• تاریخ انتشار : 1401/12/24 - 12:45
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 725
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

اهدای هدیه خیر محترم آقای گرامی به زوج های جوان دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تهران

دکتر قناعتی: ازدواج بزرگترین خودسازی است

مراسم اهدای هدیه به زوج های جوان دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور دکتر حسین قناعتی، رئیس دانشگاه در سالن مدافعان سلامت برگزار و به 10 زوج هدیه نقدی اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر قناعتی در مراسم روز سه شنبه 23 اسفند 1401 که حجت الاسلام والمسلمین ابوالفتح غفاری، معاون دفتر نهاد نمایندگی معظم رهبری در دانشگاه و دکتر ماشاءاله ترابی، مدیر روابط عمومی دانشگاه و 7 زوج جوان دانشجو حضور داشتند با تاکید بر توجه به کلام خدا در قرآن و تدبر در معانی آن گفت: آمارها نشان می دهد 50 درصد تحلیل ها و پیش بینی های شرکت های معتبر در زمینه پیش بینی، نادرست از آب درآمده است که نشان می دهد عوامل دیگری در آینده نگری تاثیرگذار هستند که البته من منکر آینده نگری در مسائل نیستم.
وی افزود: شرکت بزرگی مثل نوکیا با اشتباهی که مرتکب شد و نخواست از توان نرم افزاری شرکت های دیگر بهره  ببرد از صحنه رقابت تجاری حذف شد اما سامسونگ و آیفون رشد کردند. یا اینکه کرونا همه محاسبات سازمان بهداشت جهانی برای ریشه کنی فقر را بر هم زد.
 دکتر قناعتی با بیان اینکه هر چه رشد علم بیشتر می شود عدم قطعیت ها هم بیشتر می شود دانشجویان را به توکل به خدا توصیه کرد و گفت: اگر فقیر باشید خدا از فضل خودش جبران می کند.
وی با با بیان اینکه ازدواج اثرات خوبی برای انسان دارد گفت: ازدواج نوعی خودسازی است. چون باید با کسی که  فقط ۲۰ یا ۳۰ درصد همفکر شماست زندگی کنید و 70 تا 80 درصد تفاوتی که وجود دارد با رفاقت و مهربانی که خداوند در قلب زوج ها قرار می دهد جبران می شود.
رئیس دانشگاه در پایان افزود: گاهی امتحان انسان در صبوری کردن در مشکلات و مصائب هاست که از الطاف خفیه خداوند است تا ببیند شما چند مرده حلاج هستید.
توضیح اینکه در پایان به 10 زوج جوان هدیه نقدی از طرف خیر محترم جناب آقای گرامی اهدا شد.

  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی,جلسات و نشست ها
  • کد خبر : 231784

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *