گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/10/10 - 08:41
  • تعداد بازدید خبر : 69
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

رئیس و مدیران مرکز همکاری های تحوّل و پیشرفت ریاست جمهوری از پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دیدن کردند

دکتر سیروس وطن خواه، رئیس مرکز همکاری های تحوّل و پیشرفت ریاست جمهوری و هیئت همراه با حضور در قطب علمی تحقیقات کشور در حوزه بیماری های غدد درون ریز، از نزدیک با امکانات و ظرفیت های پژوهشگاه آشنا شدند.

167909.mp3 رئیس و مدیران مرکز همکاری های تحوّل و پیشرفت ریاست جمهوری از پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دیدن کردند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم، در این دیدار که به میزبانی دکتر باقر لاریجانی، رئیس و جمعی از اعضای هیات رئیسه پژوهشگاه دوشنبه 9 دی 99 برگزار شد، در ابتدا گزارشی از فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشگاه ارائه شد.

دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه این پژوهشگاه در زمینه های مرتبط با غدد درون ریز و متابولیسم در سه محور علوم پایه، بالینی و جمعیتی  فعالیت میکند، افزود: پژوهشگاه به عنوان همکار سازمان بهداشت جهانی در زمینه دیابت و استئوپروز، در فراهم کردن شواهد مورد نیاز کشور به منظور سیاست گذاری و تصمیم گیری کلان در حوزه سلامت نقش چشمگیری دارد.

دکتر لاریجانی با اشاره به نیاز به همگرایی دانش در کشور، ادامه داد: توسعه علم غدد نیاز به همکاری با علوم پایه و دانش های دیگر دارد.

وی بهره مندی پژوهشگاه از امکاناتی همچون بیوبانک، آزمایشگاه تخصصی ماهی زبرا، اتاق های تمیز و امکانات آزمایشگاهی تشخیصی را بستری مهم برای انجام مطالعات تحقیقاتی و پیمایش های ملی خواند و راه اندازی نظام ثبت بیماریها و شبکه همکاری گسترده پژوهشگاه را از دیگر نقاط قوت این مرکز برشمرد.

دکتر لاریجانی به مطالعات انجام شده در حوزه کووید-19 نیز اشاره کرد و گفت: با بهره گیری از ظرفیت های تحقیقاتی و در راستای مسئولیت اجتماعی این پژوهشگاه همکاری های خوبی با وزارت بهداشت در خصوص انجام مطالعات در زمینه همه گیری اخیر داشته است.

رئیس پژوهشگاه همچنین وضعیت چاپ مقالات در این پژوهشگاه را قابل قبول خواند و افزود: بر اساس گزارش وزارت بهداشت و به همت اعضای هیات علمی و محققان این پژوهشگاه، مرکز تحقیقات غدد دانشگاه علوم پزشکی تهران از نظر بسیاری از شاخص ها در رتبه اول مراکز تحقیقاتی کشور قرار دارد. 

در ادامه این دیدار، دکتر سیروس وطن خواه نیز ضمن ابراز خرسندی از آشنایی با گستره فعالیت های پژوهشگاه در سه حوزه تحقیق، آموزش و  ارائه خدمات درمانی، تقویت همکاری مراکز دانشگاهی با شرکت های دانش بنیان را گامی مهم در توسعه کشور تلقی کرد و از فعالیت پژوهشگاه در این زمینه ابراز خوشحالی کرد. 

وی ضمن ابراز آمادگی مرکز همکاری های تحوّل و پیشرفت ریاست جمهوری در خصوص حمایت از پروژه های مشترک با پژوهشگاه، رصد و ترویج فناوری های نوپدید و آینده ساز و رفع گلوگاه های فناورانه تولید ملی را از ماموریت های مهم این مرکز برشمرد.

دکتر وطن خواه حمایت از تولید ملی کیت های تشخیصی و واکسن کووید19 را در دوران همه گیری از جمله مسئولیتهای مهم این مرکز دانست. 

در ادامه دکتر علی اکبر رضایی، معاون امور زیستی مرکز همکاری ها، تبدیل دانش به فن آوری های مورد نیز جامعه را یک ضرورت خواند و اظهار امیدواری کرد که کشور به مرحله ای رسیده است که مراکز دانشگاهی نیز خواستار این مساله می باشند. 

همچنین دکتر مجید معنوی  عضو ارشد مرکز تحقیقات تحول و پیشرفت نیز نقش تکنولوژی اطلاعات را در آینده پزشکی کشور تعیین کننده خواند و اظهار کرد: در این زمینه بستر مناسبی برای همکاری با پژوهشگاه وجود دارد.

در انتهای جلسه، دکتر لاریجانی استفاده از بسترهای موجود و پیشبرد کارهای مشترک را برای پیشرفت کشور ضروری دانست و اظهار امیدواری کرد که پروژه های فناوارانه و پایان نامه های محصول محور در پژوهشگاه بیش از پیش افزایش یابد.
در پایان، استادان و اعضای هیئت علمی پژوهشگاه نیز به معرفی فعالیت های مراکز پرداختند و به قابلیت های همکاری موجود در زمینه های مختلف اشاره کردند.

  • گروه خبری : پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 167909
خبرنگار
فيروزه  حاجي پور

فيروزه حاجي پور

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید