گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/04/24 - 12:57
  • تعداد بازدید خبر : 1213
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پایان طرح بسیج ملی فشار خون در مرکز قلب تهران

اندازه گیری فشار خون در یک ماه از چهار هزار مراجعه کننده انجام شد.

89886.mp3 پایان طرح بسیج ملی فشار خون در مرکز قلب تهران

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی مرکز قلب تهران، طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در بیمارستان مرکز قلب تهران با همکاری دفتر پرستاری، سوپروایزر آموزشی و روابط عمومی مرکز انجام شد و همه روزه پذیرای مراجعین و کارکنان مرکز برای انجام غربالگری کنترل فشار خون بود.
ایستگاه اندازه گیری فشار خون در دو شیفت صبح و عصر با حضور دو سنجشگر و با نظارت سوپروایزر آموزشی مرکز، با کنترل فشار خون مراجعین و آموزش چهره به چهره و تحویل پمفلت آموزشی نیز به آنان ارائه شد. علاوه بر کنترل فشار خون کارکنان و مراجعین به ایستگاه سرپایی بسیج ملی کنترل فشار خون بصورت همزمان در بخش های مختلف مرکز قلب نیز با همکاری سرپرستاران و پرستاران بصورت روزانه کنترل و وارد سامانه شد.
در طول اجرای این طرح 20 پرستار به عنوان سنجشگر، دواطلبانه با این طرح همکاری داشتند و اضافه بر ارائه خدمت به بیماران با هدف افزایش سطح سلامت مردم از طریق غربالگری و شناسایی بیماران با فشار خون بالا یا مستعد ابتلا به فشار خون و تغییر در سبک زندگی، با آموزش مستقیم در این طرح مهم سهیم بودند.
بسیج ملی کنترل فشار خون در 18 تیر ماه به پایان رسید که مطابق آمار جمع آوری شده به تعداد 3971 نفر مراجعین، بیمار بستری و پرسنل غربالگری شدند که 22 نفر به اورژانس بیمارستان ارجاع داده شده و خدمات مورد نیاز را دریافت کردند و سایر افراد نیز با توجه به فشار خونی که دارند در صورت نیاز، به کلینیک فشار خون مرکز قلب و پایگاه سلامت معرفی شده و از طرف سامانه برای پیگیری غیر فوری ارجاع داده شدند.
عکس : حامد بلورفروش
خبر: سید محسن اسماعیلی

  • گروه خبری : مرکز قلب تهران,بسیج ملی کنترل فشار خون
  • کد خبر : 89886
کلمات کلیدی
خبرنگار
سيد محسن  اسماعيلي

سيد محسن اسماعيلي