گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/05/04 - 10:51
  • تعداد بازدید خبر : 216
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
ندای تندرستی

اقدامات پیشگیری از کرونا/ پاسخ به پرسش آیا ضد عفونی کردن مسواک فرد مبتلا به کووید 19 بعد از هر بار استفاده لازم است

دانشکده بهداشت و موسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه راهنمای (پاسخ به پرسش آیا ضد عفونی کردن مسواک فرد مبتلا به کووید 19 بعد از هر بار استفاده لازم است) را منتشر کردند.

159212.mp3 اقدامات پیشگیری از کرونا/ پاسخ به پرسش آیا ضد عفونی کردن مسواک فرد مبتلا به کووید 19 بعد از هر بار استفاده لازم است
به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، بیماری کووید-19 یک بیماری مسری است که از طریق تماس با ذرات تنفسی فرد مبتلا انتشار پیدا می کند. به همین دلیل مسواک می تواند نقش مهمی در انتشار بیماری داشته باشد. جداسازی و ضدعفونی کردن محیط از جمله اقداماتی است که در شرایط ابتلا به این بیماری باید رعایت شوند. از همین رو درباره ی ضدعفونی وسایل مختلف سوالاتی مطرح می شود. یکی از این وسایل مسواک است که آیا باید پس از هربار استفاده ضدعفونی شود یا خیر.
برای جلوگیری از انتشار بیماری از طریق مسواک توصیه می شود از نگهداری مسواک ها در کنار یکدیگر خودداری کنید. از نگهداری مسواک در محیط گرم و مرطوبی مثل سرویس بهداشتی و حمام خودداری کنید. هم چنین به منظور ضدعفونی مسواک لازم است آن را به مدت 30 دقیقه در لیوانی حاوی دهان شویه قرار دهید سپس بخوبی آن را با آب بشویید و چند دقیقه در جایی بگذارید تا خشک شود. سپس با گذاشتن آن در درپوش مخصوص از آلوده شدن مجدد آن جلوگیری کنید. توصیه می شود درصورت ابتلا به بیماری، پس از بهبود یافتن مسواک خود را حتما عوض کنید و مسواک قدیمی را به روشی کاملا ایمن در سطل زباله بیاندازید. همچنین تاکید می شود که در صورت ابتلا به بیماری کووید 19 و یا ابتلای یکی از اعضای منزل به این بیماری، مسواک را با استفاده از آب اکسیژنه 5 صدم درصد به مدت حداقل یک دقیقه ضدعفونی کرده، سپس به مدت 10 دقیقه آن را در لیوان آبی قرار دهید. سپس آن را به خوبی با آب بشویید و استفاده کنید. 
در صورت ابتلای خود و یا یکی از افراد منزل به بیماری کووید 19 لازم است مسواک را با استفاده از آب اکسیژنه 5 صدم درصد به مدت حداقل یک دقیقه ضدعفونی کنید. سپس مسواک ضدعفونی شده را به مدت 10 دقیقه در لیوان پر از آب قرار دهید و بعد از انجام این اقدامات، مجدد از آن استفاده کنید. 
 
  • گروه خبری : دانشکده بهداشت,گروه خبری RSS,بهداشت,دندانپزشکی,پزشکی خانواده,اخبار ,روشنگری و پاسخ به شایعات,راهنما و دستورالعمل‌ها
  • کد خبر : 159212
خبرنگار
نسیبه  جلالوند

نسیبه جلالوند

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید