گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/08/07 - 14:07
  • تعداد بازدید خبر : 267
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کارگاه فرهنگی استفاده از پایان نامه های دانشجویی در بهبود پاسخگویی اجتماعی برگزار شد

کارگاه فرهنگی استفاده از پایان نامه های دانشجویی در بهبود پاسخگویی اجتماعی ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه به صورت مجازی برگزار شد.

163062.mp3 کارگاه فرهنگی استفاده از پایان نامه های دانشجویی در بهبود پاسخگویی اجتماعی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت فرهنگی، کارگاه فرهنگی استفاده از پایان‌نامه‌های دانشجویی در بهبود پاسخگویی اجتماعی ویژه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه با تدریس دکتر محمد شریعتی دوشنبه 5 آبان 99 به صورت وبینار برگزار شد.
دکتر شریعتی دانشیار پزشکی اجتماعی دانشگاه استقبال شرکت‌کنندگان این کارگاه را موجب امید و تعالی کار پاسخگویی اجتماعی دانست و افزود: یکی از موضوعات مهم و چالش‌های نظام آموزشی در ایران و جهان تربیت پزشکانی است که توانمند بوده و فعالیتشان پاسخگوی نیازهای جامعه باشد.
وی به مراحل پاسخگویی اجتماعی اشاره کرد و گفت: اولین سطح پاسخگویی در رابطه با مشکلات اجتماعی مسئولیت‌پذیری است که عبارت است از التزام برنامه ریزان آموزش پزشکی به تربیت پزشکانی توانمند در رفع نیازهای جامعه یعنی رسالت و چشم‌انداز دانشگاه‌ها باید متعهدانه و متناسب با نیاز جامعه تدوین شود.
استاد شریعتی به سطح بالاتری از پاسخگویی به نام پاسخ‌دهی اشاره کرد و گفت: در این سطح، دانشگاه‌ها فعالیت‌های آموزشی و تحقیقاتی خود را به سمت رفع نیازهای سلامت و اولویت‌دار جامعه هدایت می‌کنند. خدمات متناسب با نیازهای جامعه همراه برنامه‌ریزی برای مواجهه مداوم با چالش‌های اجتماعی در جهت کسب توانمندی‌های لازم است، این مفهوم تقریباً شبیه مفهوم حرفه‌ای گری است که پزشک خود را در قبال اتفاقات جامعه مسئول و متعهد می‌داند.
وی گفت: بالاترین سطح پاسخگویی اجتماعی این است که در سطح مؤسسات آموزشی بگردیم و شواهدی پیدا کنیم که نشان بدهد توانمندی دانش‌آموختگان ما توانسته یک مشکلی را حل کند یعنی دنبال اثر و نتیجه بگردیم و نه فرآیند آن، دانشگاهی که می‌خواهد بگوید من پاسخگویی اجتماعی خوبی دارم می‌تواند شواهد و مستنداتی ارائه دهد که فارغ‌التحصیلان آن خدماتی با کیفیت ارائه داده‌اند و به این نیازهای جامعه پاسخ داده‌اند یعنی توجه به آثار و عملکرد دانشگاهیان در جامعه.
وی در پایان تأکید کرد پاسخگویی اجتماعی باید به دغدغه ذهنی استاد و دانشجو تبدیل شود.
این نشست مجازی با حضور حدود 180 عضو هیئت‌علمی با طرح پرسش و پاسخ در ساعت 14:30 به پایان رسید.

  • گروه خبری : معاونت فرهنگی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 163062
خبرنگار
سید محمد حسین  میری طامه

سید محمد حسین میری طامه

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید