گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1399/03/21 - 18:00
  • تعداد بازدید خبر : 3685
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
افتتاح رسمی ساختمان بوستان 6 و کتابخانه خوابگاه و بازدید از پروژه‌های دیگر خوابگاه

دکتر کریمی: امیرآباد بهشت دانشجویان است درصورتی‌که خوابگاه تبدیل به یک مجموعه فرهنگی شود

با حضور رئیس دانشگاه و معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت، خوابگاه بوستان 6 و کتابخانه به‌طور رسمی افتتاح و از خانه فرهنگ و دیگر پروژه‌های خوابگاهی در دست اقدام شامل بوستان 3 و گلستان 2 و آشپزخانه صنعتی بازدید شد.

157136.mp3 دکتر کریمی: امیرآباد بهشت دانشجویان است درصورتی‌که خوابگاه تبدیل به یک مجموعه فرهنگی شود

گالری عکس

گالری عکس 2
پیش از بازدید، در مراسم افتتاحیه‌ای که21 خرداد 99 در فضای کتابخانه تازه تأسیس کوی برگزار شد، دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه، حضور معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت در کوی خوابگاه را گرامیداشت و گفت: به خانه اول ما دانشگاه علوم پزشکی تهران و خوابگاه امیرآباد خوش‌آمدید. مجموعه بزرگ کوی خوابگاه‌ها، وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و تهران و بخش شمالی آن مختص به دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

امکانات و کمبودهای خوابگاه
دکتر کریمی با اشاره به آشنایی خود به‌عنوان رئیس دانشگاه از تمامی امکانات و کمبودهای خوابگاه دانشجویی گفت: در سال 1353 یعنی 46 سال پیش به‌عنوان دانشجو دریکی از ساختمان‌های این مجموعه به‌عنوان دانشجوی سال اول پزشکی، سال‌ها زندگی کردم و با تمامی امکانات و داشته‌ها و نداشته‌های آن آشنا هستم.
وی افزود: روزهای ابتدای مسئولیتم در دانشگاه، از خوابگاه بازدید کردم و با دیدن مجموعه امکانات و شرایط ساختمان‌ها و اتاق‌های آن، بخصوص اتاقی که 46 سال پیش در آن ساکن بودم ناراحت شدم و به این نتیجه رسیدم که امکانات خوابگاهی، رفاهی، ورزشی، تغذیه‌ای و سالن مطالعه و کتابخانه دانشجویان با مشکلات جدی روبرو است.
 دکتر کریمی با اشاره به ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه گفت: حدود 3 هزار دانشجو در خوابگاه‌ها ساکن‌اند که نیمی از آنان دختر و نیمی دیگر پسر هستند. تعدادی هم خوابگاه متأهلین داریم که وضعیت مناسبی ندارند و باید به فکر آن‌ها نیز باشیم.

افزایش ظرفیت خوابگاه ها
رئیس دانشگاه با اشاره به پروژه‌هایی که در کوی خوابگاه در حال انجام است افزود: با کمک خیرین و ظرفیت‌های درون و بیرون دانشگاه سعی کردیم شرایط را برای خوابگاه غیرمتاهلین تغییر دهیم. براین اساس ساختمان بوستان 6 با ظرفیت حدود 300 نفر آماده اسکان دانشجویان است و درحال حاضر 100 دانشجوی پسر در آن مستقر هستند. ساختمان دیگری در شش طبقه برای دختران درحال ساخت است که  امیدوارم تا شش ماه آینده آماده اسکان دختران شود.

افزایش امکانات بدون تفاوت جنسیتی
دکتر کریمی بابیان اینکه در ساخت خوابگاه‌های دانشجویی اصرار داریم تفاوتی بین دختران و پسران قائل نشویم افزود: ساختمان بوستان 3 در مرحله خاک‌برداری است و امیدوارم در عرض کمتر از یک سال ساخته و ظرفیت حدود 350 نفر به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه اضافه شود. افزون بر این ساختمان دیگری نیز برای دختران درحال ساخت است. به‌این‌ترتیب درمجموع 4 واحد خوابگاهی به مجموعه دانشگاه اضافه می‌شود و 45 درصد افزایش ظرفیت باکیفیت خوب در خوابگاه‌ها خواهیم داشت.

پروژه خوابگاه ها با هیچ بهانه ای به تعویق نمی افتد
رئیس دانشگاه، با تأکید براینکه هیچ بهانه‌ای حتی کرونا نمی‌تواند پروژه‌های خوابگاه را به عقب بیندازد افزود: باتوجه به افزایش جمعیت اتاق‌ها، دانشجویان شب‌ها امکان مطالعه نداشتند این کتابخانه ساخته‌شده که شبانه‌روز در اختیار دانشجویان باشد. آشپزخانه صنعتی نیز در حال ساخت است که قرار است شهریورماه تکمیل شود و هیچ‌یک از این پروژه‌ها نباید به بهانه‌ای حتی کرونا به تأخیر بی افتد.

