گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/08/03 - 14:44
  • تعداد بازدید خبر : 81
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

دبیرخانه دائم جشنواره بین‌المللی سیمرغ مسابقه کتابخوانی برگزار می کند

مسابقه کتابخوانی بر اساس کتاب «مردانی حوالی خورشید»، خاطرات امیر حبیب بقایی فرمانده سابق نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، از سوی دبیرخانه جشنواره بین المللی سیمرغ برگزار می‌شود.

162927.mp3 دبیرخانه دائم جشنواره بین‌المللی سیمرغ مسابقه کتابخوانی برگزار می کند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت دانشجویی فرهنگی، به گزارش مفدا، مهلت شرکت در این مسابقه تا ۱۵ آبان ماه تعیین و پس از پایان مهلت شرکت در مسابقه، تاریخ آزمون از طریق کانال و سایت جشنواره اطلاع رسانی خواهد شد.
کتاب «مردانی حوالی خورشید» بخشی از خاطرات امیر حبیب بقایی فرمانده سابق نیروی هوایی ارتش در دوران جنگ و زندگی خانوادگی او است. البته در این اثر به رشادت‌ها و جهادگری تمامی رزمنده‌ها در دوران دفاع مقدس اشاره شده و علاوه بر ایشان به ابعادی از شخصیت شهید منصور ستاری، شهید عباس بابایی و شهید مصطفی اردستانی پرداخته شده است.
امیر حبیب بقایی از دوستان نزدیک شهید عباس بابایی بود. سابقه آشنایی آنها به سال ۱۳۵۴ در پایگاه هوایی دزفول باز می‌گشت. وی همچنین در آن سال در پایگاه دزفول با سرلشگر مصطفی اردستانی هم خدمت بود و در سال‌های بعد در پایگاه ششم شکاری بوشهر و پایگاه دوم شکاری تبریز نیز به همکاری با آنها ادامه داد.
از نکات بارز این کتاب تبیین نقش پررنگ همسران شهدا و رزمندگان در دوران دفاع مقدس است. یکی از ۱۰ فصل این کتاب «پایگاهی به نام همسرم» نام دارد. همچنین در بخش‌هایی از این کتاب به جانفشانی‌های مردم شهر دزفول پرداخته شده است و در مورد ۶ عملیات بزرگ و نقش نیروی هوایی در آن صحبت شده است.
در حال حاضر نیازی به ثبت نام نیست و آزمون به صورت مجازی در تاریخ 20 آبان ماه از طریق سایت festivalf.ir  برگزار و به 10 نفر از برگزیدگان کارت هدیه ۵,۰۰۰,۰۰۰ ریالی و به چهل نفر، چهل بسته فرهنگی اهدا می شود.
برای دانلود فایل pdf کتاب مردانی حوالی خورشید، اینجا کلیک کنید.

  • گروه خبری : معاونت دانشجویی
  • کد خبر : 162927
خبرنگار
حسین شیخ محمدی

حسین شیخ محمدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید