌تواند این فرهنگ که ریشه در آداب‌ورسوم و اعتقادات مذهبی جامعه ما دارد را خدشه‌دار کند و باید به سمتی حرکت کنیم که به اصل خویش بازگردیم و شان و جایگاه اساتید محترم را به‌عنوان ذخایر علمی و اخلاقی حفظ کنیم.
وی در پایان گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری"تشویق جوان نخبه به ترک کشور خیانت است" و اساتید علاوه بر آموزش‌های علمی باید مروج ارزش‌هایی همچون میهن‌پرستی و اخلاق اسلامی باشند تا بتوانیم شاهد نسلی باشیم که به سازندگی و عمران کشور می‌پردازند.
در پایان حاضرین به بحث و گفتگو در مورد برخی موارد پرداختند و مقرر شد صورت‌جلسه این نشست از طریق دانشجویان و دفتر سرپرست دانشگاه پیگیری شود.
خبرنگار و عکاس: کامران محمدیان
 
  • گروه خبری : رئیس دانشگاه,معاونت دانشجویی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 201090

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید