• تاریخ انتشار : 1402/02/27 - 09:35
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 236
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران به مناسبت هفته ملی جمعیت 1402

دکتر حسین قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و رئیس قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه در پیامی نوشت: جمعیت جوان به عنوان یکی از عوامل مهم اقتدار کشورها به شمار می‌رود و نیروی مولد و جوان به عنوان یکی از پایه‌های اصلی قدرت و رشد اقتصادی، اجتماعی کشورها محسوب می‌شود.

پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران به مناسبت هفته ملی جمعیت 1402

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت بهداشت، دکتر حسین قناعتی با تاکید بر شعار « سهم من از جوانی ایران؟ » پیامی را ارسال کرد.

متن پیام به شرح ذیل است:  
مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص جوانی جمعیت تاکید کرده‌ اند که « تلاش برای افزایش نسل، و جوان شدن نیروی انسانی کشور و حمایت از خانواده، یکی از ضروری‌ ترین فرائض مسئولان و آحاد مردم است».
جمعیت جوان به عنوان یکی از عوامل مهم اقتدار کشورها به شمار می‌ رود. نیروی مولد و جوان به عنوان یکی از پایه‌ های اصلی قدرت و رشد اقتصادی، اجتماعی کشورها محسوب می‌ شود. قدرت و توسعه هر کشور در رابطه با نیروی انسانی و جمعیت معنا پیدا می‌کند.
بدون تردید فرزند آوری و پدر و مادر شدن یکی از پر احساس ترین تجربیات هر انسانی است. تولد نوزاد، نشانه دیگری از معجزه عشق و زندگی میان زوجینی است که پیوندشان را مستحکم‌ تر کرده‌ اند. نخستین کلمه‌ ای که کودک به زبان می‌ آورد، اولین قدمی که برمی‌ دارد، نخستین دندانی که در می‌ آورد، اولین جشن تولدی که برایش گرفته می‌ شود و… از نقاط عطف زندگی به شمار می‌ آیند.
یکی از بهترین هدایایی که زوجین می‌ توانند به یکدیگر بدهند و پیوندشان را مستحکم کنند، تولد فرزند است.
وظیفه انسانی، اخلاقی و دینی حکم می‌ کند به این موضوع مهم، توجه ویژه داشته باشیم. انتظار می‌ رود تمامی کارکنان دانشگاه نیز تلاش خود را برای فرهنگ سازی و بهبود شرایطی که درحوزه اختیارات دانشگاه قرار دارد، درخصوص ترویج فرهنگ فرزند آوری، تسهیل روند درمان ناباروری و تشویق جوانان و دانشجویان به امر ازدواج به کار گیرند.
دکتر حسین قناعتی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران

  • گروه خبری : معاونت بهداشت,پیام ها,جوانی جمعیت
  • کد خبر : 234684
اسماعیل  استاجی
تهیه کننده

اسماعیل استاجی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *