گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/10/21 - 14:08
  • تعداد بازدید خبر : 325
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاکید رئیس دانشگاه بر تقویت شوراهای فرهنگی واحدهای دانشگاه

هفتمین جلسه شورای تخصصی فرهنگی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد

هفتمین جلسه شورای تخصصی فرهنگی اجتماعی باحضور دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه و اعضای این شورا در محل تالار حکیم برگزار شد.

168417.mp3 هفتمین جلسه شورای تخصصی فرهنگی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت فرهنگی، جلسه شورای تخصصی فرهنگی اجتماعی دانشگاه شنبه 20 دی 99 در سالن حکیم برگزار شد.
این جلسه با حضور دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه، حجت‌الاسلام میر مجید سید قریشی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، معاونان فرهنگی و دانشجویی و سایر اعضا این شورا برگزار شد.
دکتر محمدحسین صادقیان، مدیر فرهنگی دانشگاه پس از خوش‌آمدگویی به حاضران و نیز دکتر سعید ناطقی که به‌عنوان نماینده بسیج جامعه پزشکی به جمع اعضای این شورا پیوسته، گفت: یکی از راه‌های مهم توسعه فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه تشکیل و تقویت شوراهای فرهنگی واحدهای دانشگاه است و با توجه به ترکیب اعضای شورای فرهنگی دانشگاه و همچنین انتظاراتی که از دانشکده‌ها،  بیمارستان‌ها و شبکه‌ها وجود دارد ترکیبی به‌عنوان ترکیب پیشنهادی هریک از واحدها ارائه‌شده است.
پس از طرح این موضوع اعضا با ارائه نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود به تحلیل موضوع پرداختند و بر عضویت رابط خیرین و مسئول روابط عمومی در ترکیب اعضای شوراهای فرهنگی تأکید کردند.
همچنین با توجه به حضور مؤثر مدیریت روابط عمومی در جلسات شورای فرهنگی دانشگاه مقرر شد ازاین‌پس مدیر روابط عمومی نیز در جلسات شورای فرهنگی دانشگاه حضور یابد.
در این جلسه دکتر محمدحسین پورغریب، معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، احترام و کسب رضایت دانشجویان، اعضای هیئت‌علمی و کارکنان را از مهم‌ترین کارهای فرهنگی ماندگار عنوان کرد که باعث تعلق‌خاطر آنان خواهد شد و می‌تواند برکات زیادی حتی پس از فارغ‌التحصیلی یا جدایی آنان از دانشگاه داشته باشد.
از موضوعات دیگر مطرح در این جلسه تفویض اختیار صدور و لغو فعالیت‌های کانون‌های دانشجویی به «گروه ناظر بر فعالیت کانون‌های دانشجویی» معاونت دانشجویی بود که مورد موافقت این شورا قرار گرفت.
این گروه متشکل از معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، نماینده نهاد رهبری، مدیر فرهنگی، مدیر امور هنری و فوق‌برنامه و نماینده دانشجویان است.
دکتر محمدحسین عباسی، مسئول بسیج دانشجوئی گفت: بسیج دانشجویی دانشگاه با کمک خیرین در حال احداث یک مرکز درمانی در ناحیه 3 منطقه 19 تهران (دولت‌خواه) است، برای آماده‌سازی و تجهیز این مرکز علاوه بر تهیه مکان توسط خیرین، مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان نیز به‌وسیله خیرین هزینه شده است.
وی افزود: این مرکز می‌تواند در راستای اهداف دانشگاه و خدمت به مردم محروم این منطقه در کنار مرکز بهداشت اسماعیل‌آباد که خدمات سطح یک ارائه می‌دهد خدمات سطح 2 تخصصی و نیز خدمات دندانپزشکی را با تعرفه‌ای مناسب مردم منطقه ارائه کند. هدف ما صرفاً ارائه خدمات بهداشت درمانی نیست بلکه هدف ما اجرای یک طرح جامع فرهنگی، محرومیت‌زدایی، آموزشی و بهداشتی درمانی است.

دکتر عبدالرحمان رستمیان نیز ضمن اشاره به یکپارچگی واحدهای فرهنگی اجتماعی دانشگاه، بر اهمیت فعالیت‌های اجتماعی فرهنگی در جامعه تحت پوشش دانشگاه تأکید کرد و افزود: از دیگر مسائلی که در ترکیب شوراها باید مدنظر قرار گیرد، کارایی و تأثیرگذاری بر حضور حداکثری اعضای هیئت‌علمی، کارکنان و دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی است.

در پایان رئیس دانشگاه ضمن موافقت با تفویض اختیار به «گروه ناظر برفعالیت کانون‌ها معاونت دانشجویی» برای تسریع در فعالیت‌های فرهنگی و مشارکت و همکاری همه گروه‌ها و تقویت شوراهای فرهنگی واحدهای دانشگاه تأکید کرد.

  • گروه خبری : رئیس دانشگاه,معاونت فرهنگی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 168417
کلمات کلیدی
خبرنگار
سید محمد حسین  میری طامه

سید محمد حسین میری طامه

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید