گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/10/23 - 09:18
  • تعداد بازدید خبر : 193
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

نشست هیئت مؤسس مرکز تحقیقات آسیب دیدگان جنگ

نشست هیئت مؤسس مرکز تحقیقات آسیب دیدگان جنگ با حضور معاون فرهنگی و نماینده معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه در سالن همایش های معاونت فرهنگی برگزار شد.

168496.mp3 نشست هیئت مؤسس مرکز تحقیقات آسیب دیدگان جنگ

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دفتر امور ایثارگران؛ این جلسه روز چهارشنبه 14 دی 1399 در محل سالن همایش‌های معاونت فرهنگی برگزار شد.
ابتدا دکتر مقیمی مدیر دفتر ایثارگران ضمن خیرمقدم به حاضرین و عرض تبریک به دلیل گرفتن موافقت اصولی مرکز تحقیقات پس از 10 سال پیگیری از زحمات همه افرادی که در تصویب مرکز همکاری کردند، به‌ویژه از زحمات دکتر صحرائیان معاون تحقیقات و فن‌آوری، دکتر رضائی، دکتر آخوندزاده، دکتر گتمیری و دکتر آیتی قدردانی کرد و سپس به تشریح اساس‌نامه مرکز پرداخت.
در ادامه دکتر حسن‌پور نماینده معاونت تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه تأکید کرد که مرکز باید هر چه سریع وارد فاز عملیاتی شود.
وی با بیان اینکه  تعداد مقالات ارائه‌شده و ارجاع شده به مرکز در سال اول حائز اهمیت است ادامه داد: این مرکز بودجه می‌خواهد و اگر ما بتوانیم از هم‌اکنون منابعی را از ارتش، وزارت دفاع و برخی بیمارستان‌هایی که می‌شود با آن‌ها همکاری کنیم مانند بیمارستان خاتم که زیر نظر بنیاد شهید است و همچنین از امکانات آزمایشگاهی و دیگر امکانات آن‌ها استفاده کنیم. ضمن اینکه فعالیت این مرکز استراتژیک و کشوری است و به‌جز مراکز درمانی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی تهران به کل گروه‌ها و مراکز درمانی دیگر نیز تعلق دارد و به همین دلیل می‌توانیم از بیمارستان‌های دیگر و وزارت دفاع کمک بگیریم.
سپس سؤالاتی در مورد مکان و چگونگی فراهم شدن امکانات مرکز و تعیین بودجه مطرح و گفته شد چون هنوز چارت تشکیلاتی تعریف نشده به همین دلیل جذب نیرو به‌صورت متمرکز مقدور نیست اما سیستم به‌طور اتوماتیک یک نیرو در اختیار مرکز قرار می‌دهد.
در ادامه دکتر وردی از مؤسسان مرکز درخواست کرد که یک مجموعه آزمایشگاهی منتصب به مرکز تحقیقات وجود داشته باشد و دانشگاه هم فضایی را برای این مرکز در نظر بگیرد.
سپس دکتر نوروزی عضو کمیته آموزش و پژوهش پیشنهاد اولویت‌بندی عنوان‌های تخصصی و تحقیقاتی را مطرح کرد.
دکتر همتی ضمن ابراز خشنودی به علت موافقت با شروع به کار مرکز به اثرات و برکات راه‌اندازی مرکز پرداخت و گفت؛ با توجه به فرصت به‌دست‌آمده باید دید وسیعی نسبت به این موضوع داشته باشیم و گستره تحقیقاتی این مرکز نه‌تنها گذشته‌نگر نیست بلکه حال و آینده‌نگر نیز است.
دکتر بیگ محمدی عضو مؤسس مرکز نیز از تلاش‌های انجام شده برای تأسیس مرکز تشکر کرد و گفت: در چند مرحله که پیگیر تصویب مرکز بودم سنگ‌اندازی‌های وجود داشت که الحمدالله باهمت دوستان موانع برطرف شد.
اعضای دیگر مؤسسه دکتر نخستین انصاری و دکتر عمادی از زحمات و پیگیری‌های مستمر دکتر مقیمی قدردانی کرد‌ند.
در پایان جلسه دکتر حسن‌پور گفت: اصلی‌ترین مصوبه این جلسه تعیین رئیس برای مرکز است پس از بحث و بررسی دکتر رستمیان به‌عنوان رئیس مرکز پیشنهاد شد که با رأی مثبت اکثریت آرا مواجه شد.
توضیح اینکه در این جلسه دکتر عبدالرحمن رستمیان معاونت فرهنگی، دکتر احسان مقیمی مدیر امور ایثارگران، دکتر سیداحمد رضایی مدیر حراست، دکتر اکبر احمدی مدیر بیمارستان بهرامی، دکتر نورالدین نخستین انصاری استاد تمام دانشکده توانبخشی، دکتر احسان پورمحمدیان مدیر دانشجویان شاهد ایثارگر دکتر ناصر عمادی عضو هیئت‌علمی، دکتر مجتبی پارسا عضو هیئت‌علمی گروه اخلاق پزشکی، دکتر جواد وردی عضو هیئت‌علمی دانشکده فن‌آوری نوین، دکتر محمدتقی بیگ محمدی عضو هیئت‌علمی مسئول ایثارگران بیمارستان امام خمینی، دکتر مهدی نوروزی عضو هیئت‌علمی دانشکده بهداشت، دکتر همتی عضو هیئت‌علمی و دکتر حسن‌پور عضو هیئت‌علمی و نماینده معاونت تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه حضور داشتند.

  • گروه خبری : دفتر امور ایثارگران,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 168496
کلمات کلیدی
خبرنگار
حسین علی شاری

حسین علی شاری

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید