گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/07/26 - 11:24
  • تعداد بازدید خبر : 662
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کارگاه سلامت کارکنان در بیمارستان فارابی برگزار شد

واحد آموزش سلامت ببمارستان فارابی به مناسبت هفته سلامت بانوان و روز جهانی غذا، کارگاه آموزشی برگزار کرد.

93526.mp3 کارگاه سلامت کارکنان در بیمارستان فارابی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، پنجشنبه 25مهر98 به مناسبت هفته سلامت بانوان و روز جهانی غذا، کارگاه سلامت کارکنان با امتیاز آموزشی برای تمام گروه های شغلی  در این مرکز برگزار شد.
در قسمت اول این کارگاه آموزشی، مهندس الناز نصیرلو، کارشناس بهداشت حرفه ای با شعار ایمن و سالم کارکنیم، در مورد سلامت شغلی توضیح داد.
معرفی عوامل زیان آور محیط کار، تشریح مسائل ارگونومومی در محیط کار، اختلالات اسکلتی عضلانی در محیط کار، ملاحظات کار با مواد شیمیایی، حوادث ناشی از کار و وسایل حفاظت فردی مهمترین سرفصل های مطرح شده توسط مسئول بهداشت حرفه ای بیمارستان فارابی بود.
مهندس نصیرلو در این کارگاه توضیح داد که میزان  استاندارد عوامل زیان آور محیط کار چقدر است و  آیا می توان با این عامل مواجهه داشت و به بیماری دچار نشد ؟ 
وی اختلالات اسکلتی عضلانی، ضایعات پوستی و بیماری های ریوی را بنابر اعلام   انجمن علمی طب کار ایران به ترتیب، شایع ترین بیماری های شغلی در کشور برشمرد و افزود: اختلالات اسكلتي‌- عضلاني مرتبط با كار عمده‌ترين عامل  از دست رفتن زمان كار، افزايش هزينه‌ها و آسيب‌هاي انساني نيروي كار به شمار مي رود و پرستاری هشتمین شغل از لحاظ ابتلای شاغلین به اختلالات اسکلتی و عضلانی است. 
این کارشناس بهداشت حرفه ای در ادامه توصیه هایی برای کاهش  آسیب های شغلی ارائه کرد.
در بخش دوم این کارگاه که به تغذیه اختصاص داشت، فرزانه رضاقلی زاده و فاطمه شاکریان کارشناسان تغذیه بیمارستان موضوعات کاربردی را مطرح کردند. 
توصیه هایی به منظور رفع کم خونی ناشی از فقر آهن، ویتامین D و ضرورت چک آپ آن، توصیه هایی جهت برطرف کردن یبوست، چند توصیه ی تغذیه ای ساده جهت حفظ سلامتی، دتوکس واتر و مزایای آن، اختلالات دستگاه گوارش و نقش درمان های تغذیه ای در شروع،درمان و پیشگیری از آن ها مطالبی بود که این دو کارشناس تغذیه در مورد آن ها توضیح دادند.
این کارگاه به همت واحد آموزش سلامت بیمارستان و با همکاری واحدهای آموزش کارکنان، آموزش پرستاری، تغذیه و بهداشت حرفه ای برگزار شد.
خبرنگار و عکاس: حمیده امیدوار 

 

  • گروه خبری : بیمارستان فارابی
  • کد خبر : 93526
خبرنگار
معصومه  عزيزي

معصومه عزيزي