گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/04/17 - 14:53
  • تعداد بازدید خبر : 45
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نشست مشترک مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت با رییس دپارتمان سلامت در حوادث و بلایا دانشکده بهداشت برگزار شد

دکتر محمد اسماعیل مطلق مشاور معاون بهداشتی وزارت بهداشت گفت: برای مدیریت بیماری کرونا هنوز نیاز به ارتقای سواد سلامت جامعه داریم.

158962.mp3 نشست مشترک مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت با رییس دپارتمان سلامت در حوادث و بلایا دانشکده بهداشت برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، سه شنبه 17 تیر 99، نشست مشترک مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت و رئیس دپارتمان سلامت در حوادث و بلایای دانشگاه علوم پزشکی تهران در دانشکده بهداشت برگزار شد. 
در این نشست دکترمحمداسماعیل مطلق رئیس دفتر کاهش خطر بلایای وزارت بهداشت با تشریح وضعیت مدیریت بیماری کرونا در کشور و همچنین با اشاره به خطرات آینده اینگونه بیماری ها تاکید کرد و گفت: برای مدیریت بیماری کرونا هنوز نیاز به ارتقای سواد سلامت جامعه داریم و با وجود اقدامات انجام شده هنوز در زمینه ارتقای سلامت جامعه در مقابل بیماری های بازپدید ضعف داریم. 
وی افزود بیماری های نوپدید و بازپدید دیگری در آینده خواهیم داشت که لازم است در خصوص اطلاع رسانی و آموزش جامعه سرمایه گذاری بیشتری انجام شود. 
مشاور معاونت بهداشت تاکید کرد که لازم است با همکاری دپارتمان سلامت در حوادث و بلایا برنامه ریزی مناسبی در این خصوص انجام شده تا بتوانیم هم تاب آوری مردم و هم تاب آوری نظام سلامت را افزایش دهیم. 
دکتر مطلق از دپارتمان سلامت در حوادث و بلایای دانشگاه علوم پزشکی تهران درخواست کرد که برنامه تاب آوری نظام سلامت در برابر بیماری های عفونی را تدوین کرده تا مراحل تصویب آن در وزارتخانه پیگیری شود. 
همچنین رئیس دفتر کاهش خطر بلایای وزارت بهداشت به نقش هماهنگ کنندگی دفتر بلایا در خصوص مدیریت بلایا تاکید کرد.
در ادامه دکتر عباس استاد تقی زاده مدیر گروه سلامت در حوادث و بلایا در خصوص اقدامات انجام شده گروه در مدیریت بیماری کرونا گزارشی ارائه کرد. وی با تاکید بر همه جانبه نگری در حوزه مدیریت کرونا خواستار تهیه مستندات علمی برای تصمیم گیری مدیران شد. 
در ادامه طرفین در خصوص برنامه های مشترک در سال جاری توافقاتی انجام دادند.

 

  • گروه خبری : دانشکده بهداشت
  • کد خبر : 158962
خبرنگار
نسیبه  جلالوند

نسیبه جلالوند

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید