گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/21 - 15:07
  • تعداد بازدید خبر : 92
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

پیکر استاد هدایت در بیمارستان شریعتی تشییع شد

مراسم تشییع پیکر استاد هدایت با حضور دکتر حریرچی قائم‌مقام وزیر بهداشت و دکتر کریمی رئیس دانشگاه برگزار شد.

94383.mp3 پیکر استاد هدایت در بیمارستان شریعتی تشییع شد
گالری عکس ( دوربین بیمارستان شریعتی )
گالری عکس
به گزارش روابط عمومی بیمارستان شریعتی، مراسم تشییع پیکر استاد انوشیروان هدایت سه‌شنبه 21 آبان 98 درتالار شهید پیرویان بیمارستان شریعتی برگزار شد. در این مراسم دکترایرج حریرچی با تجلیل از استاد هدایت، دیدگاه وی را دیدگاه متعالی دانست و گفت: ایشان تمام‌وقت در بیمارستان بودند و با مناعت طبع کارشان را انجام می‌دادند و در جامعه جراحان همیشه الگو بودند. دکتر حریرچی در ادامه الگوهایی همچون استاد هدایت را سرمنشأ تحول دانست و افزود: امیدوارم که استاد الگوی همیشگی ما باشند به‌شرط این‌که واقعاً در خصوصیات ایشان جستجو کنیم و عمل کنیم.
دکتر ایرج فاضل رئیس جامعه جراحان ایران دکتر هدایت را از یکی از عوامل یگانه و بی‌مانند جامعه پزشکی ایران دانست و گفت: ما در پزشکی اضافه بر درمان بیماران،  وظیفه مهم اجتماعی هم داریم و دکتر هدایت خود را نسبت به مسائل اجتماعی و بیماران مسئول می‌دانست و یکی از وقت‌شناس‌ترین افرادی بود که در عمرم دیده‌ام و این درسی بود که غیرمستقیم به همه می‌داد. نمونه اخلاق بود و بااینکه جراح چیره‌دست و ماهر و موردنیاز بود هیچ‌وقت مال‌اندوزی نکرد.
دکتر ظفر قندی رئیس محترم نظام پزشکی شاگردی را اساس احترام به معلم دانست وزندگی دکتر هدایت را به مزرعه‌ای پربار تشبیه کرد و گفت: فکر نکنیم که دکتر هدایت رفت و تمام‌شده، بلکه هر کاری که شاگردانش می‌کنند به‌پای ایشان ثبت است و هیچ‌کس نمی‌داند این تا کجا می‌رود. دکتر ظفر قندی افزود: استاد در زندگی اصولی داشت، خدمت به کارگر، درمان مردم محروم و معلمی و نظم از اصول زندگی ایشان بود.
دکتر ناصر کمالیان استاد پیشکسوت گروه پاتولوژی بیمارستان شریعتی استاد هدایت را فردی دانشگاهی و شایسته، منضبط دانست گفت: دکتر هدایت در زمره افراد صالح خدا بود وزندگی خود را وقف خدمت خلق خدا کرد.
 دکتر عبدالحمید میرزا حسابی استاد پیشکسوت گروه جراحی و از دوستان نزدیک استاد هدایت نیز در این مراسم گفت: در تمام این سال‌ها از سال 1329 با دکتر هدایت در ارتباط بودم و همیشه به دوستی‌اش افتخار می‌کردم. دکتر حسابی همچنین از ارادت استاد هدایت به پرفسور عدل یادکرد و درسخنانش را بابیان شعر به پایان برد:
نسیم آسا از این صحرا گذشتیم / سبک رفتار و بی‌پروا گذشتیم
 مجوی دیگر زما نام نشانی / که از سرمنزل عنقا گذشتیم
دکتر فرخ سعیدی استادان جراحی بابیان اشعاری از استاد تجلیل کرد و در پایان مراسم نیز دکتر شیرزاد و استاد داریوش کمال هدایت
در سخنانی از دکتر هدایت یادکردند.
مجلس یادبود مرحوم استاد انوشیروان هدایت روز جمعه ساعت 13:30 در مسجد نور میدان فاطمی برگزار خواهد شد.
 
خبر: فرانک معصومی فرد
عکس: مهدی ولی الهی

 

  • گروه خبری : بیمارستان شریعتی
  • کد خبر : 94383
خبرنگار
 فرانک  معصومي فرد

فرانک معصومي فرد