گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/09/24 - 11:09
  • تعداد بازدید خبر : 442
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

یازدهمین کنفرانس ادواری آموزشی سال 98 مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی برگزار شد

یازدهمین کنفرانس ادواری آموزشی سال 98 مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی با عنوان ابعاد کاربردی گرده شناسی در پزشکی برگزار شد.

95778.mp3 یازدهمین کنفرانس ادواری آموزشی سال 98 مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی برگزار شد

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی روز چهارشنبه  20 آذر یازدهمین کنفرانس ادواری آموزشی سال 98 مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی با عنوان: ابعاد کاربردی گرده شناسی در پزشکی با حضور استادان و پژوهشگران در سالن دکتر فرهودی این مرکز برگزار شد.
سخنران این کنفرانس دکتر احمدرضا محرابیان، دکترای تخصصی بیوسیستماتیک گیاهی و استادیار دانشکده علوم زیستی دانشگاه شهید بهشتی بود و کنفرانس فوق در ادامه همکاری های مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی با دانشکده علوم و فناوری زیستی دانشگاه شهید بهشتی که از دوسال در قالب طرحهای تحقیقاتی متعدد آغاز شده است، برگزار شد.
دکتر محرابیان در ابتدا کلیاتی پیرامون گرده شناسی، ریخت شناسی و واژگان شناسی گرده، گرد افشانی و مکانیسم های آن، روند تکاملی گرده و هم تکاملی گرده-جانوران، کاربردهای گرده شناسی به عنوان یک علم چند گرایشی یا بین رشته ای و اهمیت آن در علوم مختلف مانند تبارشناسی گیاهان، اکنشاف نفت، ردیابی تاریخچه اجتماعات گیاهی باستانی، اصلاح نژاد و گیاهان تراریخته، شناخت مناطق تنوع گیاهان و اهمیت آن در تغییرات اقلیمی بیان کرد.
 در ادامه وی درباره طبقه بندی مطالعات گره شناسی اعم از میکروسکوپ نوری، فلورسنت و میکروسکوپ الکترونی نگاره، اهمیت گرده شناسی در شناخت رژیم غذایی، داروسازی و شیوه زندگی تمدن های باستانی، گرده شناسی و اهمیت آن در پزشکی قانونی، اهمیت گرده شناسی در نانوبیوتکنولوژی و حامل های رادیوداروها، گرده شناسی و کنترل کیفی مواد غذایی به ويژه عسل، گرده شناسی هوا و مطالعات آسم آلرژی، تقویم های گرده، صحبت کرد.
 همچنین در این جلسه مباحثی پیرامون گسترش پژوهش های مشترک، ساخت واکسن و تهیه تقویم های گرده ای با شرکت کنندگان به انجام رسید و در پایان نیز سخنران به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داد.

خبر و عکس: الناز واحدی

 

  • گروه خبری : مرکز تحقیقات ایمونولوژی آسم و آلرژی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 95778
خبرنگار
الناز واحدي

الناز واحدي