گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/09/20 - 08:45
  • تعداد بازدید خبر : 161
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ژورنال کلاب گروه زیست مواد دارویی در دانشکده داروسازی برگزار شد

ژورنال کلاب گروه زیست مواد دارویی با عنوان: پگیلاسیون فرگمنت آنتی بادی آنتی تائو و بررسی نیمه عمر آن با روش تصویر برداری SPECT-CT در دانشکده داروسازی برگزار شد.

95632.mp3 ژورنال کلاب گروه زیست مواد دارویی در دانشکده داروسازی برگزار شد

 گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشکده داروسازی، این جلسه با ارائه دکتر عصمت سجادی دستیار گروه  در حضور جمعی از اساتید و دانشجویان 19 آذر 98 برگزار شد.
دکتر سجادی گفت: بیماریهای نرودیجنراتیو یکی از چالش های پزشکی  در دنیای امروز هستند که سالانه هزینه هنگفتی بر جوامع  وارد می کنند. با تحقیقات گسترده ای که در این زمینه صورت گرفته دلیل تخریب نرون ها و مرگ سلول های مغزی تائوپاتی معرفی شده ، که آنتی بادی علیه آن ساخته شده است که می توان با نشاندارسازی آن برای تشخیص بیماری در مراحل اولیه از آن استفاد کرد، به این دلیل که آنتی بادی های مونوکلونال نشاندار با مواد رادیو اکتیو، نسل جدیدی از رادیوداروها  در تشخیص و درمان  بیماری ها می باشند.
هدف این پروژه رادیو نشاندار سازی فرگمنت  Single chain Fragment variable (scFv)  انسانی شده آنتی بادی آنتی تائو و انجام تصویربرداری SPECT است که میزان و شدت آسیب را در بیماران ضربه مغزی  شناسایی می کند، ضمن اینکه با پگیلاسیون این فرگمنت نیمه عمر دارو افزایش می یابد. امید است از طریق تصویربرداری بتوان نیاز فرد دچار آسیب مغزی شده را به عمل جراحی مشخص نمود و حتی میزان پیشرفت بیماری های نورودیجنراتیو مثل آلزایمر، پارکینسون ، سکته مغزی و ... را با این سامانه و روش تصویربرداری SPECT/CT تشخیص داد.
خبرنگار: مژگان یزدی
عکس: طهمورث رمضان زاده

 

  • گروه خبری : دانشکده داروسازی
  • کد خبر : 95632
کلمات کلیدی
خبرنگار