گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/09/16 - 14:17
  • تعداد بازدید خبر : 2674
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

پیام معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه به مناسبت روز دانشجو/ رسالت دانشجو فعالیت آگاهانه فرهنگی و سیاسی در کنار تحصیل علم است

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با ارسال پیامی، شانزدهم آذر روز دانشجو را تبریک گفت.

95427.mp3 پیام معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه به مناسبت روز دانشجو/ رسالت دانشجو فعالیت آگاهانه فرهنگی و سیاسی در کنار تحصیل علم است

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در متن پیام دکتر «محمدحسین پورغریب» آمده است:

 بسمه تعالی

روز دانشجو، روز تأکید بر نقش بی مانند مجاهدت در راه کسب علم و دانش، در کنار تقویت ایمان معنوی و بصیرت سیاسی، در راه پیشرفت مادی و معنوی کشور است.

دانشگاه در افراد نگرش جدید به‌وجود می‌آورد و پایه و اساس آینده فرد و جامعه را رقم می‌زند؛ از همین‌رو یک دانشجو می بایست پرسشگر، جستجو‌گر و آزاداندیش باشد تا بتواند حقایق را کشف کند و به اعتلای علمی، معرفتی و معنوی برسد.

دانشجوی آگاه، الگوی تمام‌نما و چشم بینای یک ملت است که می‌بایست نسبت به همه رویدادهای جامعه خود حساس و مسئولیت‌پذیر باشد، مسلما پررنگ‌تر شدن نقش جوانان در عرصه تصمیم‌گیری و تقویت بنیه علمی کشور، آینده ایران اسلامی را تضمین خواهد کرد.

دانشجویان می بایست بتوانند در کنار تقویت بنیه علمی و رشد و ارتقای آموزشی و پژوهشی، در عرصه های سیاسی فرهنگی، هنری و ورزشی نیز به فعالیت بپردازند تا بتوانند برای جامعه مثمر ثمر بوده و آماده ورود به جامعه شوند.

پیام روز دانشجو، پیام روز فرهنگ است. اگر بخواهیم فرهنگ این مرز و بوم تعالی یابد، باید دست تک‌ تک شما دانشجویان را بفشاریم و قدردان حرکات خودجوش شما باشیم. نظام فرهنگی از سوی شما دانشجویان گسترده می‌شود و ما افتخار داریم که در معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه، در این زمینه همراه شما دانشجویان عزیز باشیم و با کمک شما تحولات جدی و خوبی رقم بزنیم.

بر خود لازم می دانم از پختگی، درایت، کلام شیوا و بلیغ دانشجویانی که مطالبات خود را مطرح می کنند قدردانی نمایم و به جامعه اسلامی و دانشگاهی کشور به واسطه داشتن چنین دانشجویان آگاه و بابصیرتی تبریک گویم.

دانشجو ریل‌گذار فرهنگ در دانشگاه است. دانشجویان باید آرمان‌خواه، عدالت‌خواه و فرهنگ‌ساز باشند و نسبت به ناهنجاری‌های فرهنگی آرمان‌خواهانه حرکت کنند.

اینجانب ضمن گرامیداشت حماسۀ ۱۶ آذر و یاد و خاطره شهدای عزیز دانشجو، این روز را که روز تعالی‌بخشی فردی و اجتماعی جامعه به دست دانشجویان است، تبریک عرض نموده و امیدوارم بتوانیم در سایه همدلی و تعامل با حفظ فضای توام با نشاط و پویایی، ادامه دهنده راه شهدای والامقام باشیم.

دکتر محمدحسین پورغریب

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران

  • گروه خبری : معاونت دانشجویی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 95427
خبرنگار
فرزاد  سلطانپور

فرزاد سلطانپور