گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1397/12/08 - 10:01
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 6058
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه
تاکید رئیس دانشگاه اعتماد به دانشجویان نخبه در راستای سازندگی آینده کشور

قدردانی از 28 دانشجوی برگزیده در پنجمین جشنواره دانشجویی ابن سینا

همزمان با میلاد باسعادت حضرت فاطمه سلام الله علیها پنجمین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا با شعار «دانشجو، نشاط، تعالی و آرمان‌گرایی» با حضور پرشور دانشجویان برگزار و از 28 دانشجوی برگزیده تجلیل شد.

85376.mp3 قدردانی از 28 دانشجوی برگزیده در پنجمین جشنواره دانشجویی ابن سینا

گالری عکس (جمشید ربیعی)

گالری عکس(الهام حق شناس)

گالری عکس(حسین اکبریان)

مراسم اختتامیه و تجلیل از دانشجویان برگزیده پنجمین جشنواره ابن سینا که سه شنبه 7 اسفند 97 مصادف با ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی برگزار شد؛ درابتدا دکتر فرزین حلب چی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن خیرمقدم به دانشجویان و تشکر از اعضای هیات علمی دانشگاه و تبریک میلاد باسعات بانوی دو عالم حضرت فاطمه(س) به ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره اشاره کرد و گفت: امسال پنجمین دوره جشنواره دانشجویی ابن سینا را پشت سر گذاشتیم که در بخش های مختلفی برگزار شد،جشنواره فوق شامل بخش های؛ آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی بود و طبق روال هر سال دانشجوی نمونه کشوری انتخاب می شود؛ انتخاب نفر برگزیده با عنوان دانشجوی نمونه بین الملل که در سال جاری به جشنواره اضافه شد را نیز داریم که در مجموع تعداد برگزیدگان در بخش های مختلف به 28 نفر رسید.
وی با اشاره به زمان بندی جشنواره ادامه داد: از مهرماه داشجویان برای شرکت در این جشنواره دعوت شدند، مهلت ثبت نام در جشنواره دهم لغایت سی دی ماه بود که با توجه به درخواست و استقبال دانشجویان تا دهم بهمن ادامه پیدا کرد و از یازدهم الی بیست و نهم بهمن ماه داوری انجام گرفت.
دکتر حلب چی به بیان تفاوت های این دوره از جشنواره پرداخت و افزود: تغییر زمان برنامه، تغییر در محورهای جشنواره، کاهش تعداد برگزیدگان و اجتناب از انتخاب تکراری در یک محور، توجه بیشتر به مقطع تحصیلی، تاکید بیشتر و تخصیص امتیاز بالاتر به فعالیت های انجام شده در دوران دانشجویی دانشگاه و تاکید بیشتر بر کیفیت و تنوع اقدامات و تلاش برای اصلاح چک لیست های داوری از جمله این تفاوت ها است.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، تصریح کرد: در جشنواره پیش روی تعداد برگزیدگان کاهش پیدا کرد چرا که اعتقاد داریم برگزیدگان جشنواره باید از سطح بالای علمی برخوردار باشند، ترجیح دادیم که با کاهش تعداد جوایز از موضوع اطمینان داشته باشیم و همچنین از انتخاب افراد تکراری جلوگیری کنیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: آنچه در این جشنواره ملاک گزینش برگزیدگان قرار می گیرد، ارزیابی کمی و کیفی کارنامه فعالیت ها و مستندات ثبت شده داوطلبین در سامانه جشنواره است، افرادی که در جشنواره معرفی می شوند از نظر کمیته های داوری برگزیده بخش مربوطه هستند و رتبه بندی در مورد آن ها انجام نمی شود. 

جوانان سرمایه‌های ملی کشورند / سربازان جنگ اقتصادی، نخبه‌ها هستند
سپس دکترعباسعلی کریمی رییس دانشگاه ضمن تبریک میلاد مسعود حضرت فاطمه الزهرا(س) دخت گرامی پیامبر رحمت و عرض خسته نباشید گرم به تیم دکترحلب چی در برگزاری باشکوه پنجمین جشنواره دانشجویی ابن سینا؛ اظهار داشت: اعتماد به دانشجویان نخبه عامل سربلندی و سازندگی کشورمان است و مطمئن باشید ضرر نمی کنید این عزیزان سرمایه های گرانقدری هستند.
وی گفت: بیشتر مدیران ادعا می‌کنند که بهتر است امور را به دست جوان‌تر‌ها بسپاریم، اما کمتر به آن عمل می‌شود؛ شاید بهتر بود جشنواره امسال به دست خود دانشجویان برگزار می‌شد نیرو‌های انسانی و دانشجویان سرمایه‌های بزرگ هستند که سالیان سال است در اختیار کشور قرار دارند و این سرمایه‌ها عامل رشد این کشور هستند.
وی تصریح کرد: چندی پیش یکی از دانشجویان دانشگاه از معاون رییس جمهور و دو تن از وزرایی که در جلسه حضور داشتند سوال کرده بود که چرا باید ماندن در ایران را به زندگی در سایر کشور‌ها ترجیح دهیم؟ برای پاسخ به این سوال باید خاطره‌ای تعریف کنم، سالیانی پیش برای ارائه خدمات پزشکی به مناطق محروم و یا سایر شهر‌های اطراف تهران این مناطق جولانگاه پزشکان هندی بود که به روش‌های غیر اصولی مردم را تحت درمان قرار می‌دادند؛ در آن دوره بود که نیاز کشور به پزشک متخصص را به شدت احساس می‌کردم.

وطن مادر دوم همه ماست

دکتر کریمی در ادامه به بیان خاطرات شیرین دوران دانشجویی خود در مقاطع مختلف اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر کشور ما همان مقدار که در زمان جولان پزشکان هندی به متخصص نیاز داشت به نیرو‌های انسانی نیازمند است؛ در همه ادیان و رسوم مادر وجهه بزرگ و مقدسی دارد و کسی اجازه بی احترامی به مادر خود را ندارد. قطعاً وطن مادر دوم ما است؛ باید همان طور که در دوران دفاع مقدس از مادرمان و از وطنمان محافظت کردیم امروز هم محافظت کنیم.
رییس دانشگاه تصریح کرد: امروزه درگیر جنگ اقتصادی هستیم، قطعاً سربازان جنگ اقتصادی همان نخبه‌هایی هستند که در مراکز پژوهشی فعالیت می‌کنند هر انسانی که از جیب این کشور برایش هزینه شده است وظیفه دارد تا وطنش را مادر خود بداند.
وی تأکید کرد: انسان‌ها باید بایستند و وظایف خود را به درستی انجام دهند آنگاه می‌توانند از دیگران هم وظایفشان را مطالبه کنند هر جایی از دنیا مشکلات خودش را دارد.

توضیح اینکه: 'جشنواره دانشجویی ابن سینا' به ابتکار دانشگاه علوم پزشکی تهران و صرفاً برای دانشجویان ایرانی و بین المللی دانشگاه برگزار و دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری عمومی، دکتری تخصصی، دستیاری و فلوشیپ در سایت جشنواره ثبت نام و پس از داوری در کمیته های مختلف از بین تمامی شرکت کنندگان، 28 برگزیده در بخش های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی (قرآن و عترت و نماز، ادبی، هنری)، ورزشی، اجتماعی (فعالیتهای داوطلبانه و عام المنفعه،فعال حوزه اجتماعی فرهنگی، تعهد حرفه ای)، بین الملل (دانشجویان خارجی) و دانشجوی جامع با حضور رئیس و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه معرفی شدند، همچنین هدف جشنواره دانشجویی ابن سینا شناسایی، معرفی و قدردانی از فعالیت های برتر دانشجویی در حیطه های مختلف، جلب توجه دانشجویان به درستکاری، سخت کوشی و چندبعدی بودن، جلب توجه و حمایت اعضای هیات علمی به فعالیت های متنوع آنان بوده و ایجاد روحیه رقابت سازنده بین دانشجویان، اساتید ایشان و دانشکده ها از دیگر اهداف این جشنواره است.

در حاشیه:
نیم ساعت قبل از شروع جشنواره، دکتر کریمی رییس دانشگاه در مراسم حضور داشت.
دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت میهمان ویژه جشنواره بود. 
دانشجویان برگزیده، با نماد شهدا و در جلوی سردرب دانشکده پزشکی با اعضای هیات رییسه دانشگاه عکس یادگاری گرفتند.
مراسم با اجرای دلنشین توسط فهیمه نیک وند دانشجوی مقطع کارشناسی علوم آزمایشگاهی دانشکده پیراپزشکی و فرشته داوودی دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد پرستاری سالمندی از دانشکده پرستاری و مامائی همراه بود.
خوانش شعر و اجرای موسیقی از دیگر برنامه های جانبی این جشنواره بود.
از برگزیدگان با اهدای لوح تقدیر، تندیس جشنواره، جایزه نقدی و گرنت قدردانی شد.
 
برگزیدگان بخش آموزشی
علیرضا اورعی مقطع دکترای حرفه‌ای پزشکی
رودابه بهرام سلطانی مقطع دکترای تخصصی داروسازی سنتی
مرتضی غلامی نژاد مقطع دکترای تخصصی علوم تشریحی
زهرا فولادی فارغ التحصیل رشته پزشکی
مهران نعمتی زاده مقطع دکترای حرفه ای پزشکی
لیلا ولی پور مقطع کارشناسی رشته هوشبری
ملیکا عرب بافرانی دانشجوی همزمان رشته پزشکی

برگزیدگان بخش پژوهشی
دکتر منصور پور ابراهیم فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی بیوتکنولوژی پزشکی
حسین سنجری مقدم دانشجوی همزمان رشته پزشکی 
سید محمد موسوی مقطع کارشناسی ارشد علوم تغذیه
دکتر بهرام مهاجر فارغ التحصیل رشته پزشکی
علیرضا میلاجردی مقطع دکترای تخصصی علوم تغذیه

برگزیدگان بخش فرهنگی
پرستو حسینی مقطع دکترای تخصصی ویروس شناسی پزشکی (بخش قرآن و عترت و نماز)
فاطمه قائمی پناهیان مقطع دکترای حرفه ای دندانپزشکی (بخش قرآن و عترت و نماز)
علی ابدالی مقطع کارشناسی پرستاری (بخش هنری و ادبی)
علی بهاری مقطع کارشناسی پرستاری (بخش هنری و ادبی)
الهام کفایتی مقطع کارشناسی علوم آزمایشگاهی (بخش هنری و ادبی)

برگزیدگان بخش اجتماعی
انجمن علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران ' دبیر طاها بیات' (برگزیده بخش فعالیت های داوطلبانه و عام المنفعه)
کامران ایراندوست مقطع کارشناسی مدیریت خدمات بهداشتی درمانی (برگزیده بخش فعالیت های داوطلبانه و عام المنفعه)
محمد معین افشاری فارغ التحصیل مقطع کارشناسی مدیریت خدمات بهداشتی درمانی (برگزیده بخش فعال حوزه اجتماعی فرهنگی)
علی پروهان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی پرستاری (برگزیده بخش فعال حوزه اجتماعی فرهنگی)
امیر حسین علامی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی علوم آزمایشگاهی (برگزیده بخش فعال حوزه اجتماعی فرهنگی)

برگزیدگان بخش ورزشی
روژین داریوش همدانی مقطع دکترای حرفه ای پزشکی
یگانه سعیدی راد مقطع کارشناسی پرستاری
سهیل حیدرزاده مقطع دستیاری گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن
محمد رضا فتاحی فارغ التحصیل رشته پزشکی

برگزیده بخش دانشجوی جامع بین الملل 
فضل الله خان مقطع دکترای تخصصی پژوهش محور (علوم دارویی)

برگزیده بخش دانشجویی نمونه و جامع
فرزانه رحمانی مقطع دکترای حرفه ای پزشکی

خبرنگار: الهام علی
عکاس: جمشید ربیعی

  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 85376
الهام علی
خبرنگار

الهام علی