گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/05/11 - 11:00
  • تعداد بازدید خبر : 240
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کلینیک مجازی بازتوانی ریوی و ورزش درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران پاسخگوی بیماران مبتلا به کووید 19

گروه پزشکی ورزشی دانشگاه با همکاری دانشکده مجازی و بیمارستان امام خمینی، پس از راه اندازی کلینیک مجازی بازتوانی ریوی و ورزش‌درمانی برای بیماران مبتلا به کووید 19، آماده پاسخگویی به این بیماران هستند.

159784.mp3 کلینیک مجازی بازتوانی ریوی و ورزش درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران پاسخگوی بیماران مبتلا به کووید 19

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده مجازی، گروه پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری دانشکده مجازی، بیمارستان امام خمینی و انجمن علمی پزشکی ورزشی ایران و با استفاده از شواهد علمی نوین و معتبر نسبت به طراحی و تدوین بسته مجازی بازتوانی ریوی در بیماران مبتلا به کووید 19 اقدام کرده است و این کلینیک مجازی به بیماران ترخیص شده از بیمارستان، خدمات مجازی و حضوری ارائه می دهد.
یکی از مشکلات اصلی بیماران بهبودیافته از فاز حاد و بستری بیماری کووید، ناتوانی، محدودیت تنفسی و جسمانی آنهاست و این برنامه بازتوانی ریوی متشکل از ارزیابی اولیه طبی و فیزیکی، تمرینات تنفسی، تمرینات مختلف هوازی، قدرتی و کششی است که بر اساس قضاوت متخصصان پزشکی ورزشی حاضر در این کلینیک مجازی و با توجه به شرایط بیمار تجویز و با استفاده از محتوای مجازی به شکل کلیپ و دستورالعمل‌های ساده، آموزش مراحل مختلف به بیمار برای اجرای برنامه در منزل انجام می‌شود. با پیگیری های مستمر، منظم و با افزایش تدریجی شدت و تناوب تمرینات، این برنامه بازتوانی میتواند با کمترین عارضه و در کمترین زمان، زمینه ساز بازگشت فرد به زندگی عادی شود.
توضیح اینکه این برنامه با پشتیبانی دانشکده مجازی، بیمارستان امام خمینی و با مشارکت متخصصان پزشکی ورزشی شاغل در بیمارستان‌های امام خمینی (ره)، شریعتی و سینای دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود. همچنین گروه پزشکی ورزشی برنامه بازتوانی حضوری در کلینیک های پزشکی ورزشی را طراحی کرده که بیماران بعد از سپری شدن دوران قرنطینه در این برنامه می توانند زیر نظر متخصصان پزشکی ورزشی شرکت کنند.
بیماران مبتلا به کرونا و یا مبتلا به سایر بیماریهای دیگر می‌توانند با مراجعه به کلینیک مجازی بیمارستان امام خمینی (ره) به آدرس eclinic.ikht.ir در صفحه کرونا در کنار استفاده از سایر کلینیک‌های مجازی مرتبط با کرونا در خصوص گرفتن نوبت از کلینیک پزشکی ورزشی و بازتوانی ریوی اقدام کنند.

  • گروه خبری : دانشکده مجازی,گروه خبری RSS,اخبار
  • کد خبر : 159784
خبرنگار
سیده کاملیا  داودزاده

سیده کاملیا داودزاده

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید