گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/05/04 - 11:20
  • تعداد بازدید خبر : 658
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
ندای تندرستی

اقدامات پیشگیری از کرونا/ پاسخ به پرسش این روزها که زدن ماسک در مکان های عمومی ضروری است آیا می توانیم در خانه ماسک پارچه ای مناسب تهیه کنیم

دانشکده بهداشت و موسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه راهنمای (پاسخ به پرسش این روزها که زدن ماسک در مکان های عمومی ضروری است آیا می توانیم در خانه ماسک پارچه ای مناسب تهیه کنیم) را منتشر کردند.

159200.mp3 اقدامات پیشگیری از کرونا/ پاسخ به پرسش این روزها که زدن ماسک در مکان های عمومی ضروری است آیا می توانیم در خانه ماسک پارچه ای مناسب تهیه کنیم

به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، کلیه نهادهای بهداشتی توصیه اکید دارند که همه مردم به منظور جلوگیری از انتقال و انتشار کروناویروس در مکان های عمومی و پرتجمع از ماسک استفاده کنند. به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس، در صورت عدم دسترسی به ماسک های جراحی، استفاده از ماسک های پارچه ای خانگی هم می تواند مفید و موثر باشد. سوال این است که چگونه می توان در منزل یک ماسک پارچه ای مناسب تهیه کرد؟

سازمان پیشگیری و کنترل بیماری های امریکا به منظور تهیه ماسک های پارچه ای، روش زیر را پیشنهاد می دهد:

دو مستطیل پارچه ای از جنس نخی و یا حتی از تی شرت های نخی به ابعاد 5/15 در 5/24 سانتی متر برش دهید. دو لایه را روی هم قرار دهید و مطابق شکل، اطراف آن را براساس اندازه های داده شده در شکل تا زده و بدوزید. سپس دو عدد کش را مطابق شکل از دو طرف از داخل محل دوخته شده عبور داده، گره بزنید تا به صورت حلقه در آید و سپس آن را بکشید مطابق ابعاد صورت تنظیم کنید.

در صورت عدم دسترسی به ماسک های ساده جراحی استاندارد به منظور جلوگیری از انتقال و گسترش کروناویروس در مکان های عمومی و پرتجمع، می توان از ماسک های پارچه ای خانگی استفاده کرد که به راحتی به روش ذکر شده در بالا و یا سایر روش های توصیه شده قابل تهیه است. در هنگام پوشیدن و درآوردن ماسک از صورت، به ماسک دست نزنید. هنگام صحبت کردن، ماسک را از جلو دهان و بینی خود کنار نزنید. قبل از ماسک زدن، دست های خود را بشویید یا با الکل ضدعفونی کنید. همچنان بر رعایت فاصله فیزیکی در اماکن عمومی و شستشوی یا ضدعفونی دست ها تأکید می شود.

  • گروه خبری : دانشکده بهداشت,گروه خبری RSS,بهداشت,پزشکی خانواده,اخبار ,روشنگری و پاسخ به شایعات,راهنما و دستورالعمل‌ها
  • کد خبر : 159200
خبرنگار
نسیبه  جلالوند

نسیبه جلالوند

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید