گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1400/02/22 - 10:58
  • تعداد بازدید خبر : 1065
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پرستار مرکز قلب رتبه اول جهانی مسابقه عکس را از آن خود کرد

نازیلا قمیان پرستار CCU مرکز قلب تهران در مسابقه جهانی عکس با موضوع «مراقبت از بیمار کرونا» رتبه اول را به خود اختصاص داد.

178230.mp3 پرستار مرکز قلب رتبه اول جهانی مسابقه عکس را از آن خود کرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مرکز قلب تهران، شورای بین‌المللی پرستاری (ICN) به مناسبت 12 ماه می روز جهانی پرستاری، فراخوان مسابقه جهانی عکس مراقبت از بیمار کرونایی را برگزار کرد که 200 پرستار از 22 کشور با ارسال آثار خود در این مسابقه شرکت کردند و در همین زمینه نازیلا قمیان پرستار هنرمند CCU3 مرکز قلب تهران که به‌صورت حرفه‌ای رشته عکاسی را پیگیری می‌کند با ارسال 9 اثر از عکس‌های خود در این مسابقه شرکت کرد که 2 عکس از او، رتبه نخست جهانی این مسابقات را به خود اختصاص داد.
همچنین نامبرده در حوزه عکس اورژانس بیمارستانی نیز رتبه دوم جهانی را کسب کرد.
قمیان، همزمان با کار حرفه‌ای پرستاری خود در هنر عکاسی، نقاشی و کاریکاتور هم به‌صورت حرفه‌ای مشغول است.
احمد نجاتیان معاون فنی سازمان نظام پرستاری از چاپ 9 اثر از این پرستار هنرمند در کتاب سال پرستاری شورای بین‌المللی خبر داد.
ضمناً ویژه‌نامه پرستاری مرکز قلب تهران به مناسبت روز پرستار 99 نیز چندین اثر از این عکاس خوش‌ذوق را به چاپ رسانده بود.
نازیلا قمیان گفت: پرستاری حرفه‌ای است که به‌نوعی تلفیقی از مهارت و هنر است البته جنبه‌های مهارتی آن بیشتر است اما ارتباط با مردم و تسکین دردهای آنان جنبه‌های هنری هم دارد گرچه ممکن است ابعاد زیبایی شناسانه هنرهای شناخته شده را نداشته باشد.
وی افزود: راه اساسی در رفع ابهام هنر بودن پرستاری، بررسی تشابه و تفاوت‌های مفهوم و تعاریف نظری هنر با مفهوم هنر در تعریف پرستاری است و خود هنر مفهوم پیچیده و چندبعدی دارد که در قالب نظریه‌های مختلفی ارائه‌شده که البته هرکدام نیز نقاط قوت و ضعف خاص خود است.
این هنرمند گفت: مقایسه تعاریف و ویژگی‌های هنر در تعریف پرستاری، حکایت از آن دارد که اگرچه پرستاری دارای خصوصیاتی هنرمندانه است اما این ویژگی‌ها بیشتر با خصوصیات عام هنر و نه خصیصه‌های خاص، انطباق دارد و تمرکز هنر در پرستاری بر مهارت بوده و نمی‌تواند هنر زیبایی شناسانه قلمداد شود.


 

  • گروه خبری : مرکز قلب تهران,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 178230
سيد محسن  اسماعيلي
خبرنگار

سيد محسن اسماعيلي

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید