گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1401/08/25 - 12:33
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 320
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

کالج بین‌الملل دانشگاه نخستین همایش ملی آموزش زبان فارسی با اهداف ویژه را برگزار می‌کند

نخستین همایش ملی آموزش زبان فارسی با اهداف ویژه در راستای کمک به رشد و تعالی زبان و ادب فارسی توسط کالج بین‌الملل دانشگاه برگزار می‌شود.

220569.mp3 کالج بین‌الملل دانشگاه نخستین همایش ملی آموزش زبان فارسی با اهداف ویژه را برگزار می‌کند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت بین‌الملل، این همایش سه‌شنبه 2 اسفند 1401 با اهدافی چون فراهم‌سازی بستر مناسب برای انتقال دانش و تجربیات مدرسان و مراکز آموزشی، بررسی آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در مراکز و ارائه راهبردهای نوین در حوزه آموزش زبان فارسی، آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و جدیدترین روش‌های پژوهشی انجام یافته در حوزه آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان، ضرورت سیاست‌گذاری آموزشی در مراکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان، اهمیت دوره‌های توانمندسازی برای مدرسان در همسوسازی و دستیابی به اهداف آموزشی و ارائه پژوهش‌های نوین در حوزه زبان‌شناسی کاربردی و مسائل میان‌رشته‌ای برگزار خواهد شد.
پژوهشگران و صاحب‌نظران حوزه آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان، برنامه‌ریزان و آموزش زبان و ادبیات فارسی می‌توانند چکیده مقالات خود را حداکثر تا 15 آذر 1401 به سایت همایش ارسال کنند و زمان اعلام نتیجه داوری این بخش 24 آذر خواهد بود.
همچنین مقالات پذیرفته‌ شده باید تا 25 دی ماه ارسال شوند و زمان اعلام نتیجه داوری اصل مقالات اول بهمن 1401 تعیین شده است.
شیوه‌های آموزش زبان فارسی با اهداف ویژه، نیازسنجی و اهمیت آن در آموزش زبان فارسی با اهداف ویژه، نقد و بررسی روش‌های آموزش زبان فارسی با محوریت زبان آموزان، نقد و بررسی متون و کتب آموزش زبان فارسی با اهداف ویژه، آموزش ادبیات فارسی به زبان آموزان غیرایرانی، ضرورت بکارگیری فناوری در آموزش زبان فارسی با اهداف ویژه، آموزش زبان فارسی با اهداف ویژه و ترجمه متون، تهیه و تألیف مواد درسی با اهداف ویژه، روش‌های آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان، سنجش و اندازه‌گیری دانش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان، تجزیه ‌و تحلیل کلام در آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبان و روش تحقیق در آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان از جمله محورهای همایش مذکور خواهد بود.
بنابراین گزارش دکتر عنایت‌الله شعبانی و دکتر مهین ناز میردهقان فراشاه، دبیران علمی و دکتر زینب صیامی و دکتر امیر زندمقدم، دبیران اجرایی همایش ملی آموزش زبان فارسی با اهداف ویژه هستند.
پژوهشگرانی که چکیده مقاله آن‌ها برای نگارش اصل مقاله و ارائه پذیرفته‌ شده و سایر شرکت‌کنندگان و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به این لینک مراجعه کنند.
لازم به ذکر است، کالج بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران این همایش را با حمایت معنوی بنیاد سعدی برگزار خواهد کرد.

  • گروه خبری : معاونت بین الملل
  • کد خبر : 220569
مهناز  وحيدي
خبرنگار

مهناز وحيدي

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید