• تاریخ انتشار : 99/01/06 - 10:51
  • تعداد بازدید خبر : 116

توصیه های فوق تخصص بیماری های ریوی و تنفسی بیمارستان سینا در خصوص نحوه استفاده از ماسک ها

152692.mp3 توصیه های فوق تخصص بیماری های ریوی و تنفسی بیمارستان سینا در خصوص نحوه استفاده از ماسک ها

دکتر مرضیه پازوکی، فوق تخصص بیماری های ریوی و تنفسی بیمارستان سینا به بیان توضیحاتی در خصوص نحوه استفاده از ماسک ها پرداخت که با هم می بینیم.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، دکتر مرضیه پازوکی، فوق تخصص بیماری های ریوی و تنفسی بیمارستان سینا در پیامی تصویری به بیان نکاتی در خصوص استفاده از ماسک های N95 و ماسک های جراحی معمولی پرداخت که در زیر می خوانیم و می بینیم.
وی ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید و با آروزی سالی سرشار از موفقیت بیان داشت: در سطح جامعه استفاده از ماسک های N95 دیده می شود به این منظور به این نوع ماسک ها N95 گفته می شود که 95 درصد ذرات را در زمان دم فیلتر می کنند.
اما ماسک های N95 که در جامعه رایج است از یک دریچه برخوردار هستند که باید توجه داشت که این دریچه فیلتر نیست بلکه دریچه بازدمی است و این امکان را فراهم می کند که هوای بازدمی به راحتی از ماسک خارج شود و فیلتر طراحی شده در ماسک به فیلتر هوای دمی می پردازد و مانع ورود ذرات آلودگی هوا و یا میکروب ها در موقع دم به سیستم تنفسی می شود.
همان طور که پیش از این گفته شد این نوع ماسک ها اجازه می دهند هوای بازدمی به راحتی از طریق دریچه خارج شود بنابراین اگر فردی که مبتلا به عفونت های تنفسی از جمله آلودگی به ویروس کرونا است از این ماسک ها استفاده کند این دریچه به فرد اجازه می دهد هوای بازدمی خود را که حاوی ویروس است به راحتی از ماسک خارج سازد و محیط اطراف را آلوده کند.
بنابراین توصیه می شود که اگر فردی می خواهد از ماسک استفاده کند حال چه فرد سالم چه فردی که مبتلا به بیماری کووید 19 است حتما از ماسک های جراحی معمولی استفاده کند و استفاده از این ماسک های N95 با دریچه برای فردی که مطمئنا سالم است و در تماس به فرد بیمار است توصیه می شود.
و اگر فردی می خواهد از ماسکN95 استفاده کند باید حتما از ماسک N95 که دریچه بر روی آن نیست استفاده کند مجدد تاکید می کنم  اگر می خواهید از ماسک استفاده کنید حتما از ماسک های جراحی معمولی استفاده کنید.

  • گروه خبری : بیمارستان سینا,اخبار ,کرونا فیلم,روشنگری و پاسخ به شایعات
  • کد خبر : 152692
فیلمبردار/ تدوین کننده
رضا  آسيابي

رضا آسيابي

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید