گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/05/22 - 14:39
  • تعداد بازدید خبر : 45
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

وبینار کشوری کارگروه اجرایی برنامه ساماندهی غربالگری سندروم داون

برگزاری جلسه وبینار کشوری کارگروه اجرایی برنامه ساماندهی غربالگری سندروم داون با حضور اعضای کارگروه از معاونت‌های بهداشت و درمان برگزار شد.

160223.mp3 وبینار کشوری کارگروه اجرایی برنامه ساماندهی غربالگری سندروم داون
وبینار کشوری کارگروه اجرایی برنامه ساماندهی غربالگری سندرم داون

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت بهداشت، روز چهارشنبه 22 مرداد 99 به‌منظور اجرای ابلاغ ساماندهی غربالگری سندروم داون، مطابق با استانداردها و دستورالعمل ابلاغی در سال 1399 و متعاقب اولین وبینار کشوری برگزارشده برای معرفی برنامه به معاونان بهداشت و درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در سال 99، جلسه وبینار کشوری کارگروه اجرایی برنامه ساماندهی غربالگری سندرم داون با حضور اعضای کارگروه از معاونت‌های بهداشت و درمان برگزار شد.
در این وبینار ابتدا دکتر اشرف سماوات، رئیس اداره ژنتیک وزارت بهداشت به معرفی برنامه، اهداف اصلی اجرا و اقدامات اجرایی لازم در این مقطع پرداخت و دکتر سید حامد برکاتی، مدیر گروه سلامت جمعیت خانواده و مدارس وزارت بهداشت و دکتر نسرین چنگیزی، رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت اهمیت سطح 1 نظام سلامت در آموزش و مشاوره صحیح به مادران باردار و ارجاعات صحیح را بیان کردند.
دکتر مرجان رهنمای فرزامی رئیس آزمایشگاه رفرانس آزمایشگاه جامع سلامت، استانداردسازی آزمایشگاهی در برنامه ساماندهی غربالگری سندرم داون را تشریح کرد و دکتر اسلامی رئیس گروه ارزیابی عملکرد و محاسبه بار بیماری‌های مرکز مدیریت شبکه و دکتر جلال نژاد جواد از معاونت دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان از معاونت درمان وزارت بهداشت، به ترتیب مطالب مرتبط با چگونگی نظارت سطح 1 و 2 و 3 در برنامه ساماندهی را ارائه دادند.
در ادامه دکتر عاطفه باقرصاد، کارشناس اداره ژنتیک به‌مرور فرآیندهای اجرایی در ساماندهی غربالگری سندرم داون پرداخت و این وبینار با پاسخگویی اساتید به پرسش‌های کارشناسان از دانشگاه‌های علوم پزشکی به پایان رسید.

  • گروه خبری : معاونت و مراکز ستادی,معاونت بهداشت
  • کد خبر : 160223
خبرنگار
اسماعیل  استاجی

اسماعیل استاجی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید