گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/07/01 - 16:40
  • تعداد بازدید خبر : 87
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

نشست هم اندیشی معاونان دانشجویی فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی منطقه 10 برگزار شد

باهدف بررسی راهکارها و امکان سنجی زمینه های فعالیت های مشترک بین دانشگاه های علوم پزشکی منطقه 10 وزارت بهداشت، نشست مشترک معاونت های دانشجویی فرهنگی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

161810.mp3 نشست هم اندیشی معاونان دانشجویی فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی منطقه 10 برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت دانشجویی فرهنگی، این نشست روز سه شنبه اول مهرماه 99 در سالن شورای معاونت برگزار شد و در ابتدای جلسه دکتر محمدحسین پورغریب معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن خوشامدگویی به حضار گفت: همکاری بين دانشگاه های علوم پزشکی منطقه 10 می تواند باعث الگوسازی و طراحی نقشه راه برای دانشگاه های سایر مناطق باشد.
وی افزود: ادغام امکانات و همکاری و به اشتراک گذاری تجربیات می تواند باعث بهبود عملکرد دانشگاه ها و افزایش اثربخشی و کاهش هزینه ها در امور جاری شود و این همکاری در ادامه می تواند باعث حفظ قرابت بین دانشگاه ها و دانشجویان شود.
وی برگزاری مسابقات ورزشی، فعالیت های فرهنگی مشترک و ... را از نتایج همکاری های بین دانشگاه ها عنوان کرد و گفت: ترویج اینگونه فعالیت ها می تواند باعث ارتقای سطح آن در میان دانشجوها و به دنبال آن در سطح جامعه باشد.
سپس دکتر محمدعلی امام هادی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزایش همکاری های مشترک بین دانشگاه ها را نیازمند بررسی پراکندگی فعالیت ها، سیاست های سایر دانشگاه ها دانست و افزود: ناآگاهی از این موارد باعث نرسیدن به اجماع نظر بین دانشگاه ها خواهد شد.
وی هماهنگی بین معاونت های دانشجویی فرهنگی را لازمه بالابردن سطح همکاری ها دانست و افزود: این امر افزایش خدمات وزارتخانه به دانشگاه ها درپی خواهد داشت و می توان این الگوها را به سایر دانشگاه های کشور گسترش داد.
در ادامه دکتر حسین شمس معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه بقیه الله، گفت: در گام اول، انجام پروژه های تحقیقاتی در راستای شناسایی مشکلات، می تواند راهگشای فعالیت های مشترک باشد.
دکتر شمس بحران هویت و کرختی را از معضلات شایع جامعه دانشجویان دانست و امیدآفرینی یکی از راهکارهای رفع آن است. درحال حاضر وضعیت سنجی جامعه دانشجویی و شناخت دلایل ناامیدی در وهله اول و پس از آن انتقال تجربیات در راستای یافتن راهکارهای ارتقای سطح فرهنگی و شخصیتی دانشجویان می تواند ما را در برنامه ریزی ها و اجرای طرح های مشترک فرهنگی یاری کند و در این مسیر می توان از تجربیات شورای عالی انقلاب فرهنگی و فرهنگستان علوم پزشکی بهره برد و نتایج را با سایر نهادهای مربوطه به اشتراک گذاشت.
روح الله هاشمی مدیر امور دانشجویی و نماینده معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز پیشبرد این همکاری ها را نیازمند عزم کلی دانشگاه ها و همینطور یکپارچه سازی مسائل فرهنگی را در بستردانشگاه ها عنوان کرد و گفت: معاونت دانشجویی فرهنگی در تمامی دانشگاه ها همواره پاسخگوی نیازهای دانشجویان بوده و در کنار دانشجویان در راستای رفع مشکلات آن ها تلاش می کند و همچنین ارتقای سطح خدمات معاونت به دانشجویان از طریق به اشتراک گذاری امکانات می تواند مثمرثمر باشد.
بعداز آن مهندس رحمان خدابنده لو مدیر کل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، گفت: در گام اول باید دبیرخانه مشترک تشکیل شده و پس از آن جلسات فصلی در سطح معاونان و جلسات ماهانه در سطح مدیران با در نظر گرفتن سیاست های شورای اجتماعی کشور و تشکیل تیم ها و شوراهای مشترک برگزار شود.
همچنین دکتر حسینی مشاور معاون وزیر بهداشت در حوزه فرهنگی، گفت: بررسی مولفه های فرهنگی و ساختارسازی یکی از مهمترین موارد پیشبرد امور فرهنگی بوده و وزارتخانه در فعالیت هایی که دارای زمینه پژوهشی و رفع مشکل است، کمک می کند و ارتقای فرهنگ سلامت توسط کمیته های تخصصی امکانپذیر و باید شاخصه های قابل اندازه گیری برای فعالیت های فرهنگی درنظر گرفته شود.
در انتهای جلسه دکتر پورغریب گفت: همکاری بین دانشگاه ها درصورتی امکانپذیر است که فعالیت ها بین واحدها تقسیم شود و مدیران کل معاونت ها انعطاف پذیری لازم را برای ادامه همکاری ها از خود نشان دهند.

  • گروه خبری : معاونت دانشجویی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 161810
خبرنگار
حسین شیخ محمدی

حسین شیخ محمدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید