گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1399/11/01 - 10:46
  • تعداد بازدید خبر : 234
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پذیرش و ویزیت بیماران مبتلا به اختلالات صوت به صورت مجازی و از طریق فضای اسکای روم در گروه گفتاردرمانی دانشکده توانبخشی

در شرایط اپیدمی بیماری کرونا، گروه گفتاردرمانی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران از ابتدای دی ماه ۹۹ اقدام به پذیرش و ویزیت آنلاین بیماران مبتلا به اختلالات صوت می کند.

169356.mp3 پذیرش و ویزیت بیماران مبتلا به اختلالات صوت به صورت مجازی و از طریق فضای اسکای روم در گروه گفتاردرمانی دانشکده توانبخشی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده توانبخشی، در ایام اپیدمی ویروس کرونا، کلینیک تخصصی اختلالات صوت این دانشکده به صورت مجازی و از طریق فضای اسکای روم اقدام به پذیرش، ارزیابی و درمان آنلاین بیماران مبتلا به اختلالات صوت می‌کند.

با توجه به شرایط اضطراری حاکم به دلیل شیوع ویروس کرونا، اهمیت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، لزوم کاهش تردد افراد به منظور قطع زنجیره کرونا و نیز به منظور حفظ سلامت بیماران و درمانگران، گروه گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران کلینیک تخصصی اختلالات صوت این دانشکده به صورت مجازی از ابتدای دی ماه در روزهای سه شنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۸، اقدام به پذیرش و ویزیت آنلاین بیماران مبتلا به اختلالات صوت می‌کند.

در طی این مدت، برای انواع بیماران مبتلا به اختلالات صوت شامل فلج یک طرفه چینهای صوتی، دیسفونی تنش عضلانی، ضایعات توده‌ای حنجره و دیزآرتری آمیوتروفیک لترال اسکرولوزیس، جلسات صوت درمانی آنلاین با همت دکتر سیده مریم خدامی، مدیر گروه گفتار درمانی و با همکاری دانشجویان مقطع دکتری برگزار گردیده است. ارزیابی‌های صورت گرفته نشان میدهد با وجود تجربه‌های نخست برای برگزاری جلسات صوت درمانی به صورت آنلاین، روند پیشرفت مراجعان در همین جلسات محدود بسیار مناسب بوده است به طوری که تفاوتی با روند پیشرفت بیماران در شرایط حضوری مشاهده نمی‌شود.

همچنین از آنجایی که یکی از رسالت‌های مهم گروه‌های آموزشی، افزایش مهارتهای بالینی دانشجویان کارشناسی به منظور تربیت درمانگران باکفایت و متبحر در حوزه بالین می‌باشد و این مهم به دلیل کاهش مراجعات افراد به بیمارستان‌ها و کلینیک‌های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران در طی ماه‌های اخیر همانند سایر حوزه‌های علوم پزشکی دستخوش آسیب شده است، به منظور پرداختن به این امر مهم، فضای مجازی اسکای روم فرصتی مناسب را جهت آموزش مهارت‌ های بالینی به دانشجویان مقطع کارشناسی در شرایط ایمن فراهم کرده است.

مراجعه کنندگان می‌توانند برای تعیین وقت در کلینیک مجازی تخصصی صوت درمانی گروه گفتاردرمانی دانشکده توانبخشی همه روزه با شماره تلفن ۷۷۶۳۶۰۴۲ در ساعات اداری تماس بگیرند.

  • گروه خبری : دانشکده توانبخشی,گروه خبری RSS,اخبار
  • کد خبر : 169356
کلمات کلیدی
لیلا  روستا
خبرنگار

لیلا روستا

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید