گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/14 - 12:28
  • تعداد بازدید خبر : 926
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

گفتگو با پریسا صادقی راد از دستیاران برتر کودکان دانشگاه، در بیمارستان بهرامی

دکتر صادقی راد رتبه 5 درصد دستیاران دانشگاه، در گفتگویی محیط آرام و صمیمی بیمارستان بهرامی را از مهمترین عوامل در کسب موفقیت دستیاران این مرکز دانست.

94094.mp3 گفتگو با پریسا صادقی راد از دستیاران برتر کودکان دانشگاه، در بیمارستان بهرامی
دکتر پریسا صادقی راد در گفتگو با خبرنگار بیمارستان بهرامی گفت: ورودی رشته کودکان سال ۹۵ دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم و خداوند بزرگ را شاکرم که در امتحان بورد امسال موفق به کسب رتبه ۵ درصد در کشور شدم، در طی این سه سال در کنار اساتید فرهیخته تهران نه تنها علم به روز را یاد گرفتم، بلکه ادب، فروتنی، متانت، اخلاق و عشق به بیماران را به خوبی فرا گرفتم و افتخار شاگردی در کنار این بزرگان را داشتم، بیمارستانی که سالهای نه چندان دور، بزرگانی از جمله استاد قوامی در آن به تعلیم شاگردان می پرداخت. 
وی افزود: بیمارستان بهرامی، بیمارستانی با جوی بسیار آرام و ارتباط صمیمی و دوستانه بین اساتید و دستیاران است که همین امر محیطی مناسبی را برای درس خواندن و آموختن در کمال آرامش، برای دستیاران فراهم کرد. برگزاری کلاسهای آمادگی بورد، اقدامی بسیار مفید بود که خوشبختانه امسال هم به خوبی توسط اساتید عزیز انجام شد.
دکتر صادقی خاطر نشان کرد: تلاشهای استاد عزیز دکتر مجتهدی برای فراهم کردن محیط آرام و بدون تنش و برنامه ریزی برای سبک کردن بخشهای بیمارستان در روزهای نزدیک به  امتحان بورد، جای تشکر و قدردانی دارد.
وی در ادامه در مورد خاطراتش در بیمارستان بهرامی گفت: شبهای کشیک وقتی حتی در ساعات ابتدایی بامداد در اورژانس یا ICU حضور داشتیم، از در و دیوار و جای جای سالنها، فقط  زمزمه و ذکر پدر و مادرها به گوش می رسید ... شاید حتی بیشتر از یک مسجد یا مکان زیارتی وجود خدا رو حس میکردید و این بهترین حس آرامش دنیا بود که باهیچ چیز نمی شد جایگزین کرد.
در بهمن ۹۷ دختری از خطه ایلام در  PICU با مشکل تومور مغزی بستری بود، که برای درمان دیر مراجعه کرده بود و به علت ادم و هرنیاسیون احتمال زنده ماندنش ضعیف بود، با اساتید محترم نوروسرجن هماهنگ کرده و بیمار را بعد از تلاش فراوان جهت جراحی اعزام کردیم، بعد از چند وقت که دخترک و مادرش را در بخش هماتولوژی  بیمارستان سرحال دیدم از خوشحالی اشک ریختم، مادر بیمار برای  پیگیری های بنده مرا در آغوش گرفت و تشکر کرد، من  درس بزرگی از آن روز گرفتم و معتقدم  همیشه  حتی اگر ۱ درصد احتمال بهبودی مریضی میرود نباید دست از تلاش برداشت و باید با مشکلات جنگید و به لطف ایزد مننان امیدوار بود.
 
دکتر صادقی راد در ارتباط با بیمارستان بهرامی افزود: سرمایه گذاری برای بازسازی بعضی از بخشها و استفاده از امکانات به روز، بخصوص در بخشهای ویژه میتواند باعث ارتقا هرچه بیشتر بیمارستان گردد و استفاده از فلوها و دستیاران فوق تخصصی شاید به علمی تر کردن بیش از پیش جو بیمارستان کمک شایانی کند. در پایان جا دارد از تمامی اساتیدی که از لحاظ روحی و علمی شاگردانشان را خالصانه کمک کردند تشکر و قدردانی کنم، از اساتید این مجموعه میتوان جنبه های دیگر زندگی را نیز به خوبی آموخت، مانند استاد مولاییان که غیر از علم،  ادب و فروتنی به دیگر جنبه های زندگی از جمله ورزش و کوهنوردی نیز پرداخت، می توان به مانند استاد حق شناس با این همه سواد تشنه علم بودن را فرا گرفت،  از دکتر میرلوحی در کنار علم ، هنر و شعر را آموخت، استاد محجوب که مانند یک دوست عشق و اخلاق را به ما آموزش داد،  استاد احسانی که همواره قلبشان برای بیمارانشان می تپد و بزرگی را به ما یاد داد و  ...
از همسر عزیزم متشکرم او از  همان ابتدای درس خواندن برای دوران رزیدنتی در کنارم، به عنوان بهترین دوست و مشوق بود و همیشه با قلب مهربانش از هیچ کوششی دریغ نکرد، از خانواده مهربان و دلسوزم قدردانی میکنم و ان شاءالله دعاهای خیرشان بدرقه راهم  برای شروع فصل جدید کاری و زندگییم باشد و در انتها دعایی که هر روز ورد زبانم است
خدایا هنگامی که ثروتم دادی خوشبختی ام را نگیر...
هنگامی که توانایی ام دادی عقلم را نگیر ...
هنگامی که مقامم دادی تواضعم را نگیر ..
هنگامی که تواضعم دادی عزتم را نگیر ..
هنگامی که قدرتم دادی عفوام را نگیر ..
هنگامی که فراموشت کردم فراموشم نکن..
 همچنین از دکتر مجتهدی ریاست بیمارستان بهرامی که همواره گوش شنوایی برای دستیاران برای حل مشکلات داشت، تشکر و قدردانی میکنم و از خداوند برایشان آرزوی توفیق و سلامتی دارم.
 
خبرنگار: لیلا کامرانی 
عکس: علیرضا جاهدی
 
 
  • گروه خبری : بیمارستان بهرامی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 94094
خبرنگار
مريم  بيات

مريم بيات