گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1401/06/30 - 14:02
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 63
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

چهارمین همایش اروپائی – آسیائی فارماکواپیدمیولوژی EAPEC 2022 در تهران

چهارمین همایش اروپائی – آسیائی فارماکواپیدمیولوژی EAPEC 2022 در هتل قلب تهران مرکز آموزشی، درمانی قلب شهید رجائی برگزار می‌شود.

218219.mp3 چهارمین همایش اروپائی – آسیائی فارماکواپیدمیولوژی EAPEC 2022 در تهران
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، چهارمین همایش اروپائی – آسیائی فارماکواپیدمیولوژی EAPEC 2022 توسط فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران و مرکز تحقیقات سیاست‌گذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز 22 تا 24 آذر 1401 در هتل قلب تهران در مرکز آموزشی، درمانی قلب شهید رجائی برگزار می‌شود.
کنگره اروپایی-آسیایی فارماکواپیدمیولوژی(EAPEC) برای اولین‌بار در منطقه خاورمیانه  در سال 2018 آغاز به کار کرد و اولین دوره آن اولین دوره EAPEC به همت سازمان غذا و داروی ایران و مرکز تحقیقات سیاست‌گذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد. 
برگزاری کنگره اروپایی - آسیایی فارماکواپیدمیولوژی بر اساس فلسفه نیاز به  معرفی و استفاده از ظرفیت‌های این دانش و به‌اشتراک‌گذاری و تبادل ایده‌ها و تجربیات عملی دانشمندان و محققان مرتبط یا علاقه‌مند در سراسر جهان بود.  
رسالت سه دوره از EAPEC از سال 2018 تا 2021 (شیراز، تهران و اصفهان) راه‌اندازی زیرساخت‌های لازم و  برخی ابتکارات برای ترویج این رشته در منطقه و رسیدن به یک درک مشترک از فارماکوپیدمیولوژی بین مشارکت‌کنندگان مختلف از جمله نهادهای نظارتی و ملی بوده است. 
سخنرانانی از سوئیس، سوئد، ایران، ایالات متحده امریکا، کانادا، انگلستان، ترکیه، عراق، هلند، آذربایجان و تایوان در طی سه دوره گذشته حضور داشته‌اند. 
فارماکواپیدمیولوژی و سیاست‌گذاری در نظام داروئی، فارماکواپیدمیولوژی و آموزش و پژوهش داروئی، فارماکواپیدمیولوژی و فارماکواکونومی، فارماکواپیدمیولوژی و فارمارگولاتوری، فارماکواپیدمیولوژی و صنعت دارو، فارماکواپیدمیولوژی و مراقبت‌های دارویی و فارماکواپیدمیولوژی و داروسازی سنتی از جمله محورهای این همایش است. 
 
  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی
  • کد خبر : 218219
الهام علی
خبرنگار

الهام علی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید