گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 96/01/26 - 08:14
  • تعداد بازدید خبر : 1990
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
زندگی سالم بانشاط و امید

نشست هماهنگی گرامیداشت هفته سلامت با حضور دکتر پارساپور برگزار شد

در آستانه فرارسیدن هفته سلامت با شعار «زندگی سالم بانشاط و امید» از یکم تا هفتم اردیبهشت‌ماه، نشستی به‌منظور هماهنگی و برنامه‌ریزی منسجم در برگزاری باشکوه این هفته با حضور دبیر ستاد هفته سلامت و نمایندگان معاونت‌ها و بیمارستان‌های دانشگاه تشکیل شد.

67319.mp3 نشست هماهنگی گرامیداشت هفته سلامت با حضور دکتر پارساپور برگزار شد

در این نشست که 23 فرودین 96 در سالن شورای روابط عمومی دانشگاه برگزار شد، دکتر پارساپور دبیر ستاد هفته سلامت و مدیر روابط عمومی دانشگاه، هدف از تشکیل این جلسه را  ارائه گزارشی از فعالیت‌های پیش‌بینی‌شده واحدها در راستای دستورالعمل وزارت بهداشت عنوان کرد و گفت: روابط عمومی دانشگاه برای حمایت از برنامه‌های واحدها از آمادگی لازم برخوردار است تا در شرایطی مطلوبی برنامه‌ها اجرایی شود.
وی با اشاره به عناوین هفته سلامت گفت: روز جمعه (1 اردیبهشت) با عنوان تحرک بدنی، تفریحات سالم، فعالیت گروهی، شنبه (2 اردیبهشت) غذای سالم، جامعه سالم، یک شنبه (3 اردیبهشت) سفیران سلامت، نهادهای اجتماعی، دوشنبه (4 اردیبهشت) طرح تحول سلامت، ارتقا کیفیت زندگی، سه شنبه (5 اردیبهشت) دین، معنویت، سلامت روان، چهارشنبه (6 اردیبهشت) هنر و رسانه، سواد سلامت، پنج شنبه (7 اردیبهشت) نهاد خانواده و مسئولیت اجتماعی نام‌گذاری شده که واحدها براساس این عناوین برنامه‌های مربوطه را پیش‌بینی کرده‌اند.
 دکتر پارساپور یکی از برنامه‌های هفته سلامت را افتتاح پروژه‌های عمرانی دانشگاه دانست و گفت: واحدها می‌توانند پروژه‌های تکمیل‌شده خود را اعلام کنند تا افتتاح رسمی آن در برنامه‌های این هفته گنجانده شود.
دبیر ستاد هفته سلامت، با تأکید برلزوم اطلاع‌رسانی فعالیت‌های صورت گرفته در واحدها گفت: محصولات آموزشی خود را به روابط عمومی دانشگاه منتقل کنید تا برای آموزش عمومی و اطلاع‌رسانی وسیع‌تر در سایت دانشگاه منتشر شود.
در ادامه نمایندگان معاونت‌ها و بیمارستان‌ها برنامه‌های خود را به‌منظور آموزش عمومی و تبیین اهمیت سلامت در سطوح مختلف اجتماعی شامل کارکنان، دانشجویان، دانش آموزان و عموم مردم از طریق همکاری بین بخشی با شهرداری‌ها، وزارت بهداشت، آموزش‌وپرورش، صداوسیما، سایر رسانه‌ها و ائمه جماعات معرفی کردند.
 استقرار پایگاه‌های غربالگری در امکان عمومی، اجرای برنامه‌های آموزشی در مدارس، عیادت از بیماران، برگزاری تورهای تبلیغات سلامت، تولید و پخش فیلم‌های کوتاه آموزشی، اطلاع‌رسانی از طریق تابلوها، بیلبوردها و فرهنگسراهای سطح شهر، انتقال پیام‌های بهداشت سازمان جهانی بهداشت به خانوارهای تحت پوشش، آموزش و مشاوره عمومی از طریق کارشناسان و سفیران سلامت ازجمله برنامه‌هایی است که از سوی واحدهای مختلف دانشگاه برای این هفته در نظر گرفته‌شده است.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: جمشید ربیعی  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 67319
خبرنگار
سمیرا  كرمي

سمیرا كرمي