دیگر پروژه های خوابگاه ها
دکتر کریمی با  اشاره به دیگر پروژه‌های خوابگاه گفت: در کنار پروژه‌های بزرگ، پروژه‌های دیگری مانند خانه فرهنگ راه‌اندازی شده که شامل سالن سینما، کتابخانه و کلاس برای فعالیت‌های هنری است. قرائت‌خانه دیگری برای دختران درحال آماده شدن است که امیدواریم با مجموعه این اقدامات شاهد رضایتمندی بیشتر دانشجویان باشیم.

پیشینه ارزشمندی که نیاز به نوسازی دارد
رییس دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قدمت دانشگاه گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1230 توسط امیرکبیر بناگذاشته شده و قدمت آن به 170 سال قبل بازمی‌گردد. بااینکه این پیشینه برای دانشگاه بسیار ارزشمند است ولی قدیمی بودن بناها نیاز به بازسازی و کمک بیشتری دارد که امیدوارم در حوزه دانشجویی این کار انجام شود.

انتظاراتی که باید برحسب امکانات باشد
دکتر کریمی بابیان اینکه امیرآباد بهشت دانشجویان است افزود: زمانی می‌توانیم از دانشجویان انتظار داشته باشیم؛ که خوابگاه تبدیل به یک مجموعه فرهنگی شود. باید امکاناتی مانند استخر، سالن ورزشی، سالن مطالعه و... را برای دانشجویان مهیا کنیم تا اوقات خود را صرف تفریحات سالم کنند.
رئیس دانشگاه با قدردانی از مجموعه افرادی که در ساخت خوابگاه‌ها نقش دارند گفت: تیم معاونت دانشجویی تیم جوانی است و روحیه دانشجویی دارد. امیدوارم باکمک معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت و همت همکاران دانشگاه  کمبودهای حوزه دانشجویی به حداقل برسد.

تأکید برافزایش ظرفیت و کیفیت خوابگاه‌های متأهلین

در ادامه دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت با قدردانی از تلاش‌های دکتر کریمی و معاونت دانشجویی دانشگاه، مهم‌ترین دغدغه معاونت فرهنگی دانشجویی را ایجاد امکانات رفاهی و فرهنگی خوب برای دانشجویان به‌عنوان متولیان سلامت دانست و گفت: درحالی‌که کرونا باعث کاهش درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها شده؛ انجام چنین اقداماتی در حوزه دانشجویی، نشان‌دهنده عشق، عزم جدی و اقدام شجاعانه دکتر کریمی است که جای قدردانی دارد.
معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت بابیان اینکه امکانات خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران در شأن دانشجویان آن نیست افزود: از مسائل رفاهی دانشجویان نباید غافل شویم دانشجویان علوم پزشکی  باید درمانگر روح و جسم باشند و امیدوارم با این اقدامات بتوانیم اعتمادبه‌نفس آنان را حفظ و به آنان روحیه دهیم.
دکتر لاری با اشاره به حمایت معاونت دانشجویی فرهنگی وزیر برافزایش ظرفیت و کیفیت خوابگاه‌های متأهلی افزود: لازم است توجه خیرین به حوزه دانشجویی جلب شود چراکه همان‌گونه که ساخت درمانگاه مهم است ساخت خوابگاه نیز اهمیت دارد. همان‌گونه که تأکید به ازدواج و فرزندآوری داریم باید به فکر خوابگاه‌های متأهلین نیز باشیم بخصوص برای دانشجویان علوم پزشکی که دوره آموزشی طولانی را طی می‌کنند.
در ادامه از تمامی پروژه‌های کوی خوابگاه‌ها بازدید شد.

خبر خوب برای دانشجویان خوابگاهی

در حاشیه این بازدید دکتر محمدحسین پورغریب معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه به مصوبات آن اشاره کرد و گفت: امروز خبرهای خوبی برای دانشجویان عزیز داریم. قرار شد خوابگاه گلستان 2 که درحال ساخت تا پاییز آماده شود. گام بعدی  تسریع در ساخت‌وساز خوابگاه بوستان 3 که اکنون در مرحله تخریب قرار دارد. افزون براین در خوابگاه دختران با همکاری معاونت بین‌الملل خوابگاه جدیدی در حال ساخت است.
معاون دانشجویی دانشگاه مصوبه دیگری که باعث شگفتی شد را تخریب خوابگاه کاشان دانست و گفت: قرار شد خوابگاه کاشان در اسرع وقت تخریب و با مشارکت صندوق رفاه دانشجویان و مجمع خیرین سلامت ساختمان جدیدی ساخته شود. با این روند 5 واحد خوابگاهی به مجموعه خوابگاهی دانشگاه اضافه می‌شود. البته درحال جانمایی ساخت سالن ورزشی نیز در مجموعه کوی هستیم.
دکتر پورغریب با تأکید بر برنامه‌ریزی دانشگاه در زمینه خوابگاه متأهلین گفت: در زمینه خوابگاه‌های متأهلین نیز با رویکرد مشارکتی در حال برنامه‌ریزی جدی هستیم تا همان‌گونه که ازدواج دانشجویی را تشویق می‌کنیم امکانات آن را نیز برای دانشجویان فراهم کنیم.

  • گروه خبری : رئیس دانشگاه,ستاد مرکزی روابط عمومی,گروه خبری RSS,گروه خبری اینستاگرام
  • کد خبر : 157136
سمیرا  کرمی
خبرنگار

سمیرا کرمی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید